Král Artuš (2004)

To jsem si mohl myslet že je pod tímhle podepsaný Jerry. Celý film jsem marně hledal nějakou krev nebo snad setnutou hlavu či končetinu. A to je příběh dle legendy situován do 5. století, tedy doby, která jistě nebyla procházka růžovou zahradou...... filmový příběh není napsaný nejhorší, herci byli vybráni bych řekl znamenitě (za všechny je potřeba zmínit nezapomenutelného Stellana Skarsgärda), přesto jsem si moc nepochutnal. Kdo chce dostat upřímnou historickou řežbu nechť raději přesedlá na Statečné srdce, popřípadě Gladiátora. 55%

Need for Speed (2014)

Tohle se mě bude těžko hodnotit. Filmu ubližuje hlavně těch 130 minut, které opravdu netuším kde se vzaly a v druhé řadě některé dialogy musel psát nějaký génius. Naproti tomu honičky jsou natočeny skvěle a první hodinka není vůbec špatná. Bohužel ta rozvleklost se projeví hlavně v druhé polovině. Srovnávat tohle se sérií Rychle a zběsile bude asi každej. 60%

Válka světů (2005)

V kině mě pokazil zážitek dle mého hodně nešťastný happy end. Přecejen člověk byl připravený na podobný úder lidstva jako v Dnu Nezávislosti. Nu což. Úvodní půlhodina je naprosto skvělá. Cruise dokáže vdechnout život další výrazné postavě. Spielberg dávkuje a stupňuje tempo. Trošku škoda že film je malinko co do síly jednotlivých scén nevyrovnaný. Nejsilnější scény: první útok, odstranění Tima Robbinse. 80%

Mlha (1980)

Carpenter dokázal bezproblému vychovat jednu celou generaci hororových fanoušků. Po nejlepším slasheru všech dob přichází v trošku jiném konceptu s Mlhou. Hned od úvodních minut je jasné s jakými kartami se bude hrát. Je to levné, blbé, ale má to skvělou atmosféru a hudbu. Takže vlastně klasický Carpenter. Poprvé mě příběh vůbec nebral, podruhé naprostá změna. 70%

Minority Report (2002)

Na základě krátké povídky P.K. Dicka vzniklo velice pozoruhodné a nezaměnitelé sci-fíčko. Netřeba se snad rozepisovat že podobným filmům je věnována obrovská dávka pečlivosti a tedy vše sedí přesně tak jak má. Když je navíc do hlavní role obsazen Tom Cruise výsledek prostě musí být perfektní. Zcela určitě doporučuji nakoukat k filmu bonusy. Nejlepší scéna: špivouci hledají Johna Andertona a následně kontrolují.

Tokarev (2014)

Po lehčích průserech a herecky obstojném Joeovi se Cage vrací opět do své akční bažiny. Nechápu tohoto herce, který čas od času nemá problém dokázat že hrát zcela nezapomněl proč si vybírá podobné filmy. Tokarev je stejná akční slátanina jako miliarda předešlých. Napraveného otce doženou stíny minulosti, tak že příjde o dceru. Nastává tedy cesta pomsty, zbytek nechť si každý dosadí sám..... 40%

Úsvit planety opic (2014)

Čím větší rozpočet, tím větší sázka na jistotu. Děj si průměrně inteligentní divák dokáže celkem bezproblémově domyslet již po úvodních minutách. Jenže, když ono je to celé tak skvěle podávané. Válka je prostě nevyhnutelná. Scéna s otáčejícím se transportérem je neuvěřitelná.  Jako celek to není tak vytříbené že Jednička, ale tu snad dorovnat ani nešlo. 80%

Útěk z L.A. (1996)

Pravděpodobně nejhorší triky, které spatřil filmový svět. Hlavně tedy tsunami nebo závěrečná rogala. Jedinou scénou, která je koukatelná je verze survival basketbalu pro rok 2013. Celkově veliká béčková slabota i na pana Carpentera. 40%

Sabotáž (2014)

Někdy se stane že váš oblíbený režisér šlápne vedle, ale tady David Ayer spíše něco vyšlápl. Na jméno Skip Woods si budu příště dávat bedlivý pozor. Sabotage je totiž neskutečná sračka. Ani se mě nechce věřit že by film měl před spuštěním do kin nějakou zkušební projekci. A jestli měl, tak kdo seděl vlastně v sále? Arnoldův comeback začínám přijímat čím dál více s rozpaky. Ano Expendables jedou, ale tam je to Slyův projekt. Konečná se ještě dala. Plán útěku slabší než se čekalo a Sabotage je přesně to co jsem napsal o něco výše. Hodně se toho nepovedlo, přitom úvodní minuty nevypadají vůbec špatně. Doufám že se jak pan režisér tak pan guvernátor propříště hodně proberou. 45%

Open Grave (2013)

Horor to není, je to trafédie, ve které bohužel hraje Sharlto Copley a napovím vám jen to že ne každý režisér hispánského původu je bourák co umí točit filmy. Pro mě absolutně zbytečný film. 20% je až moc.