Hodinový manžel (2014)

Ceské filmy jsou často zbytečně podhodnocené, takže já zase naopak nadhodnotím. Rád přiznám, že jsem se bavil a kino taky. Humor je trošku netradiční a režisér za to že je svůj zaslouží můj obdiv. Navíc zde hraje Jarda Kužel a chlapci více než půlku filmu chodí na pivo. Spokojenost. 70%

Hon na lišku (2014)

Bennett Miller netočí zrovna zábavné snímky. Trošku nerozumím vyzdvižení Carellova výkonu, ale proti gustu... Tatum nic nepokazí, ale například je vidět že Ruffalo je jiná výkonnostní liga. Líbila se mě jedině zachycená atmosféra "toho pomyslného čekání na něco". Ale na to abych si tohle pustil znovu to nestačí. Příští Bennettův kousek budu určitě opět pečlivě zvažovat. Netočí filmy pro mě, ale pro Akademii. 60%

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Druhá světová válka pro děti už zase přestává být zajímavá. Druhý díl byl jakési zjevení, které hlavně v aréně ukázalo v čem mohla být skutečná síla této série. Třetí díl se už zaměřuje vlastně jen na revoluci. Jsou tady asi tak dvě dvouminutové akčnější scény a zbytek vlastně je bezemoční srágora, ve které se opět bude rozhodovat, který z chlapců to Katniss nakonec udělá. Samozřejmě že zlý Capitol padne. Nemám o tom nejmenších pochyb. Woody dostal všehovšudy dvě scény. Na poslední díl se podívám vlastně jen z povinnosti. Jinak tedy musím uznat, že série je tedy hodně slaboduchá. Tohle vědět na začátku, zřejmě si ušetřím 8,5 hodiny času. 45%

Chlapectví (2014)

Dá se věrohodně zachytit stárnutí na filmovém plátně než jak to dokázal Richard Linklater a to v projektu na kterém pracoval 12 let se stále stejnými herci? Klobouk dolů, protože film působí dějově naprosto dokonale a zcela uvěřitelně. Prostě divák sleduje dospívání jednoho trošku zvláštního kluka. Nejvíce mě bavily kromě krásného (ne)konce scény s věčně opilým Billem, který se stal na nějaký čas otčímem. 75%

Chraň nás od zlého (2014)

Ve všech směrech výborně rozjetý snímek, který ovšem počínaje svou druhou polovinou přestává dávat smysl. Lekačky a atmosféra nejsou vůbec špatné a tady je jednoznačně cítit že spolu s Jamesem Wanem je Derrickson král současného hororu. To by si ovšem nesměl hrát rovněž na Davida Finchera. Z tohodle druhé Sedm určitě nebude. Nedaří se vše dokonale skloubit, Ralphovo očištění a znovuzrození proběhne vlastně zcela náhodou. A vůbec na tohle já koukat nechtěl, nezajímalo mě další vymítání, nezajímalo mě napravování hříšníků a dávání rozhřešení. Já chtěl koukat na vodoo horor. 60%

Inherent Vice (2014)

Vadí mě když si režisér natočí film jen pro sebe. Režiséra Andersona jsem měl v předchozí tvorbě rád. Ale nemůžu jít cestou na kterou se v poslední době vydává. Už Mistr byl u mě hodně na hraně a tohle jsem pro změnu vůbec nepochopil. Co deset minut solidnější krátký vtípeček nezachrání tu hroznou dvou a půl hodinovou nudu. 30%

Interstellar (2014)

Takže jdeme na to. Viděl jsem letos v kině prakticky všechny "povinné" filmy a viděl i spoustu blockbusterů. S potěšením zjišťuji že mezi tvůrce klasických blockbusterů by neměl být zahrnován Christopher Nolan. A to z jednoho prostého důvodu. Ten chlap má nápady a UMÍ točit filmy. A umí natočit film, který mě dokáže přikovat do sedačky v kině takovou silou že na chvíli (2 až 3 hoďky) zapomenu na vše ostatní a film dokonale vnímám a prožívám. Christopher Nolan tohle dokázal už 4x! Jen pro představu. Ridley Scott 1x, Martin Scorsese 1x, Danny Boyle 1x a Quentin Tarantino 2x. Zamiloval jsem se v kině do Dokonalého triku, Temného rytíře a Počátku. S Interstellarem to takhle snadné ale určitě nebylo. Hlavní důvod spatřuji v tom, že jsem poprvé trošku zaváhal zda-li mě Nolan dostane. Trailery na mě tu osudovost nedokázaly přenést. Každopádně v úvodních minutách se dozvídáme že Země už lidi nepotřebuje a dělá vše pro to, aby je vyhladila. Nebudu prozrazovat jak. Protože nechci kazit moment překvapení. Jak už to tak bývá, lidstvo má svou poslední naději. A to posádku, které šéfuje Matthew McCanaughey. Řeknu vám panečku, že většího frajera, který se za nás půjde naposledy ve vesmíru bít si neumím ani představit. Za nejsilnější scénu ve filmu považuji jeho loučení s dcerkou a poté konec událostí na zmrzlé planetě. Výtky že Nolan vykrádá Kubricka považuji za zcela zcestné. Vážení, píše se rok 2014! Myslíte že Kubrick nenašel inspiraci pro svou Vesmírnou Oddyseu někde jinde? A ten někdo jiný před ním zase někde jinde? Kdo psal někdy diplomovou práci, chápe. Nicméně, Interstellar určitě není film pro širokou veřejnost a na návštěvnosti se to samozřejmě projeví... Například se to projevilo při mé projekci v olomouckém Cinestaru. Ano, lituji že nemáme IMAX:( To by byl panečku teprve zážitek. Takže, abych se vrátil k mému kino zážitku. Seděli poblíž dva debilové, kteří nezavřeli snad celou dobu klapačky. Jejich IQ odhaduji tak na úroveň prasete. Praseti se omlouvám. Někteří lidé prostě do kina nepatří! Mezihvězdný samozřejmě ano. 100%

Interview (2014)

Hodně mě to připomnělo Cohenova Diktátora, ale spíše jen volbou tématu. Jinak se jedná o klasickou taškařici dua Franco/Rogen pod dohledem Evana Goldberga. Umně se to celé trefuje do fenoménu Talk Show a díky překvapivějšímu příběhu to nenuní ani chvilku. Těžko bych dokázal vyzdvihnout nějaký exkluzivní vtípek, spíše jsem měl po značnou dobu široký úsměv na tváři. Závěrečné čtení z Unexpected Journey nenechá jediné oko suché. Hodně potěší že soundtrack obsahuje kromě ohrané Firework od Kate Perry perlu v podobně Wind of Change od Scorpions. Ještě doteď si pamatuju co se mnou tahle písnička dělala na začátku 90. let. 70%

Jack Ryan: V utajení (2014)

V utajení měl nespíše zůstat rovnou celý film. Nevzpomínám si z poslední doby na zbytečnější snímek, který by brázdil v tomhle roce kina. Postavy jsou poměrně bez chuti a slovo průměr by se dalo vyslovit prakticky na každou filmovou položku. Film neobsahuje ani jednu strhující scénu a při závěrečném bombovém zúčtování má divák stejně dopředu jasno že to celé dobře dopadne. Rovněž mě přišlo, že místy chyběly nějaké pojítka mezi scénami. Kenneth Branagh není špatný režisér, ale akční žánr určitě mu určitě nesedí. 50%

Já, Frankenstein (2014) odpad!

Pane na nebi, nedopusť prosím aby vznikaly podobné zrůdnosti. Film, ve kterého vypadá After Earth neskutečně nabušeně. Film, který je tragický každou desetinu sekundy. Nevím co provedli Nighy s Eckhartem, že v tomhle museli hrát. Každá jejich věta mě drásá. Takové nesmysly snad ani nemysleli vážně. Pravděpodobně jeden z 5 nejhorších filmů všech dob. PS: Nenechte se ošálit vysokým hodnocením. 0%! PS2: Jestli chtějí do nového Terminátora opravdu obsadit Jai Courtneyho tak pánbůh s náma se všema.