Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

V pátém díle se opět klaním Tomu Cruiseovi, který z pozice producenta naservíroval další své vynikající akční dobrodružství. Tam kde Marvel hodí zelené plátno, modré pozadí či co všecko, tam Toňas osedlá motorku a jde tvrdě na věc. Dlouho a pečlivě se připravoval i na vodní scénu a kdesi jsem se dočetl že během přípravy dokázal pod vodou vydržet i něco kolem 6 minut. Auto si s Peggem odřídili sami. Kdepak tyhle filmy už z podstaty člověk musí milovat stejně jako kdysi Belmondovky. Hunt jelikož je více než polovinu filmu na útěku vlastně využívá pouze Pegga a s nebezpečnou Ferguson a tak se Renner s Rhamesem připojí až později. McQuarrie scénář posunul zase více špionážním směrem a skvěle se vypořádal i se vztahem Ethan/Ilsa. Záporáka si tentokráte střihnul Sean Harris, rozhodně se jedná o lepšího záporáka než minule. Pokud bych měl srovnat poslední 4 Bondovky s posledními 3 IMF. Celkově se mě zdá že Američani trošku Britům začínají ukazovat záda. Kdo by to byl před nějakými 20 lety čekal. 80%

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Nejzábavnější díl série. Brad Bird dokázal do série napasovat větší množství odlehčených scén a určitě to není na škodu. Trojka byla až drsná, čtyřka je tedy spíše akční oddychovka, která nás vezme na návštěvu do Kremlu ale hlavně do Dubaje. Akční vrchol tedy přichází o nějakých 30 minutek dříve než finální zúčtování. Šplhání po mrakodrapu zvládá nejlépe, no hádejte asi kdo? Tonda se toho určitě nebojí. Z minula Huntův podpůrný tým nezůstal pohromadě a tak přichází Renner, Patton (mimochodem nejhezčí ženská série) a plnohodnotnou roli zastává také Pegg. Trošku jsem si myslel že Renner se zde objevuje hlavně proto aby Cruiseovi odlehčil a časem třeba převzal větší roli. Jeho postava působí správně tajemně, ale zda-li by dokázal vést celou sérii si osobně nemyslím. PS: Nevýhodou je velmi slabý záporák. 80%

Mission: Impossible III (2006)

Třetí díl a na scénu přichází zřejmě nejlepší záporák série, se kterým se setkáváme hned v prvních minutách. Tenhle díl celkově až na malou návštěvu u Huntů doma šlape od první do poslední minuty jako správně vyladěný závodní motocykl. Hunt se prakticky nezastaví a například akční scéna na mostě je vynikající. Poprvé v sérii jde opravdu často o život a o postavy jsem se skutečně bál. Minule John Woo nedokázal nějak zapojit v akcích celý tým a tohle Abrams naštěstí mění a nutí čtveřici spolupracovat. Poprvé se objeví Benji. Troufnu si tvrdit, že tohle je nejlepší díl série. 90%

Mission: Impossible II (2000)

Druhá Mise je zcela jiná. John Woo neponechal kámen na kameni, dovezl si sebou holuby, natáhl akční scény o zpomalovačky a z Tomáše udělal bitkaře a motorkáře. Druhý díl se mě kdysi nelíbil, pak zase líbil a dnes jej považuju opět za nejslabší dílek série. Špionážní atmosféra se vytratila, záporák je velmi slabý a Hopkinsova výpomoc je úplně zbytečná. Alespoň že soundtrack se povedl. 60%

Mission: Impossible (1996)

Převést seriál o špionážních agentech, kteří podnikají až zdánlivě nemožné mise, do filmové verze se v roce 1996 povedl De Palmovi myslím že více než solidně. Přecejen Brian De Palma je zkušený režisér. Hlavní role padla na Toma Cruise a to se ukázalo jako skvělá volba. První díl ještě není tolik přepálený jako jeho následovníci a více se zde pracuje s atmosférou. Praha je zde mimochodem opravdu krásná. Jsou zde ovšem dvě akční scény (loupež v Langley, honička na střeše TGV), které i v rámci série jsou stále na jedničku. 75%

Gentleman s pistolí (2018)

"Forreste... určitě existuje pro člověka v tvé pozici snažší živobytí." A on se na mě podíval a řekl: "Bratře... Nejde mi o živobytí. Jde mi prostě o žití." Tolik asi k Redfordově rozlučce. Jakmile tato herecká legenda promluví, hned si uvědomím, kolika skvělým postavám vdechl život. Tady ani po osmdesátce ze svého charismatu nic neslevuje. 65%

68 Kill (2017)

Zábavně cáklá záležitost, kde má týpek vyloženou smůlu si najít normální ženskou. Postava úchylného Dwayna by si zasloužila svůj vlastní film. 60%

Osudový dotek (2004)

Ve své době byl tohle absolutní hit, který všichni museli vidět. Přecejen by tam dneska člověk chybičky, ale díky povedenému závěru se jedná stále o špičku žánru. Ashton Kutcher nikdy dříve ani později nehrál charismatičtěji. 85%

Hellboy (2004)

První Hellboy pouze lehce načrtl v jakém zhruba vesmíru se budeme pohybovat. Každopádně zajímavý hrdina i komiks, který je naštěstí tolik odlišný od všech těch Iron Manů, Batmanů atd. 60%

Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

Svatá panenko podsrpenská, to byla ale blbost. Ve druhé polovině se už zřejmě nejelo podle scénáře a snaha filmařů bylo nějak celou tu kravinu uzavřít. 0%