Skleněný (2019)

Ideální je si rozdělit Skleněného na dva dny. První den a první hodinu jsem neustále musel přemýšlet, proč tohle vůbec vzniklo. Mě totiž ani moc nezajímalo co bude s Vyvoleným, Skleněným nebo Rozpolceným. Připadalo mě že mě tady někdo nutí vychtěné pokračování. Druhý den v druhé polovině jsem prakticky zapomněl na trápení, které jsem včera zakusil. Světe div se, Skleněný si svou existenci díky pointě suveréně obhájil. Možná byl problém v tom, že Samuel L. Jackson ve filmu první polovinu nemluví. McAvoyovy kreace nám jsou již dobře známé a Bruce Willis nikdy nebude dobrej charakterní herec. Glass tedy v mých očích předčil očekávání, protože dává mnohem více než jsem očekával. Překvapivou pointu, v kterou jsem díky částečnému znudění ani nedoufal. Vlastně ten film dokonale klame tělem, protože nás nutí koukat jedním směrem, aby nám ukázal, že o tomhle to vůbec ale vůbec nebylo. Jsem rád za to jak se mnou vyběhl a budu se příště určitě zase těšit pane Nighte. PS: Nakonec to není o moc horší než legendární Vyvolený. 75%

Vice (2018)

Skvělý číšník v podobě Alfreda Moliny obsluhuje stůl u kterého sedí Dick Cheney...-"Dobrý večer, pánové. Dnes nabízíme nepřátelského bojovníka, přičemž osoba není válečným zajatcem ani zločincem, což znamená, že samozřejmě nemá naprosto žádnou právní ochranu. Také nabízíme mimořádnou interpretaci, kde jsou podezřelí na cizím území bez záznamů unášeni do vězení v cizích zemích, které stále používají mučení." -"To zní lahodně." -"Také máme zátoku Guantánamo, která je velmi, velmi komplikovaná, ale dovoluje Vám operovat mimo oblast působnosti řádného procesu na území, které technicky není teritoriem USA, ale kde stále máme kontrolu. A také velmi čerstvou a lahodnou interpretaci Zákona o silách v době války, která dává exekutivní větvi širokou moc zaútočit na národy nebo lidi, kteří jsou stále považováni za možnou hrozbu. Máme fakt, že podle Teorie jednoho výkonného orgánu pokud prezident udělá cokoliv, musí to být legální. Což samozřejmě znamená, že můžete dělat, co se Vám kurva zlíbí....Takže, pánové, co byste si dali? -"Dáme si... dáme si je všechny." -"Výborná volba. Děkuji."

Turn It Up (2000)

Raperská srágora, kterou nemělo smysl ani chápat. Prostě ya-motherfucka-nigga. Pras mě kdysi daleko více zaujal svým Ghetto Supastar. Superstar z geta 20% max a ani nevím vlastně za co.

Coach Carter (2005)

81% jaksi nechápu. Samuel L. Jackson umí být patřičně charismatický a nedej bože když hraje mládežnického trenéra. Basketbalu je tady nakonec méně než bych čekal. Spíše se zde řeší zavření jedné tělocvičny, kvůli tomu že se chlapci zase tolik nechtějí učit. Znám určitě mnohem lepší sportovní filmy, kde si černoši nemusejí masírovat ego. Hokejový zázrak tomuhle dá na zadek, každým svým záběrem. 60%

Najednou jsme rodina (2018)

Komediální Wahlberg si mě opět omotal kolem prstu. Navíc Rose Byrne má díky Sousedům tyhle párové filmy v malíku. A když to ještě celé pokryje Sean Anders zajímavou problematikou, tak nemám problém. Úplně k popukání to sice nebylo, ale to jsem ani nevyžadoval. 70%

Dokonalé repliky (2018)

Takový ten koncept Hřbitova domácích zvířátek se i přes svou hloupost jen těžko omrzí. Místy jsem přemýšlet zda-li tohle nemá být spíše komedie. Nejvíce udiví, že postavám po jejich probuzení vlastně ani nedojde, kolikátého že vůbec je a že si tím pádem několik dní vůbec nepamatují co vlastně dělaly :) Keanu v roli vědátora, který chce zpět za každou cenu svou rodinu parádní. Nemusí hrát v dobrých filmech, stačí když jsou zajímavé. Hodnocení pro zábavnost vyženu výše. 50%

Bumblebee (2018)

Nebudu mít jediný problém tohle označit za druhý nejlepší Transformers. Špatná zpráva pro všechny kteří si zamilovali Bayovy báchorky o Merlinovi, Dinosaurech nebo různých mocných artefaktech ,které vystřídalo staré dobré poctivé osmdesátkové vyprávění, kdy holka si koupí auto a on je to mimozemský robot :) Ano, já vím, to už tady jednou bylo, jenže tentokráte je to verze bez Michaela Baye, takže postavy a vztahy mezi nimi jsou uvěřitelné. Škody, které napáchal Poslední rytíř bohužel neumožnily Čmelákovi vydělat větší prachy, ale nicméně věřím že tento díl bude zpětně doceněn a pokud navázat tak bych prosil ve stejném duchu. 75%

Raubíř Ralf a internet (2018)

113 minut pro animák je masakr. Neříkám že se zde nenajde několik povedenějších skačů, například elitní princezny od Disneyho jsou super. Stejně tak video ukryté během titulků. Jenže ten nános slabších scén, podle mě zbytečné pokračování, Ralfa notně oslabuje. Pokud jsme minule těžili staré herní automaty, nápad s internetem mohl být rovněž špičkový. Jenže to by musel mít někdo odvahu natočit svižnější pokračování. 60%

Dobrodruzi (1967)

Dva chlapi, jedna žena, člověk by čekal že z toho logicky budou muset vznikat třenice, ovšem to by nesměl člověk koukat na Dobrodruhy. Lino Ventura s Alanem Delonem dávají totiž celoživotně přednost honbě za dobrodružstvím. Když jim do životů vstoupí osudová žena, prostě ji přiberou a jedou si dál to svoje. Významnou roli zde hraje jistá populární francouzská ostrovní pevnost. 80%

Arctic: Ledové peklo (2018)

Podobně jako mráz zalízá v zimě za nehty se i Arctic začne stávat po nudnějším začátku pěkně nepříjemnou a bolestivou záležitostí. Mads trpí, úpí, zkouší znovu a znovu porazit nemilosrdnou zimní pustinu. Je odhodlaný se nevzdát bez boje. Čekal jsem větší filmový zážitek, ale dostatečně silný příběh se dostavil. 70%