Noční jízda (2013)

Schválně kolik herců si umíte představit na Hardyho místě. Ivan Locke jedné noci vezme vůz, telefon, svůj seznam věcí, které musí udělat a vyrazí směr Londýn. Divák má to štěstí že cestu absolvuje s ním a může přemítat zda-li by neudělal některé věci jinak. Tom Hardy o sobě dal zase jednou pořádně vědět. 75%

Sběratel kostí (1999)

Kouzlo Sběratele kostí se s přibývajícími léta a samozřejmě s vědomím, že víme kdo je vrah vytrácí. Dneska již tedy žádná světoborná záležitost, ale spíše solidní detektivka s toporně hrající Angelinou a scénáristicky přeleželým Denzelem. 60%

Strážci Galaxie (2014)

Vlastně jsem začal pochybovat k čemu potřebujeme nové Star Wars, když studio Disney přelilo koncept Star Wars do Sráčů Galaxie. Omlouvám se že jsem sprostý, ale v kině mě přecejen čekalo dvouhodinové utrpení s přístupností batolat. Kdy vlastně skončí tohle věkové řádění? Proč někdo nebouchne opět do stolu a nezařve "Pojďme to dělat jinak, dospěleji." Opravdu lituju že mě není ještě 12 a nikdy předtím jsem Star Wars neviděl. To bych se při pohledu na mluvícího mývala nebo Groota rozplýval blahem. Trailer bohužel použil ty nejlepší scény, které jsem si vlastně pouze zopakoval. James Gunn pro mě minulým superhrdinským filmem znamenal režiséra s koulema. Bohužel, očekávání nesplnil. Zjišťuji že celá druhá generace Avengerovského universa jde do kytek zhruba podobně jako Pixarovky. Druhý Thor mě třeba v kině solidně štval. Nejvíce u Marvelu oceňuji lidské postavy. Captain Amerika jde pro mě zajímavým směrem, na Iron Mana se vždy budu také těšit. Downey je hláškař, který utáhne film spolehlivě. Navíc představuje běžného smrtelníka, který si navlékne brnění a jde na věc. Strážce opravdu ne! Zmizeli z mého zorného pole. A určitě neplánuji jít na druhý díl, stejně jako na dalšího Spideyho nebo Thora. Hodně se bojím co provedou s týmovkou Batman/Superman. Přestal jsem se těšit na Avengers 2. Začněte točit opravdu dospělé filmy nebo je alespoň prosím dávejte později na Blue-ray verze. Není přece problém sestříhat příběh i mnohem temněji a přidat do toho nějaké to úmrtí. Zajímavé je že světy se tady chtějí likvidovat lusknutím prstu v každém filmu, ale mrtvola leží zásadně hubou k zemi. PS: Hodnocení filmu tady na stránkách považuji vlastně za největší vtip v souvislosti s tímhle filmem. U mě 50%. Otevřete oči, kolegové!

(Ne)zadaní (2013)

Nakonec si tedy (Ne)zadaní svou třetí hvězdu zasloužili, ale bylo to tedy vážně o chlup a nebýt závěrečného čtení, tak by mě v hlavě utkvěl hodně nepochopitelný a nepravděpodobný dějový zvrat při záchodové scéně, kterou si scénarista tedy značně snažil ulehčit práci. Film nabízí prvních 30 minut hlavně postavy, které chodí a pijí kafe, povídají si v kavárně a pijí kafe a pak spolu ještě jdou na kafe. Každá kávová scéna, a je to opravdu asi každá scéna ve filmu, končí zavěrečným zvoláním že je někdo idiot. Naštěstí pro film, Zac Efron vytáhne umělého kokota a Imogen Poots má velmi krásné oči. 55% PS: nevím jestli bych někdy toužil se milovat v New Yorku, poněvadž ti lidi se v posteli milují zásadně oblečení.

Přežijí jen milenci (2013)

Jarmusch mě prostě nějak tou svojí pomalostí snad i sere. Beru, je to umělec, je jím zcela bez debat. Jenže já taky potřebuju, aby ve filmu nastalo čas od času alespoň nějaké napětí. Tyhle melancholický záležitosti nejsou pro mě. Nechci svým hodnocením fílm zbytečně shazovat. Koukalo se na to poměrně solidně, protože zde zní zajímavá hudba, herci jsou přesní, záběry nabídnou poetiku. Ale není zde nic kvůli čemu bych si film někdy toužil pustit znovu. Dokonce přemýšlím jestli mě i více nebavila Hranice ovládání. 50% PS: Tilda je o 20 let starší než Tom, přitom rozdíl mezi nimi vypadá na plátně tak na maximálně 10 let, smekám!

Kat (2004)

Někdo si zapomněl vzít do střihačské nůžky a tak se první hodina neúměrně vleče. Úvodní půlhodinka je hudná až to bolí. Thomas Jane má v sobě minimum charismatu a John Travolta nepředvádí kdovijaký herecký koncert, takže to spíše vypadá jako by se v tomto filmu ocitl omylem. Postupem času se situace přecejen zlepšuje a divák je svědkem i povedených scén. Jednoznačně vede scéna s ruským zabijákem. Závěrečné akční inferno, které Frank rozpoutá, přichází bohužel pro mě již pozdě. Z Punishera má člověk dojem, že má schopnosti vyřídit ty amatérské záporáky během pár minut. 55%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Nevím, nevím jestli bych na tohle zvládnul koukat v kině. Myslím že druhým dílem Marc Webb na nějakou dobu odstřelil odhodlání studia vystavět kolem Petera Parkera univerzum, které má například Marvel v Avengers. Druhý díl působí vlastně jako takový špatný vtip, opět se zde najdou některé solidní scény, ale celé to drží při sobě asi jako suchý písek. Nevím kde všude začít s kritikou. Romantická linka po většinu filmu nefunguje. Komiksová linka kdy proti Spíďovi vlastně stojí dohromady 3 padouši také ne. Kde je charisma, které měl Octopus, kde je zlomený Sandman, kde je přemotivovaný Green Goblin. Uznávám nakonec právě mladší verze Goblina tady trošku zachrání akční složku, přecejen souboj ve věži není zase tolik špatný a má i "překvapivé" a silně natočené vyústění. Po většinu času se plká, konspirační téma mě moc nebere a tajemná kabela ve skříni je mě ukradená. Můj názor je takový že třetí díl by v současné chvíli tenhle Teen Spidey nerozdýchal. Bude to chtít setsakramensky kvalitní příběh anebo začít za 10 let zase od píky a určitě bez Marca Webba. 50%

Kalamita (1980)

Závěrečná kalamita přichází příliš pozdě. Scénář extrémně špatný, až žádný. Vlastně nevím o co ve filmu jde. Promiň Bolku, není to tvoje chyba. 55%

Divoká banda (1969)

Závěrečná přestřelka je masakrální. Zbytečné se ukázaly úvahy o tom že bych se do té doby mohl nudit. Wild Bunch se film nejmenuje jen tak pro nic za nic. Sympaťáky byste hledali marně. Film je správně špinavý, nelítostný a krutý. William Holden skvěle padne. A také dostaneme odpověď na to, jak by skončili Butch Cassidy a Sundance Kid, kdyby měl střihač v jejich filmu pořádný koule. 85%

Neříkej ani slovo (2001)

Casting je výborný. Jak Douglas, tak Bean se pro podobné role snad narodili. Bohužel thriller nezvládne svou zpočátku slušně budovanou zápletku a s blížícím se koncem kupí jednu chybu za druhou. Nicméně podobné filmy to mají těžké hlavně v tom, že jsou prakticky na jedno podívání. 60%