Ava: Bez soucitu (2020)

Lidi otevřete oči, Tate Taylor není dobrý režisér a jeho Černobílý svět nebyl nikdy dobrým filmem. Skutečné "kvality" ukazuje pan režisér filmem Ava. Film se snaží působit jistou mystikou kolem ústřední postavy, jenže tématicky podobný Bourne je někde zcela jinde a nezbývá než doufat, že se Chastain v tomhle filmu nebude nikomu líbit a případné pokračování tedy nikdy nevznikne. Mimo posledních Seagalovek jsem nikdy neviděl horší filmové bitky. Tohle se průměrně znalému divákovi opravdu nemůže líbit. Ani ten Farrell mě tentokráte nezaujal. 20%

Capone (2020) odpad!

Odporně špatný film, u kterého absolutně nechápu důvod jeho vzniku.

Půlnoční expres (1978)

Až za mnou jednou příjdou mé ratolesti, že by toužily jet do Turecka, velmi ztěžka oddechnu, pomalým krokem se vydám do své filmové knihovny, vezmu malý disk s nápisem Midnight Express a vložím jej do přehrávače. Velmi bych se divil, kdyby se jim při závěrečných titulcích do té země ještě chtělo.... Ač Turci nejedí vepřové jsou to Pigs! 80%

Hamlet (1990)

Tyhle prakticky divadelní záležitosti nejsou rozhodně pro každého. Divák, který chce vidět pořádného Hamleta si na něj prostě zajde do divadla. Jenže pak je tady Hamlet, ve kterém hraje Gibson a ten se prostě vidět musí. Takže co nám z toho vylezlo? Hlavně ke konci tedy hodně napínavá podívaná, přestože člověk, který navštěvoval poctivě školu velmi dobře ví jak to dopadne. Gibson jen potvrdil, jak skvěle přesvědčivým hercem dokáže být. Zkrátka přirozený talent. 60%

Trojí hranice (2019)

Sorry hoši, ale v minulosti jsem zažil sympatičtější zloděje i tvrďáky. Na to jak je divák donekonečna ubezpečování s kým máme tu čest a jakých 5 drsoňů to tady pochoduje, tak skutek utek. Střílí se tady děcka, okrádá se drogový dealer, není u toho ani legrace a vlastně ani ty pořádné emoce. V samotném plánu se s blížícím koncem pokazí snad úplně všechno. Vzhledem k obsazení jsem si z toho vyvodil závěr, že naši hoši prodělali v tomhle filmu svou kariérní krizi. Na jedno podívání bohatě stačí. 60%

Přepadení (1939)

Klidně to vykecám hned na začátku, finální přestřelka chybí! A to jde prosím pěkně John Wayne sám proti 3. Jízda dostavníkem jinak slušně odsýpá a Apači nakonec taky dorazí, ani nevadí že se na ně delší dobu čeká. John Ford by specialista na westerny a jeho díla by si nějaký ten remake určitě zasloužily. 65%

Green Room (2015)

Jeremy Saulnier mě ani tímto filmem nepřesvědčil, že bych měl jeho kariéru sledovat. Pořád jsem čekal, kdy příjde horor ....a pak přišly titulky. PS: Pochválit musím, že ve filmu zazní War Ensemble od Slayer!!! 40%

Ojetá auta (1980)

Každý režisér nějak začínat musí, Ojetá auta zpočátku ukazují nemalý komediální potenciál, bohužel nápady docházejí a do cíle zbývá ještě velmi mnoho minut. Pro ztřeštěnou komedii jsou téměř dvě hodiny času vražedný kousek. Kurt Russell ovšem se svou vyřídilkou nezklamal. 40%

Rio Bravo (1959)

Jako klukovi se mě westerny jako Rio Bravo moc líbily, ukecané, postavy se do sebe pořád trefují hláškami, je tady padouch, sice ve vězení, ale nějaký je. Příběh rozhodně zajímavý. Jenže, jakmile jednou divák ochutná filmy jako Tenkrát na Západě, Divoká banda atd. S Rio Bravem už to moc dobře nevypadá, taky předpokládám že Divoká banda přidělala Johnu Waynovi nejednu vrásku na čele. Abych to zbytečně neprotahoval ...70%

Gentlemani (2019)

Mám tě v poslední době nakoukaného Guyi a stejně jsi mě docela překvapil. Ten divoký Guy je fuč a najednou je z něj Gentleman, už minule jsem to zmínil u RocknRolly, ale ten člověk ve svých britských gangsterkách pěkně systematicky stoupá neustále směrem vzhůru. Kdysi malí podvodníčci (Sbal prachy a...), v Gentlemanech lidé co už se nemusejí bavit ani s politiky. Gentlemani se rozjíždějí dosti ztuha a těch styčných bodů (rozuměno herců) s předchozími režisérovými filmy moc není, vlastně nikdo. Nevyskočí na nás ani Statham, Butler, Hardy a už vůbec ne Flemyng s Fletcherem. Zkrátka, všichni jsou noví a rovnou řeknu že skvělí. Zamiloval jsem si Farrella v roli Coache, slizkého Hugh Granta. Úmyslně si nechávám na závěr hvězdu večera, všemu a všem vládnoucího Matthewa. Ten chlap je prostě ďábel! Takže Gentlemani zcela určitě jsou jedním z filmů roku a dalším z řady potvrzení, že kdykoliv se Guy vydá do Anglie, já u toho zkrátka nesmím chybět. 85%