Volejte řediteli (1994) (pořad)

Komediální vložka největšího televizního magnáta. Hypnotický Vladimír s odpovědí na každou otázku zkrátka měl vždy pravdu.

Vrána (1994)

Kult! Takovýhle film si přesně představím pod tímto slovem. Již samotné natáčení bylo opředeno velkou rouškou záhad. Včetně bohužel té nejsmutnější. Temnota prostupuje celým filmem a nebýt kontrastu v podání barevných flashbacků asi by divák upadl do poměrně solidní deprese. Tady se zkrátka na radost nehraje. 100%

Všude dobře, doma nejlíp (1994)

Na můj vkus moc dětské. Ne že by mě tohle překvapilo, když ostatně v hlavní roli vystupuje tehdy 13 letý Elijah Wood. Pár lepších nápadů při kterých se člověk pousměje zachrání snad jen osobnost Bruce Willise, kterého by chtěl mít za tátu v té době asi každý z nás. Bruce to prostě s publikem umí.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Můj názor je ten, že co se týče soupeření s Forrestem Gumpem, tak tenhle film o něco vyhrává. Přece jen nikdy nikdo už asi nenatočí podobný kousek. Vyjímečný film je zkátka pouze jeden. Navíc má nejlepší výpravu jaká může být, tím vypravěčem je Morgan Freeman. Ten překonat opravdu nejde. 100%

Wyatt Earp (1994)

Dlouhá životopisná sága o Earpovic rodině, kterou Costner s Kasdan jako poctu tomu největšímu šerifovi všech dob. Wyatt Earp je velkolepá rozmáchlá podívaná, která přechází do akce jen občas a v určitých momentech je určitě lepším filmem než o rok starší Tombstone, ale zase vinou své délky jí chybí svižnost. Tombstone byla přecijen jinačí akční jízda. Kilmer podává mnohem zajímavější herecký výkon. Costner pojal svého Wyatta Earpa až dokumentárně přesně. Zkrátka oba filmy jsou určitě povedené. Záleží zda chce divák životopisný film nebo akční. 65%

Zásah z pekla (1994)

Po dvou slušných filmech se Chuck dostal v kariéře tam, odkud se bude jen těžko zvedat. Je mu už přeci jen pár let přes 50 a ty efektní otočky nemohl šlehat věčně. Takže vzývá na pomoc Izrael aby mu přivedl pořádného protivníka, samotného Ďábla. Opět mám takový pocit, že Arnold dosti v kariéře opisoval. Protože opět to byl Chuck, kdo první nakopal Peklu zadek. 35%

Záskok (1994)

Hodně nápadití Coeni, kteří se mě bůhvíproč napoprvé vůbec nelíbili, přitom se jedná o hodně povedenou a promyšlenou taškařici, které pomáhal na svět i Sam Raimi. Tim Robbins představuje možná trošku netradiční volbu, ale své si rozhodně odvedl, stejně jako Paul Newman u kterého jsem se těšil na každou sekundu, kterou si kradl pro sebe. 70%

Zděšení (1994)

Tommy Lee Jones byl po Přepadení v Pacifiku hodně v kurzu a i tento snímek to potvrzuje. Režisér není kdovíjaký všeuměl a srovnávat prostředí bostonských pyrotechniků s například Howardovým Ohněm by se rovnalo sebevraždě. Po více než 20 letech se jedná o spíše průměrnou podívanou, které upřímně moc nepomáhá nepřesvědčivý Jeff s krajně otravným Forestem. 55%

Addamsova rodina 2 (1993)

Addamsovi to naplno rozjeli a druhý díl je určitě vtipnější. Scény na skautském táboře jsou dokonalé a Wednesday neskutečným dovětkem ovládne jakouliv scénu. Škoda že série nepokračovala dalším dílem. Barry Sonnenfeld později navázal Muži v černém, kteří o moc méně podivnější rozhodně nebyli. 75%

Amos & Andrew (1993)

Tak podobnou krimi komedii si příště raději odpustím. Film mi dokonale dokázaly zhnusit všelijaké rasistické narážky. Proč pořád řešit že je někdo černej a že má třeba velkej dům. Zvyknul jsem si na Chrise Rocka, který snad ve všech filmech kde hraje si stěžuje na to že je černoch. Ale že tohle činil na začátku kariéry i Samuel L. Jackson? Abych to shrnul, kdo tento film neuvidí, tak o nic nepříjde.