Bílí muži neumějí skákat (1992)

Důkaz o tom že i Wesley Snipes kdysi býval hercem. Woody hraje takové to svoje klasické pako, které pořád provází smůla. Příjemně se na to kouká, protože těmhle dvěma to spolu prostě sedí. 65%

Drákula (1979)

Až s touhle verzí jsem naplno ocenil dokonalost Coppolova gotického arcidíla. 60%

Očista: Anarchie (2014)

Jako o něco to lepší určitě je. James DeMonaco je sice neskutečný antitalent v sehnání něčeho čemu se říká HERCI. Ale na druhou stranu Očistného univerza se nechytil zase tak špatně. Ten svět začíná mít svá zvrácená pravidla a dokonce i nějakou mytologii. Samozřejmě že mě dokonale ser*u ty náboženské kecy, ale takhle to v Americe asi maj a oni to tak dělaj. Na rukou krev a plnou hubu Pána našeho. Frank Grillo se ukázal již v Capitánovi jako hodně zajímavej bijec, tady si ostudu rozhodně neudělal. Škoda že 4 postavy, které zachraňuje jsou otravné až běda. Po skončení filmu jsem si musel vychutnat dvě zpomalené scény: chlápek s mačetou, úvodní představovačka téže party. 50%

Elitní zabiják (2014)

Jednou si takhle večer projíždí televizní kanály jistý Brian A Miller a zničehonic jej zaujme chlápek, který běhá po Francii a mlátí Albánce, aby získal zpět svou dceru. Tenhle Brian hned na druhý den nakluše za nejbližším producentem a svěří se mu se svým večerním zážitkem. Simsalabim a z Francie je New Orleans, z Albánského šéfa Bruce Willis a z Liama Neesona vyhořelý Jason Patric. Musím si dát bacha na chlápka, který MÁ TETOVÁNÍ, v nejbližším autoservisu, protože by mě mohl zabít na milion způsobů a to nejen tím že by mě předal fakturu za opravu auta.... Bože dohlídni prosím, aby v podobných filmech už přestal hrát, pro mě kdysi největší frajer, Bruce Willis. Během psaní tohoto komentáře přemýšlím jestli se mě v Princovi vůbec něco líbilo, ale nedokáži na nic přijít. 20%

Wolverine (2013)

Určitě vážnější kousek než minulý Origins, přesto se nemůžu zbavit pocitu, že celé to šlo udělat ještě mnohem lépe. Prostřední odpočinková sekvence je jako vystřižená z Bonda. Naopak co potěší tak určitě úvodní výbuch, pohřeb a hlavně geniální vlaková scéna. Zkrátka Mangold když chce tak umí. Filmu ubližuje jeho délka, chtělo to malinko zkrátit, ale zase raději ne o moc. Ještě teď mě děsí vzpomínky na pouze 90minutový Origin. Pro dospělého diváka je rozhodně lepší cestou menší roztaženost. Moc jsem nepobral snové sekvence s Jean Grey, ale zase oceňuji že díky nim film jakoby plynule navazuje na 3. X-menovský díl. Stojí za úvahu zda je dobře když Wolverine dostává jednu nakládačku za druhou, když jsme zvyklí, že jindy zachraňuje svět. Potitulková scéna již vnadí na Budoucí minulost. Sečteno podtrženo: tenhle Wolverine měl zcela určitě obrovský potenciál, který bohužel zase tolik nevyužil, ale jsem ochoten mu to odpustit za předpokladu, že se někdy příště dočkám podobných scén jako na střeše japonského šinkanzenu. 65%

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Ehm, takže tady máme 4. dílek skládačky. Samostatný filmeček si vysloužil obletovaný miláček Wolverine. Úvodní titulky jsou skvělé i s odstupem času, tady se jedná o jasnou trefu do černého. Pochvalu si zaslouží rovněž Liev Schreiber za Victora, kterého zvládl grandiózně. Nedovedu si bez něj film představit. Ten člověk se pro tuhle roli snad narodil. Bohužel tím jsem pozitiva vlastně vyčerpal. Zpočátku budovaná sice jednoduchá, ale budovaná zápletka začne dostávat několik zásadních trhlin. Logika dostává na frak, jednání a motivace postav se mění každou další sekundou. První hodinku se přesto divák kouká na poměrně zdařilou podívanou. Vše definitivně zabíjejí až scény v elektrárně. Jak si mohl Stryker nechat tak snadno utéct všechny vězně nechápu. Jakoby vlastně od začátku čekal až na souboj Deadpoola s Wolverinem. Měl by vůbec nějakou možnost dále Deadpoola ovládat? Kdepak, konec je béčko jak vyšité. 55% s odřenýma ušima.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Překvapivé zjistění, trojka není vůbec tak špatná, jak jsem si kdysi myslel. Dokonce zde vidím občasné hororové záblesky (scény s Jean Grey). Jestliže v prvním díle padnuli Toad se Sabretoothem, tady přišla řada na Cyclopse, Profesora, Jean Grey a smrt "vyléčením" si prožili Magneto s Mystique. Takže potenciální 4. díl snad ani nemohl přicházet v úvahu, protože z původní sestavy vlastně nikdo nezůstal. Trojka je narvaná hodně zajímavou akcí a já jí určitě budu bránit proti psychologicky vestavěným jedničce a dvojce. Závěrečná bitva je vskutku velkolepá. 75%

X-Men 2 (2003)

Druhý díl navazuje přesně v místě kde skončil minulý. Wolverine pátrá o své minulosti a na scénu nastupuje William Stryker. Naši X-meni vlastně tentokráte ani nestojí proti sobě jako spíše proti lidem. Akce přibylo a úvodní řádění Nightcrawlera považuji za první geniální scénu v celém X-Menovském universu. Bombastický úvod se ovšem opět začne stáčet k osobním dramatům a traumatům. Dnešní optikou pohledu nepovažuji Bryana Singera za komiksového režiséra. Jeho záujetí postavami určitě potěší, nicméně z pohledu zábavnosti mohl předvést více. 80%

X-Men (2000)

X-Meni nikdy nepatřili mezi mé největší komiksové favority. První díl mě ve své době zase tolik nechytil a já si k němu pomalu hledám cestu. Akce je prakticky nezbytné minimum. Charismatický Magneto, v podávní skvělého Iana McKellena, nedostává prostor, který by si jeho postava zasloužila. Takže celý díl místy připomíná jen takový úvod a představovačku hrstky postav. 75%

Presumpce viny (2003)

Nejvíce film baví v momentech, když Denzelovi teče už hodně do bot, divák s napětím očekává zda-li se z dané šlamastyky ještě vůbec dokáže nějak dostat. Že to nakonec celé praskne nemusím tajit. Bohužel Out of Time stojí jen na jednom herci. Denzelova milenka by neměla dostávat role ani v komparzu. Jinak příjemná jednohubka. 60%