Dobrodruzi (1967)

Dva chlapi, jedna žena, člověk by čekal že z toho logicky budou muset vznikat třenice, ovšem to by nesměl člověk koukat na Dobrodruhy. Lino Ventura s Alanem Delonem dávají totiž celoživotně přednost honbě za dobrodružstvím. Když jim do životů vstoupí osudová žena, prostě ji přiberou a jedou si dál to svoje. Významnou roli zde hraje jistá populární francouzská ostrovní pevnost. 80%

Arctic: Ledové peklo (2018)

Podobně jako mráz zalízá v zimě za nehty se i Arctic začne stávat po nudnějším začátku pěkně nepříjemnou a bolestivou záležitostí. Mads trpí, úpí, zkouší znovu a znovu porazit nemilosrdnou zimní pustinu. Je odhodlaný se nevzdát bez boje. Čekal jsem větší filmový zážitek, ale dostatečně silný příběh se dostavil. 70%

Telefonní budka (2002)

Colin vs Kiefer. Mě ovšem vždy nejvíce oslnil stejně Forest. Mám trošku pocit, že Schumacherovy filmy stárnou tak nějak rychleji. Telefonní budka mě kdysi přišla napínavější. 80%

Pašerák (2018)

Nevěřil jsem že na to Clint herecky ještě bude mít, ale ten člověk je prostě démon. Tam kde ostatní sedmdesátníci hoří jako papír a často se spíše ztrapňují, on ve svých necelých 90 tasí ten svůj šibalský úsměv a na trase mezi Mexikem a severem Ameriky vozí kokain. V podobné roli bych jej rozhodně nečekal, ale děsně mu to tady sekne. Bradley Cooper dostane na cestu nejedno poučení, které si holt musí vyslechnout. 75%

London (2005)

Statham s Evansem plkají o svých promarněných láskách, u toho klopí z flašky a šňupou kokain. Ten o kom se tady prakticky neustále mluví je Jessica Biel. 55%

Velký Joe (1998)

V době kdy to s náma Disney zase až tolik neuměl nám naservíroval příběh o obrovském gorilákovi, kterého je potřeba zachránit z Africké divočiny, tím že jej přesunou do LA, aby následně přemýšleli jak jej dostat do Africké rezervace. No prostě nepovedená variace na King Konga se šťastnějším koncem pro opičáka. Bill Paxton v naprosto zbytečné roli, snad jen proto aby zde hrály dvě Hollywoodské hvězdy místo jedné. 40%

Velká hra (2017)

Sorkin = kulometná palba slov. Dlouho se mě do Mollys Game nechtělo, protože jsem věděl že mě čeká hrůza čtení. Přestože toho o Pokeru moc nevím, musím říct že ačkoliv to kvalit Sociální sítě nedosahuje, film mě dokázal bezproblému bavit. Je to sice dlouhé jak týden před výplatou ale nejen trojlístek Costner, Elba a hlavně Chastain jsou skutečně velmi kvalitní herci natolik, že jsem jim bezproblému visel na rtech. Nevím jestli je to jen můj dojem, ale například z Costnera se stává čím dál lepší herec. 75%

Muž, který zabil Dona Quijota (2018)

Terry Gilliam natočil další ze svých podivností. Nerozumím tomu proč zrovna na příběh o Donu Quijotovi se čekalo tolik let, myslím že by se zase tolik nestalo, kdyby nikdy nespatřil světlo světa, protože já po většinu děje pomalu nevěděl která bije. Tyhle složité divné filmy zrovna dvakrát nemusím a při sledování spíše trpím. 30%

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Dospělácký animák o Spider-Manovi, který jak svou originalitou, zpracováním, ale i příběhem strčil do kapsy své hrané předchůdce. Rozhodně zajímavý přírůstek do početné komiksové rodiny, která jak se zdá každý rok zrodí čím dál více potomků. Tento kousek si ale svou existenci hravě obhájí. Zatímco Nolanova série o Temném rytíři byla natočena pro zkušené konzumenty detektivek, Spider-Man: Into the Spider-Verse na mě působí jako určitá bible pro nynější teenagery. Tady se dnešní 15letí kluci můžou celkem snadno ztotožnit s hlavním hrdinou a s jeho životními motivacemi. 80%

Zelená kniha (2018)

Tradice že Oscara nevyhrál nejlepší film úspěčně pokračuje. Jsem zvědavý kdo se k těmto filmům bez vůně a bez zápachu, se silnými tématy (tady navíc dosti umírněně podávanými) bude po letech vracet. Herecké duo ovšem hraje jako z partesu. Netřeba pochybovat o jejich kvalitách. Farrellyho nejlepším kouskem zůstavá i nadále Blbý a blbější. 70%