Cizinec (2003) odpad!

Pamatuju si, že podobnými filmy mě Steven kdysi přestal zajímat. Přesun do Evropy znamenal přesun na video. Filmem se známý tlouštík spíše plouží.10%

Podezření (1990)

Harrison Ford byl v 80. letech hereckou hvězdou jako snad málokdo, jenže čas nikdo z nás nezastaví, takže se občas začal převtělovat do pro něj do té doby netradičních postav. Jednou takovou je Rusty Sabich, který má svůj džob snů, ve kterém předvolává lidi do soudních lavic. Jednoho se dne se tam ovšem ocitá on sám a to ne zrovna v roli, kterou by si přál. Podezření není vůbec špatný film ze soudního prostředí, navíc obsahuje pro mnohé docela nečekanou pointu, přesto mě k ještě větší spokojenosti něco chybělo. Dialogy spolu s hereckým obsazením snesou nejpřísnější měřítko. Možná tuším problém v režisérovi. 65%

Juno (2007)

Odpovědi na to co člověka může potkat, když si poprvé štrejchne a hned z toho otěhotní se pokouší zodpovědět tenhle malý nezávislý snímek prostřednictvím náctileté Juno. Nejvíce mě potěšili rodiče, které ztvárnili Simmones s Janney. 70%

3 from Hell (2019)

Vlastně zcela zbytečný dovětek, který potřeboval hlavně Zombie, protože slušně rozjetou kariéru drsného úderníka si pokazil druhým Halloweenem. Takže se znovu na scénu vrací Baby s Otisem. Baby je pořád stejně praštěná, zatímco Otis už občas dostává i rozum, samozřejmě je pořád stejně nemilosrdný. Třetí do party mě moc neseděl. Určitě jsem čekal daleko větší kravinu, ale nakonec slušný průměr z toho vypadl. Jsem zvědavý jestli se ještě někdy vrátí tihle řezníci na scénu. Občas člověk rád koukne na takovouto špinavou nechutnou záležitost. 55%

Dům tisíce mrtvol (2003)

Rob Zombie má zřejmě hodně zvláštní sny nebo bere drogy, které rozhodně neprospívají jeho duševnímu zdraví. To co ještě docela zajímavě začalo se ke konci zvrhlo v neskutečně nepříjemnou hnusnou hloupost, která je ztěží sledovatelná. 20%

Na pokraji smrti (2002)

S odstupem času docela snesitelná Seagalovka, která se snaží trošku oživit Přepadení v Pacifiku za pomocí Con Airu ve Skále. Tuším že se tehdy jednalo na nějaký čas o posledního Seagala co šel ještě do kina. 35%

Profesionál (2001)

Ve své době byl Profesionál nejhorší snímek Stevenovy dosavadní kariéry, poté jej ještě několikrát překonal. 15%

Pod vysokým napětím (2015)

"Krásný" snímek oslavující lidi, kteří pracují pod vysokým napětím. Za tohle by se nemuseli stydět ani soudruzi v bývalé ČSSR. Naštěstí je nám připomenuto, že eletřina nás drží při životě, takže příště očekávám hrdinskou ódu na popeláře. 35%

Jsem matka (2019)

Kdybych byl absolutně nepolíbený sci-fi žánrem, zřejmě bych chrlil superlativy, jenže...to samozřejmě nejsem. Sci-fi jako žánr mám velmi rád a v minulosti jsem jej hodně načetl a později i nakoukal. Jsem matka umí potěšit nějakou tou napínavější scénou, neustálou tajemnou atmosférou, kdy divák přesně netuší kdo je kdo a co se vlastně skrývá venku, ale na můj vkus je zbytečně dlouhé, často trošku lacině působící a chybí nějaký zásadnější moment překvapení. Na jedno zkouknutí ovšem bezproblému zabaví. 60%

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Klasická dvojka, oblíbené postavy se vracejí na scénu, aby prožily nové dobrodružství. Dvě ze tří jsou naprosto v pořádku. Návštěva venkova nebo mise za ztraceným míčkem jsou naprosto v pořádku. Harrison Ford jako zkušený veterán ze statku je boží. Bohužel třetí linie sleduje jakéhosik evidentně čínského tygra a jeho osvobození. Tady se zase jednou lezlo do zadku pro čínské juany. 55%