Moje levá noha (1989)

Příběh silnější zpracování. Přecejen koukat se 100 minut na člověka postiženého mozkovou obrnou není asi zcela jistě to po čem dnešní divák prahne, nicméně nikdo nedokáže odpárat Danielovi fakt, že když se rozdával herecký talent, stál ve frontě hned několikrát. Nejvíce se mě líbila scéna v restauraci. 70%

Mezi náhrobními kameny (2014)

Přesně tohle od Liama očekávám! Mezi náhrobními kameny je skvělý kousek, který může směle postávat vedle například podobně temných 8mm. Dvojice vrahů ani nemohla být vybrána lépe. Zpočátku na film působil díky hojnému sbírání informací malinko nepřehledně, takže jsem byl nucen si to celé pustit ještě jednou. Dvě třetiny Matt Scudder sbírá střípky informací, aby nám v závěrečné třetině ukázal, jakmile dostane k uchu telefon, že tady bude vládnout pouze on. 80 %

The Guest (2014)

Adam Wingard se začíná stávat hodně zajímavým jménem. A nic na tom nezmění, že si půjčil hudbu z Drive, podobně vypadajícího hrdinu, kterého si z fleku umím představit jako příštího T-1000. Spokojenost a hodnocení za dvě hvězdy považuji za hodně velký úlet některých uživatelů. 80%

Pan Rosnička (2005)

Jeden z jasných důkazů že Nic Cage hrát opravdu umí. To byly časy panečku. Gore Verbinski si odpočinul od Pirátů a dodal příjemný filmík o jednom věčném smolaři, který sice svou filmovou lásku zpět nezíská, nicméně se na to i díky panu Caineovi hodně dobře kouká. 70%

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Ridleymu hlavně v půlce filmu často dochází dech, ale já přesně tyhle velké filmu miluju! Proto chodím do kina, abych mohl žasnout nad krvavým Nilem, kobylkami nebo tím jak prostě má všechny masivní scenérie Ridley v malíku. Příběh o Mojžíšovi mě opravdu dokázal bez problému zaujmout a určitě musím pochválit minimálně Christiana Baleho. Bohužel se jedná i tak o Ridleyho druhý nejslabší historický kousek. 75%

Hodinový manžel (2014)

Ceské filmy jsou často zbytečně podhodnocené, takže já zase naopak nadhodnotím. Rád přiznám, že jsem se bavil a kino taky. Humor je trošku netradiční a režisér za to že je svůj zaslouží můj obdiv. Navíc zde hraje Jarda Kužel a chlapci více než půlku filmu chodí na pivo. Spokojenost. 70%

Osamělý vlk McQuade (1983)

Můžete Chucka zasypat i s autem pod zem, ale pak musíte počítat že vás vyhodí do vzduchu s celým barákem. Více než půlka scén je okopírovaných z různých filmů a dokonce z různých žánrů (hlavně western). Některé scény nevymyslíš (romance v bahně). Celkově to má tady Chuck s ženskýma docela zajímavý. Potěší Carradine. Béčko jako kráva, které kupodivu ukazuje Chucka ve špičkové formě. Překvapivě velmi komplexní film, protože má zajímavý děj, akci i herce. 70%

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Škoda že až asi 45 minut před koncem Jackson pochopil co vlastně divák celou dobu chce vidět. Nezajímají nás digitální pičovinky, jakmile se to začne mydlit jeden na jednoho má to větší sílu a vygradování než mnohdy Pán Prstenů. Škoda že Jacksonovi opět trošku "ujel" Legolas. Ale já už bych to Péťovi snad i odpustil. Přecejen nám pořád dal notnou dávku dobrodružství a já silně přemýšlím nad tím že si stáhnu prodloužené verze obou předchozích částí a jako nášup si dám ještě celou trilogii LotR. 80% PS: Vyčítejte Jacksonovi cokoliv, ale ON Středozem opravdu MILUJE! https://www.youtube.com/watch?v=q8ir8rVl2Z4

Lucy (2014)

Je až trošku zvláštní co vše dnešní divák Bessonovi neodpustí. Schválně se podívejte na Pátý Element a pak na tohle. Oba jsou to maximálně svérázné filmy. Přiznám tedy že Lucy je o něco slabší. Úvod bych se nebál zahrnout do Lucova soukromého best of. Neskutečné vsazení diváka přímo do děje, spousta zajímavých postaviček a libových dialogů v krajně nevěrohodných situacích. Poté přecejen přichází na řadu co asi každý očekává a to rozvinutí schopností naší blbé blondýny. Scarlett rozhodně nezklame, snad jen Morgana Freemana by už měli nechat trošku u ledu. 70%

Rohy (2013)

S předchozí Ženou v černém to nevyšlo, tentokrát mě už Happy Potter ale zaujal. Jde na to chytře, ten klučina. Je mu jasné že si jej hlavně zpočátku kariéry bude každý škatulkovat a tedy se snaží zaujmout nejvěrnější možné publikum a to milovníky hororů. I když tentokráte tedy na to že Horns točil vynikající francouzský úderník Aja, tak se překvapivě o horor nejedná. Je to taková hodně zvláštní detektivka cinknutá romantikou. Určitě zajímavé a hlavně hádám že napodruhé ještě lepší. 70%