Blade Runner 2049 (2017)

Troufnu si tvrdit že se Blade Runner po 35 letech povedl! A to je ohromná zpráva. Měl jsem z toho obavy, protože původní snímek považuji za hodně jedinečný a cestu k němu jsem si hledal dosti složitě. Nový příběh nezačíná tam, kde se minule skončilo, ale v momentu, kdy se samozřejmě udála spousta dalších událostí. Budoucnost vypadá všelijak jen ne vesele. Ta vyprázděnost skutečných lidí je do očí bijící. Důstojník LAPD Joe, kterého famózně ztvárnil Ryan Gosling se vydává na pátrání, které postupem času přepíše dějiny replikantů. Což on samozřejmě na začátku nemůže tušit. Silné téma kdo je více lidský zda-li tvůrce nebo jeho výtvor se line napříč celým filmem, který je z audiovizuálního hlediska opět neskutečně nadupaný. Stačí si pustit libovolný úsek a hned je divákovi jasné že Deakins je momentálně největší kameramanský machr. Měl jsem malinko obavy z Goslinga, ale ten podává od dob Drive svůj nejlepší herecký výkon. Záporačka taky luxusní. Ford překvapí menší stopáží než jsem očekával. BR2049 je pro mě zcela určitě titul, ke kterému se v budoucnu budu hrozně moc rád vracet a to mě těší úplně nejvíc. Uměl bych si představit z tohoto temného a depresivního světa i více snímků. 100%

Blade: Trinity (2004)

David S. Goyer je dobrý scénarista, ale velice mizerný režisér. Třetí díl Bladea již kulhá na obě nohy a svým starším bratříčkům se dívá na záda z notné dálky. Akce je zde prakticky pořád, ale diváka nebýt přítomnosti Ryana Reynoldse a jeho hlášek, již nic nechrání před nudou. Naprosto zbytečný díl, který nemusel ani vznikat. Přídomek horor bych bral notně s rezervou, protože film na mě působí spíše jako videoklip na MTV. Dominic Purcell je naprosto k uzoufání hrozný. Wesley Snipes nicméně vytvořil jednu z nejznámějších komiksových postav. 40%

Blade 2 (2002)

Guillermo del Toro jak jej neznáme, přinesl do série o lovci upírů podobně svěží vítr jako to udělal svého času James Cameron s Vetřelci. Čili nám připravil akční hody, naservíroval prakticky neporazitelného záporáka a vše zahalil ještě temnějším hávem. Takže jestli jednička byla výpravná tak druhý díl by se honosil přídomkem akční. PS: Určitě nejde opomenout roličku Danny John-Julese. 80%

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Pokud bych hodnotil filmovou úroveň, tak tady film určitě neoslnil. Pokud bych ale hodnotil to jak moc jsem se cítil během filmu malý a že jsem se opravdu bál ...tady určitě snímek obstál. Jenže, ono jde taky hlavně i o tom prostředí. Kdo z nás by se v podobném lese uprostřed ničeho nebál, že? Oceňuji fakt, že tvůrci diváka zhruba od 40. minuty nenechají odpočinout a ládují do nás čím dál hustější atmošku. 55%

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Slabší Cimrmanovka. Moc bych se nedivil, kdyby byla i nejméně hraná. Seminář: ****, Hra: ***, Celkově 70%

Blázni a poloblázni (1994)

Stevea Martina jsem nikdy nemusel a tohle bude navíc zřejmě jeden z jeho nejslabších filmů. Zdráhám se psát něco o komedii, protože vtipné tohle určitě není. Spíše často zbytečně ukřičené. Adam Sandler s Liev Schreiberem tady hrají jedny ze svých nejdivnějších rolí. Podobně bláznivý film by se hodil spíše do francouzské produkce. 20%

Bláznivá dovolená (2015)

Podobné filmy mám hodně rád. Ed Helms není zrovna můj největší oblíbenec a casting dětí byl hodně podivný, nicméně světe div se, určitá spokojenost se u mě dostavila natolik, že pravděpodobně kouknu na předchůdce s Chavym. 50%

Bláznivá mise (1982)

Kdysi jsem viděl druhý díl, kde se to jen míhalo všelijakýma robotama a musím říct že jsem se královsky bavil. Po několika letech se dostávám k zopakování a tentokráte projistotu celé série. První díl ve mě žádné mimořádné zážitky nezanechal. Pár směšných chvilek, o které se stará hlavně holohlavý Kodyžak. Scény na sebe vlastně ani pořádně nenavazují. 60%

Bláznivá mise 3 (1984)

Film by zajisté byl mnohem lepší s čitelným dabingem, nejhůře dopadl Kodyjack, kterému není prakticky rozumnět, něco si zrychlěně mumlá. To že má být dabing? Ve filmu se samozřejmě nějaké humorné situace najdou, stejně jako nereálná akce, dosti přitažená za vlasy, ale s tou musí již divák v této sérii počítat. Plusem filmu rozhodně je oživení Čelistí a Oddjoba.

Bláznivá mise 4 (1986)

Pokud jsem hodnotil 3. díl ještě milosrdně u tohohle to již nejde. Děsná blbost, která není navíc ani vtipná. Je s politováním když největší vtípky kolem sebe vytváří 5leté dítě.