Raya a drak (2021)

Krásně vypadající animák, který je ovšem tak podobný Black Panterovi, až mě to vlastně i urazilo. Nicméně ve společnosti 6leté dcery je to docela snesitelná podívaná. 60%

Red Notice (2021)

Očekával jsem slabotu, ale díky Ryanovi se to dlouho dá. To vzájemné pošťuchování s Rockem není vůbec špatné. Bohužel ze sebe v závěru film udělá překombinovaný blábol, honička v tunelech je asi o 1000% horší než Chrám zkázy. Rozumněj digitál všude kam se podíváš. Gal Gadot je hezká ženská, ale jaksi mám vždy trošku problém jí věřit postavy, které hraje. Red Notice skvěle sedí k Netflixu. Není to událost, že by ji člověk musel sledovat dvakrát ročně. Na ten film se časem zapomene. Ale sešly se tady možná největší hvězdy současnosti. Nuda to nebyla. Akorát se vždy se stalo v ději zhruba to co jsem chvilku předtím čekal že se stane. 60%

Reminiscence (2021)

Slaboučké sci-fi, které by hrozně rádo patřilo do vyšší ligy. Jedná se o takový špatný klon Minority Report s velkou dávkou romantiky. 40%

Rozhněvaný muž (2021)

Guy Ritchie točí už více než 20 let s přestávkama ty nejzajímavější gangsterky. Navíc se vrátil i Statham, jen mě se více líbili minulí Gentlemani. Nemůžu Rozhněvanému muži upřít snahu, ale malinko jsem měl s filmem problém. Zřejmě za něj může Zahler s nedávným Dragged Across Concrete. Zkrátka Gentlemani byli každým coulem jasná Ričíovka. O Rozhněvaném muži tohle tvrdit nemůžu. Špatný to ale rozhodně nebylo. A je velká šance, že s další projekcí půjde mé hodnocení na maximum. 80%

Rozkoš (2021)

Do hlavní role mohli zvolit alespoň nějakou pěknější ženskou, záměrně nepíšu herečku. První minuty mě daly naději, že by se mohlo jednat o podstatně lepší film, ale bohužel nestalo se. Hříšné noci, ale třeba i Verhoevenovy Showgirls mě bavily podstatně více. 50%

Rychle a zběsile 9 (2021)

Úmorná Devítka. Pokud jsem v minulosti kritizoval že naši hrdinové jsou vlastně takoví Avengers a pohybují se ve své vlastní dimenzi, ve které je možné přežít úplně všechno, tak ... potom přišel díl číslo 9. A tady se vše ještě pro jistotu vynásobilo dvěma. Postavy zcela bezproblému dokáží ničit beton. Dokonce i hlavou aniž by jim to zanechalo nějaké stopy. Parodické scény s auty a jejich magnety, či snad výlet do vesmíru pro tady už opravdu ječícího Kevina Harta, dobře tady se jmenuje Tyrese Gibson. Já myslím že na Devátém díle se krásně ukazuje, že vše mělo skončit velmi dobrou Sedmičkou. Ty nápady prostě nejdou posunovat do nekonečna a vymýšlí je vidět že je vymýšlejí malé děti. Každá série má holt své datum spotřeby. U Rychle a zběsile už se přešvihlo. Proto tento průser. PS: Navíc je vidět, že postavy se musí stále odněkud oživovat, protože ten sympatický tým, který byl například v Pětce už z valné většiny tady není přítomen. 40%

Sebevražedný oddíl (2021)

Will Smith by měl nekompromisně vyhodit svého manažera. Tenhle Sebevražedný oddíl je úplně jiná káva než minule. Už mě dlouho nebaví ty děcké omalovánky Marvelu, kde všichni přežijou, chybí brutalita a zábava je tak akorát aby nikoho moc neurazila, Navíc v poslední době je to všude samý Číňan. A pak přišel do DC James Gunn a úplně se na tohle všechno vykašlal a prostě natočil pěkně trhlý a dospělý akčňák. Proč trhlý? Hlavní protivník je obří hvězdice. Skoro jsem myslel, že na mě zpoza rohu někde vykoukne Spongebob, ale světe div se, až na slabších prostředních zhruba 20 minut, film jede naprosto dokonale na plný knedlík. Už dlouho mě žádný komiksový akňák takhle nepotěšil. Finále Avengers nepočítám, tam se samozřejmě dalo očekávat že nás po takovém dlouhém budování výsledek potěší. Sebevražedný oddíl funguje jako úplně samostatný film, což mě neskonale těší. Rád si člověk pustí Jokera, Temného rytíře a nově klidně Suicide Squad. 85%

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Po slabé Black Widow jsem očekával, že úroveň Marvelu pofičí spíše dolů a tohle je tedy pro mě rozhodně překvapení. Kung fu Marvelovka snad ani nemohla dopadnout lépe. V půlce filmu přichází castingová pecka ve formě Bena Kingsleyho. Oproti tomuhle je nová Mulan absolutně vykastrovanou nudou. 75%

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Andy Fehu je obrovský talent a na svou úplnou pecku stále ještě čeká. Líbí se mi, že pracuje s českým prostředím trošku jinak než ostatní. Jeho postavy jsou velmi zajímavé a člověk s nimi rád tráví čas. Ještě více než ústřední duo mě ovšem bavil pro mě do té doby herecky neznámý Tomáš Magnusek. Jeho Radomil to vždy spolehlivě zabil. 70%