Aquaman (2018)

Jestli by se dal Eastwood označit Warnery rodinným zlatem, tak James Wan je minimálně rodinným stříbrem. Vzít si béčkovou komiksovou látku a dokázat z ní vytvořit z ní nejzajímavější Star Wars poslední dekády. To už není jen o štěstí. Aquaman ač se to tak před léty nejevilo uspěl na plné čáře. S druhým dílem rozhodně netřeba spěchat. Mám takový pocit že DC nakonec přecejen budou adekvátní konkurencí pro Marvel. Casting se rozhodně povedl. PS: Hraje v tom i Hodňák Akerman. 75%

Úniková hra (2019)

Rozhodl jsem se že už nebudu těmto soft srágorám dávat lepší hodnocení, když si jej za svou zbabělost a vyměklost nezaslouží. Máme zde 6 lidí, kteří padli do pasti, ze které se musí dostat, protože jim půjde o život. Postavy jsou to většinou krajně nesympatické, takže se rozhodně nedalo říct, že bych nějak zběsile držel pěsti a strachoval se o to jestli se zachrání nebo ne. Spíše jsem to bral tak že se vždy někdo musí zachránit, aby film splnil svou minutáž a někdo občas musí být obětován, aby to nebyla úplná nuda. Líbila se mě místnost s kulečníkem. Napínavé to je už z principu. Čas tiká, musíš se dostat ven. Fascinoval mě závěr, to ty lidi někdo opravdu tolik toužil zabít v Únikové hře? A proč zrovna v ní? Aby se někdo jen pobavil? 40%

Psí domov (2019)

Jako milovník psů (a zvířat obecně) nadhodnotím, takže téhle pro mě často až neuvěřitelné báchorce udělím 50% Raději nebudu komentovat že cestou domů Bella potká bezdomovce, evidentně homosexuální pár a kdyby to šlo, tak se jistě mohla zasadit minimálně o celosvětový mír.

Útěk v řetězech (1958)

Pro mě tedy určitě zklamání. Nespatřil jsem na tomhle Útěku nic z čeho by mě měla padat brada. Starši americké filmy zkrátka nejsou můj šálek čaje. Chápu, že ve své době to mohl být nesporně hit. Ale 85%? U mě max 70%

Skleněný (2019)

Ideální je si rozdělit Skleněného na dva dny. První den a první hodinu jsem neustále musel přemýšlet, proč tohle vůbec vzniklo. Mě totiž ani moc nezajímalo co bude s Vyvoleným, Skleněným nebo Rozpolceným. Připadalo mě že mě tady někdo nutí vychtěné pokračování. Druhý den v druhé polovině jsem prakticky zapomněl na trápení, které jsem včera zakusil. Světe div se, Skleněný si svou existenci díky pointě suveréně obhájil. Možná byl problém v tom, že Samuel L. Jackson ve filmu první polovinu nemluví. McAvoyovy kreace nám jsou již dobře známé a Bruce Willis nikdy nebude dobrej charakterní herec. Glass tedy v mých očích předčil očekávání, protože dává mnohem více než jsem očekával. Překvapivou pointu, v kterou jsem díky částečnému znudění ani nedoufal. Vlastně ten film dokonale klame tělem, protože nás nutí koukat jedním směrem, aby nám ukázal, že o tomhle to vůbec ale vůbec nebylo. Jsem rád za to jak se mnou vyběhl a budu se příště určitě zase těšit pane Nighte. PS: Nakonec to není o moc horší než legendární Vyvolený. 75%

Vice (2018)

Skvělý číšník v podobě Alfreda Moliny obsluhuje stůl u kterého sedí Dick Cheney...-"Dobrý večer, pánové. Dnes nabízíme nepřátelského bojovníka, přičemž osoba není válečným zajatcem ani zločincem, což znamená, že samozřejmě nemá naprosto žádnou právní ochranu. Také nabízíme mimořádnou interpretaci, kde jsou podezřelí na cizím území bez záznamů unášeni do vězení v cizích zemích, které stále používají mučení." -"To zní lahodně." -"Také máme zátoku Guantánamo, která je velmi, velmi komplikovaná, ale dovoluje Vám operovat mimo oblast působnosti řádného procesu na území, které technicky není teritoriem USA, ale kde stále máme kontrolu. A také velmi čerstvou a lahodnou interpretaci Zákona o silách v době války, která dává exekutivní větvi širokou moc zaútočit na národy nebo lidi, kteří jsou stále považováni za možnou hrozbu. Máme fakt, že podle Teorie jednoho výkonného orgánu pokud prezident udělá cokoliv, musí to být legální. Což samozřejmě znamená, že můžete dělat, co se Vám kurva zlíbí....Takže, pánové, co byste si dali? -"Dáme si... dáme si je všechny." -"Výborná volba. Děkuji."

Turn It Up (2000)

Raperská srágora, kterou nemělo smysl ani chápat. Prostě ya-motherfucka-nigga. Pras mě kdysi daleko více zaujal svým Ghetto Supastar. Superstar z geta 20% max a ani nevím vlastně za co.

Coach Carter (2005)

81% jaksi nechápu. Samuel L. Jackson umí být patřičně charismatický a nedej bože když hraje mládežnického trenéra. Basketbalu je tady nakonec méně než bych čekal. Spíše se zde řeší zavření jedné tělocvičny, kvůli tomu že se chlapci zase tolik nechtějí učit. Znám určitě mnohem lepší sportovní filmy, kde si černoši nemusejí masírovat ego. Hokejový zázrak tomuhle dá na zadek, každým svým záběrem. 60%

Najednou jsme rodina (2018)

Komediální Wahlberg si mě opět omotal kolem prstu. Navíc Rose Byrne má díky Sousedům tyhle párové filmy v malíku. A když to ještě celé pokryje Sean Anders zajímavou problematikou, tak nemám problém. Úplně k popukání to sice nebylo, ale to jsem ani nevyžadoval. 70%

Dokonalé repliky (2018)

Takový ten koncept Hřbitova domácích zvířátek se i přes svou hloupost jen těžko omrzí. Místy jsem přemýšlet zda-li tohle nemá být spíše komedie. Nejvíce udiví, že postavám po jejich probuzení vlastně ani nedojde, kolikátého že vůbec je a že si tím pádem několik dní vůbec nepamatují co vlastně dělaly :) Keanu v roli vědátora, který chce zpět za každou cenu svou rodinu parádní. Nemusí hrát v dobrých filmech, stačí když jsou zajímavé. Hodnocení pro zábavnost vyženu výše. 50%