96 hodin (2008)

Liam Neeson se v roce 2008 vytasil s rolí, která jej dokázala představit v naprosto jiném světle. Do té doby často spíše charakterní herec se přeměnil v noční můru všech Albánců, Arabů a zkrátka všech, kteří rádi unáší lidi. Akce v 96 hodinách sice už z dnešního pohledu vypadá epilepticky. Ale pro mě stejně vždy nejlepší scénou bude moment kdy říká " Nevím, kdo jste. Nevím, co chcete. Jestli chcete výkupné, tak já žádné peníze nemám. Jedno ale mám, a to velmi speciální řadu schopností. Ty jsem získal během velmi dlouhé služby, a ty schopnosti ze mě dělají noční můru pro lidi, jako jste vy. Jestli hned pustíte mou dceru, všechno tím skončí. Nebudu vás hledat, ani pronásledovat. Jestli ji nepustíte, budu vás hledat a najdu vás. A zabiju vás. -Hodně štěstí.

To the Bone (2017)

John Wick učí Lily Collins znovu jíst. Zajímavá studie do života anorektiků. Netlifx rozhodně opět nezklamal. 60%

John Wick 3 (2019)

John Wick v prvním díle neskutečně potěšil a nakopnul pomalu uvadající kariéru Keanu Reevese. Druhý díl celou látku posunul ještě dále a opustili jsme prostředí New Yorku a vydali se na chvilku i do Itálie. Celé to navíc opatřil až uměleckým artem a krásnými záběry. Trojka zašla celosvětově ještě o kousek dál, ale bohužel úplně nezvládla příběh. Začíná na mě působit překombinovaným dojmem, přestože akční scény jsou stále na hodně vysoké úrovni, i když na mě tedy nepůsobilo reálně, aby Reeves zmastil dvě indonéské mlátičky. Celou africkou odbočku v ději považuju za ztrátu času, jen proto aby i v půlce filmu byla nějaká akce. Tuším že se sérií, pokud bude nadále bobtnat, to půjde dále z kopce, pokud ovšem neangažuje schopné scénáristy. Tady rozhodně nebyli. 75%

Zbouchnutá (2007)

Katherine Heigl moc nemusím, ale tady naštěstí randí s dokonale směšným Rogenem. Zbouchnutá je prošpikovaná parádními džouky, délka samozřejmě tvůrcům ujela, ale pro nastávající rodiče je to jistě komedie hodná doporučení. Minimálně se dozví jak provozovat těhotenský sex. 75%

Ať žijí duchové! (1977)

Neuvěřitelně nahláškovaná záležitost, co hláška to skvost. Navíc Hajný je lesa pán je totálně skvělá písnička. V minulosti v českém filmu dětský casting nebyl vůbec žádný problém. 90%

Ztracena v pustině (2010)

Paradoxně je první polovina, kdy se dvě holky toulají Argentinou daleko zajímavější než druhá, která měla být hororová, jenže rozhodně nebyla. Amber Heard je pouze pěkná, nikoliv herečka. 30%

Mrtví neumírají (2019)

Tentokráte se Jarmusch "překonal". Všechny 3 jeho předcházející snímky jsou daleko lepší než tahle nic neříkající zombii kravina. 30%

Plážový povaleč (2019)

Často dosti na hlavu, nicméně občas je to docela prdel sledovat věčně Matthewa, který si celý film něco dává. Rovněž jsou zde hodně výživná camea známých herců. Nejvíce mě dokázal pobavit Lawrence, jako kapitán lodě, která jezdí za obhlížet delfíny. To by si je ovšem nesměl splést se žraloky. Jamajského pilota představí Snoop dog slovy, že má na obouch očích zelený zákal, ale když je na sračky dopraví tě kam potřebuješ. Takže následná konverzace v kabině vypadá takto: -Když kouřím trávu, piju čaj z houbiček a k tomu si dám pár lajn bogotské koky... -Sakra, vole! -Mám šílené vize a ty vize mě vedou jako duchové přímou cestou k našemu cíli. - K cíli. -To bezpečně vím. Neseru se s tím. -A víš co? Je fuk, co jsi říkal. Ale znělo to zatraceně dobře. -Víš, že jsem z 98 % slepej? -To nemá chybu. ... sranda to občas je a veliká. 60%

Kazatelova žena (1996)

Před 20 lety netvořil Disney dobré filmy a Denzel ještě nebyl Equalizer. Nicméně nebýt jeho účasti, jednalo by se o lehce žaludek nadzvedávající záležitost. Whitney Houston zazářila v jedné jediné roli a Kazatelova žena to určitě nebyla. 40%

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Pro mě film, který už jde hodně za hranu co se týče chování mužského hrdiny v akčním filmu. (O komedii se nebudeme bavit, tady se totiž není vůbec čemu smát.) Poprvé je zde využita hlavní chlapská role primárně pro účely dámského publika a Chris Hemsworth se chová jako klasická půvabná pipina. Moc jsem nepochopil komu se tímhle chtěli tvůrci zavděčit. Ženy na podobné filmy nechodí a chlapi nestojí o to aby koukali na nějakého ňoumu co čeká až něco holka vymyslí. Nakonec ani ten Liam to nezachrání. Začíná mě připadat v poslední době buď zhnusený nebo už opravdu starý. Jasně nejslabší kousek série, který mě udělal největší radost globálním kasovním neúspěchem. Neumím si představit že by tahle slabě natočená kravina vydělala fůru prachů a my dostali další pokračování série v podobném duchu a nedej bože bez Willa. 40%