Manžel na zkoušku (2018)

Originál si budu muset v nejbližší době připomenout. Novému kousku jsem musel odpustit fakt, kterak se vysmál obecně roli muže v rodině a také že z Mexičanů udělal největší borce pod slunce. Ale na druhou stranu, když se pořád v Hollywoodu pochlebuje Číně, tak to Mexiko pro mě bylo určitě snesitelnější. Manžel na zkoušku připomínal svou stavbou děje spíše starší francouzské komedie, které miluju. Jejich zápletky často plynuly z různých nedorozumnění, podfuků apod. Takže i u tohoto filmu jsem měl po většinu sledování takový ten hřejivý příjemný pocit klidného romantického příběhu o tom jak miliardář konečně ke štěstí přišel. Anna Faris je až neuvěřitelně podobná Goldie Hawn. 60%

Tully (2018)

Reitman se zamýšlí nad tím jak asi zvládají matky narození 3. dítěte. Charlize Theron předvádí opět svou další dokonalou transformaci a tuhle typickou 35třicítku ji v pohodě uvěříte. Snad poprvé se Reitman snaží šokovat nečekanou pointou. Není důležité ji prokouknout, spíše oceňuji, kterak suverénním stylem dokáží jeho snímky plynout. 60%

Top Gun (1986)

Jeden z nejznámnějších Cruisových snímků, který jsem ovšem za pecku nikdy nepovažoval. Cruise začal předvádět herectví až o něco později v Barvě peněz. V Top Gunu slouží pouze jako mladík s hezkých ksichtem na kterého letí ženské. Film samozřejmě hodně zestárl a letecké souboje jsou hlavně zpočátku hodně nepřehledné. Závěrečný je už zcela v pořádku. Za druhý díl jsem nikdy neorodoval, ale samozřejmě jsem zvědavý co přinese. 65%

Bastardi (2017)

Občas nečekaně vtipné putování za poznáním, kdo je vlastně otec. Owen Wilson se mě zdál po delší době zase tak nějak správně sympatický jako v dobách své největší slávy. Za nejlepší scénku považuju návštěvu v Miami kdy Ving Rhames vzpomíná na matku našich pátrajících bratrů. Role potenciálních otců si střihly hodně zajímavé postavičky. Všem vládne Simmons. 60%

Roman J. Israel, Esq. (2017)

Skoro celý film jsem si myslel že tohle natočil Spike Lee a jak jsem později zjistil on to byl někdo jinej. Zhruba rozumím co tím tvůrci chtěli divákovi sdělit a Denzelovo herectví je naprosto v pořádku. Dokonce se zde vyskytuje i pro jednou opět sympatický Farrell, který doufám bude podobné výkony předvádět od teďka pořád. Co mě na filmu tedy vadí? Trošku délka, trošku zvolené téma, trošku podivínská postava, málo vypjatých momentů.... od všeho trošku. 55%

Kazišuci (2018)

U scény pití piva jsem prskal smíchy. Rozhodně ji považuju za jednu z nejsměšnějších v historii. Potom je ještě dobrá jedna sexuální hra v jistém domě, kde rodiče zůstanou sami a synátor se jde bavit na maturiťák. Kromě tohoto obsahují Kazišuci jen plno moralisticky předvídatelných trapáren. Díky nezdařenému dětskému castingu se druhé Prcičky ani náhodou nekonají ale na druhou stranu John Cena by se rozhodně v komediích dokázal živit poměrně s přehledem. Škoda, tohle potenciál mělo rozhodně větší než byl výsledek. 50%

Dej si pozor! (2016)

Občas se vynoří film, kde by člověk takového malého šmejda nejradši vzal bejsbolkou po zátylku. Zpočátku to figurovalo na solidní horůrek aby přišel ve 30. minutě pro mě nečekaný zvrat, který film přenesl trošku jiného žánru šikany. Škoda, jakmile jsou postavy jen připoutány k židlím, ty možnosti nápadů pochopitelně trošku docházejí. Musím, ale uznat že to měl ten malej šulda dobře připravené. 65%

Rampage Ničitelé (2018)

Tak a přece jen se nepromění se ve zlato vše v čem účinkuje Dwayne Johnson. Nezachránil Pobřežní hlídku a Rampage je sračka s ním i bez něj. Podobné "skutečně monstr" filmy nějak neodsuzuju, protože je ve mě obsažen občas ten malý kluk co se rád koukne na nějakou tu mega demolici a mega pumelici kdy třeba obří gorila praští ještě většího krokodýla kusem mostu. Proč zrovna tenhle film není tak dobrý jako Transformers nebo Pacific Rim je prostý. Peyton není Bay ani del Torro. V mých očích je to s bídou třetiligový režisér, který neznámo proč dostává do pracek veliké rozpočty. San Andreas se mě nelíbilo. Tohle se mě líbí o trošku víc, ale jen díky lepšímu castingu a atraktivnímu tématu. Taky si to občas umí ze se sebe trošku vystřelit. Nicméně povedený film, který bych měl někomu doporučit to není ani náhodou. 50%

Somálští piráti (2017)

Zajímavý doplněk k Somálské pirátské problematice. Hlavní hrdina odtáhne snímek na svých bedrech zcela sám. Al Pacino se zde téměř nevyskytuje. Jsem rád že podobné snímky vznikají, protože ani 100 snímků, které jdou každý rok do kin neobsahuje tolik zajímavých informací o určitém státu světa. 60%

Sejmout zabijáka (2011)

Balada o Danny Greenovi si u mě vyžádá ještě jednu reprízu. Docela se mě to i přes nízký rozpočet, který na filmu je vidět líbilo. Ve filmu se kolem hlavního hrdiny motá spousta známějších jmen z minulosti a závěrečný bombonek nám dodá Robert Davi. 65%