Prázdniny pana Beana (2007)

Pokud si člověk dá na čas pauzu od Mr. Beana tak se v tomhle kousku občas i zasměje. Bohužel ani několik povedenějších scének nezakryje fakt, že už jsme je viděli většinou v lepším provedení v minulosti. Jedná se tedy spíše o film pro celou rodinu, kterou příjde navštívit chlapík, jehož prakticky všichni znají a přehlídnou jeho inteligenční nedostatky. 55%

Zápisník jedné lásky (2004)

Nebráním se tomu tady připíchnout čtyři hvězdy, protože se na to dobře kouká. Upřímně si, ale myslím, že se jedná o docela klišoidní romantiku. Gosling jednoznačně ukazuje, že je to herec, který dokáže v ženském rozkroku rozpoutat pěkný uragán :) Rachel McAdams se mě líbila před zhruba 8 lety, takže mě to nechává v roce 2014 zcela klidným. 75%

Sex Tape (2014)

Přemýšlím nad tím jestli Sex Tape viděli čeští distibutoři než jej koupili. Často se píše o některých komediích že jsou nevtipné a že se v nich člověk nemá čemu smát. To je ovšem kritika, která je někdy přitažená za vlasy. TOHLE je to totiž TEN film, ve kterém se divák nemá čemu smát a vlastně na to kouká jen pro to, že je mu těch herců líto. Scénář Nicholas Stoller? Nejděsivější jsou ty okamžiky, kdy postavy komentují vše co právě dělají nebo co se právě chystají udělat. Hvězdičku uděluji za to, že ve filmu zazní hodně ohulený Angel of Death od Slayer! A poté následuje ještě Expendable Youth. 20%

Vzpomínka na Titány (2000)

Disneyho sázka na jistotu verze 2000! Herci mimo Denzela prkení. I když ani Denzel nepředvádí kdovíjakou hitparádu. Závěr je samozřejmě emotivní a vhání do očí slzy, ale bohužel většinu stopáže děj klouže až příliš hladce po povrchu a skoro to vypadá jakoby nebylo na světě nic jednoduššího než integrace černochů v Americe. Na tohle divák opravdu neskočí. Sportovní rovina, jak jinak míč v poslední sekundě. Škoda že mě ten sport vlastně nic neříká. Takže se nechytám o čem vlastně celou dobu mluví :) 60%

Vikingové (1999)

Kdysi mě Vikingové bavili mnohem více, dneska mě vadí souboje ve tmě, ve kterých není skoro nic vidět. Také se ukazuje, že Banderas kromě Desperada a Nájemných vrahů nic zas tak světoborného nenatočil. Škoda že film začne nudit ještě dříve než se něco začne dít. Za zmínku stojí snad jen ranní hygiena seveřanů a řešení pracovního sporu. Konec je zcela na hlavu, vždyť přesila nepřátel je obrovská. Navíc jsou na koních, takže je nereálné aby se jí naši bojovníci dokázali ubránit. 45%

The Battery (2012)

Poutavý snímek, který jen tak z hlavy nevyšumí. Hodně intimní zombie road movie. Dalo by se říct že tohle je první road movie, které mě docela bavilo. Jinak tento žánr je pro mě jedním z nejméně zajímavých. Jeremy Gardner je pro mě zcela neznámé jméno, ovšem talent rozhodně má. Svůj film, mimochodem originální filmový název není vůbec špatný, vyšperkoval geniálním soundtrackem. Scéna, kdy se zoufalý Jerry snaží ukrást auto našim dvěma hrdinům je natočena naprosto úžasně, bohužel závěrečné komorní drama v autě, film stáčí trošku jinam než jsem si možná přál. Přesto je potřeba smeknout před 2/3 stopáže pohodovou atmoškou. 60%

Kongo (1995)

Kniha od Michaela Crichtona pro mě kdysi znamenala stejnou dobrodružnou zábavu asi jako Jurský park, bohužel snímek již s filmovým Jurským parkem krok určitě nedrží. V první polovině to jen vypadá že se něco děje a až se něco začne dít, tak je vlastně konec. Herci veskrze až třetiligoví, ještě štěstí že si triky vzal na svědomí Stan Winston, takže divák často pochybuje zda-li náhodou nesleduje opravdu živou gorilu. Ve své době nebylo Kongo kdovíjaký trhák, natož dneska. 50%

Báječní muži s klikou (1978)

Lepší příběh by to chtělo a dejme tomu vymazat Menzela. Na pana Hrušínského se příjemně kouká, ale zábavy si tady člověk nějak moc neužije. Spíše je to celé takové jakože od všeho trošku. Semtam vtípek, semtam se to tváří jako kus historie a občas probleskne i vážnější chvilka. Věřím že každému tenhle zvláštní film sedne jinak. 65%

Labyrint: Útěk (2014)

Prvních 30 minut skvělých v nadprůměrné dobrodružné podívané, která působí mnohem dospěleji, než kdy producenti dovolí takovým Hunger Games. Twillightem si pusu raději ani špinit nebudu. Pro mě překvapení s hororovými prvky a kdo má rád podobné útěky z vězení neměl by zase tolik váhat nad návštěvou kina. Čert ví jaké bude pokračování, osobně bych se velmi nerad dočkal dalších Resident Evilů. 60%