Yesterday (2019)

Jediné co na mě fungovalo bylo vždy, když hlavní hrdina (mimochodem velmi nesympatický) zjistil co vlastně neexistuje (Coca Cola, Harry Potter). The Beatles mají bezesporu některé velmi krásné songy, jenže podobný koncept vlastně představil film Umění lhát, kde zase pro změnu zmizelo ze světa lhaní. Danny Boyle netatočil za svou kariéru slabší film. 40% max.

Hořký život komika (2016)

Tohle měl De Niro udělat už dávno. Povedené bilancování postavené na filmech, které ho proslavily, takže se Špinavými ulicemi prochází Král komedie. Jelikož mám Krále komedie velmi rád, tak je pro mě zajímavým nápadem pohrávání si s myšlenkou kde by dnes Robert Pupkin dneska byl a čím by se stal. Beru že zde přítomná postavička Jackieho Burka je daleko sprostější než jeho dávný předchůdce z počátku osmdesátek. Pro mě po delší době důkaz, že Robert ještě stále umí. 70%

Slunovrat (2019)

Slunovrat JE událost, minimálně letošního roku. S nekompromisním stylem Ari Astera jsem byl minulý rok konfrontován v Děsivém dědictví, takže jsem tak nějak tušil do čeho jdu. Slunovrat mě docela něpěkně rozhodil psychiku a já nejen že nemohl v noci pořádně spát, ale hlavně ráno jsem si připadal jak po nějakém halucinogenním výletu. Můj názor je ten, že tento film může v mozku spustit jisté chemické reakce. Film tancuje často mezi bizárem, gorem a vztahovkou, vše to dělá ovšem neskutečně chytře a diváka nakonci jen tak pohodí psychicky zničeného někam do příkopy. Pro slabší povahy to rozhodně tentokrát není. 90%

Avengers: Endgame (2019)

Zcela jiný film než jsem původně čekal. Minulé setkání s Thanosem mě přišlo filmařsky lepší a svižnější. Endgame na mě zpočátku působilo neskutečně utahaně. Nicméně je mě jasné, že filmu křivdím, protože do budoucna pro mě bude představovat výživnou látku k prozkoumání. Zkrátka cestování časem a hrátky s ovlivňováním přítomnosti, případně budoucnosti jsem v Marvelovce nečekal, ale přesto musím uznat, že Marvel svůj vesmír staví na neskutečně pevných základech. Tony Stark se Stevem Rogersem si řekli o působivou rozlučku. 80%

Tajný agent Jack T. (1997)

Jack Taggart a následně Patriot dostali Stevena do velmi vážných problémů, ze kterých se později nikdy nedostal. Vzpomínám si, když jsem z videopůjčovny dovalil nového Stívna, který v mých očích dost ošidil svou účastí Boeing 747. Takže tajný agent, městečko v ohrožení a přijíždí hrdina co to dá všechno zase zpátky do pucu. Co by se tak asi mohlo pokazit. Kdysi to pro mě byla hrozná rána, která naštěstí dnes už téměř nebolí. Zaprvé jsou jeho filmy v novém miléniu často přímo strašné a zadruhé Steven tady ještě není úplně moc tlustý. Nejedná se o žádný velkofilm, ale venkovské prostředí působí příjemně. K tomu všemu se Big Steve zamiluje. 35%

Aladin (2019)

Další ukázka toho, že v kině momentálně zarobí velké penízky jen pohádka. Bohužel se jedná pouze o potvrzení trendu, který Myšák už dávno moc dobře ví. Jako diváka mě to sice může štvát, ale když na to nebudu chtít koukat, tak si to zkrátka nepustím. Do kina bych kvůli Aladinovi samozřejmě nešel, jenže doma děti rostou .... :) Film mě vůbec nic nedal, herci kromě Willa lehce zaměnitelní a na jedno použití. Občas nějaká písnička potěšila, jinak je to vizuálně samozřejmě velmi krásné s finálním zvratem, který strčí Božena Němcová v každé své pohádce lehce do kapsy. 55%

Annabelle 3 (2019)

Psal jsem to již minule ale Conjuringovému vesmíru zjevně dochází dech. Je alespoň potěšující, že jsme tentokráte na to tvůrci jdou trošku jinak. Opět se nekoná žádný gore, spoléhá se jen na strašení a v hlavních rolích jsou teenageři. První hodinu se prakticky neděje nic zajímavého. Vůbec jsem nepochopil schované klíče od komnaty s démonickými rekvizitami. Ve finále jde Annabelle zpátky do skříně a jsem zvědavý zda ji v brzké době někdo vůbec chtít vytáhnout. 50%

Anna (2019)

Většina diváků zastává názor že Luc Besson natočil zhruba 4 filmy, kdy to začlo Magickou hlubinou a přes parádního Leona se prakticky rozloučil v Pátém elementu a tím skončil. Jenže tohle ja naprosto fatálně špatný názor. Besson točí zhruba od roku 2010 docela zajímavé snímky a přestože se nejedná o takové pecky jako v devadesátkách, tak rozhodně stojí za shlédnutí. Anna na někoho může působit jako mladší klon Brutální Nikity, přitom se jedná o dosti zajímavou záležitost, která je sice až neskutečně překombinovaná, což někomu ke konci může dost lézt na nervy, protože vlastně zjistí že to co často sledoval, vlastně bylo k ničemu, protože se vždy ukázalo, že to bylo všechno zcela jinak. Na Annu se díky krásné hlavní hrdince a opět charismatickému Murphymu skvěle kouká, navíc akce, když už na ni dojde je Bessonovsky lahůdková. Rozhodně lepší záležitost než jsem si byl ochotný připustit. 70%

Přežít (1993)

Možná je to občas až zbytečně dlouhé. V mých očích jedná o téměř typický film na jedno zkouknutí, protože děj se soustředí na to hlavně Přežít a to za každou cenu. Silný zážitek ovšem přecijen snímek dodal. Zkrátka člověk je občas hodně nezdolný prevít, když jde o jeho přežití. 70%