Dracula 2000 (2000)

Totálně zbytečný film. To se jako mělo jednat o pokračování Coppolova Draculy? Nebo něco podobného? Důvod proč byl natočen tento film pod názvem Dracula mi totiž uniká. Je to moderní slátanina, která mě zaujala hlavně výběrem velice velice kvalitní muziky (Slayer - Bloodline, Linkin Park - One Step Closer, Marilyn Manson - Break You Down). Tím by výčet pozitiv měl skončit, protože jako horor film nepůsobí a nemůžu zde pochválit ani Gerarda Burlera, Patrick Lussier je tvůrce hororových teenage filmů a to mu asi zůstane. V menší roli se mihne Nathan Fillion.

Kšeftaři (2009)

Film s klesající kvalitou, první třetina filmu vypadala dosti slibně. Docela velké množství originálních nápadů, bohužel časem se přestává dařit Jeremy Pivenovi a to především herecky. Nejvtipnější postavou je s přehledem Charles Napier, který se blejsknul v roli nemilosrdného Dicka Lewistona. Cameo Willa Ferrella tentokráte naprosto neúčinné.

Žhavé výstřely (1991)

.... řeknu to narovinu plukovníku, Thompsonova smrt pro nás byla šok a zavinil to Harley. Musíme se toho chlapa zbavit, čím dřív zmizí z našeho okruhu tím líp. Musím se toho chlapa zbavit, zdejší morálka nestojí vůbec za nic. Koukejte se flákači, nikdo se ani nehne. Royi, no Royi ... chodil jsem s ním do školy a teď dělá? No ignoruje mě. Musím ho dát zavřít. -Můžu něco říct pane? Harley nejednal zodpovědně. Ale on už je takový. Nade všechno miluje riziko. Právě proto ho potřebujeme, nelze ho nahradit. -To je velká myšlenka. A kromě toho Mrtvola ani tak moc dobře nelítal. Vítě měl rodinu, děti jsou debilní, matka alkoholička. V rakvi je mu určitě líp. Jaký máte číslo bot? -Devítky, pane. -Dobrý, sme dohodnutí. Pošleme Harleyho do boje. Ještě něco? Rád bych poděkoval za včerejší večeři, víte? Sofie si na tom rosbífu ohromně pochutnala. -Ale včera sme na večeří nebyli. -Nebyli? Tak sakra kde jsem to byl? A kdo je Sofíí? Ale no to je fuk. .....

Ze záhrobí (1986)

Režisér Stuart Gordon si rok poté co natočil legendárního Re-Animátora vypůjčil ústřední duo herců Combs/Crampton a vytvořil sice o něco méně působivější podívanou, ale zato stejně zvrácenou. 50%

Bláznivá střela (1988)

-Poručík Drebin, policie. -Áááá na vás si dobře vzpomínám, tak co byste rád? -Mám pár otázek. Znáte tohodle muže? -Asi těžko. Mám mizernou paměť. -Áááha. Možná že vám ji osvěží tohle. -Pořád vokno, ani ťuk. -Nepřidáme. -Už mi svitlo. Vometá se tady. Proč to chcete vědět? -To nemůžu prozradit. -Třeba vám rozváže jazyk tohle. -Když já bych vážně neměl. -Ještě pořád málo? -No tak jo. Je to Nordberg, policajt. -Pendrek polda. Nabízek herák. -Cože? - Vždyť říkám, pěknej ptáček. - Ty šunte ničemná, zavřu tě až zčernáš. -No dobrá, dobrá. Dělá prej u Ludwiga. Chtěl to svinstvo střelit jedněmu z mejch hochů. Tak copak s tím provedete? Co? -Proč bych ti to měl říkat? -Tohle vám rozváže jazyk? -Pořád nevidím důvod. -Půjčíte mi dvacku?... A co teď? -Dobrá tak já jdu k Ludwigovi a přesvědčím se jestli mě nehoupeš.

Medailon (2003)

Jackie Chan ocicmává o 18 let mladší Claire Forlani. Oproti Medailonu je například Chůva v akci oskarový snímek. Jackie procházel po roce 2000 tvůrčí krizí, jinak by jen těžko zakopnul o tento scénář. O rok později si notně vylepšil reputaci 5. dílem Police Story. PS: Kopačku do břicha zde inkasuje začínající Scott Adkins. A jako možná v jediném filmu zde Jackie zahyne.

Boj na řece (1984)

Film který jsem jako malý vlastnil na WHS. Ústřední písnička je neskutečná hitovka a naši hrdinové zkušení vodáci.

Krvavé pobřeží (2009)

Bombastický John Woo, tam kde si Pán Prstenů pomáhal efektivností, tam používá pan Woo mozek. Krvavé pobřeží je ukázkou té nejlepší vojenské taktiky, jak jinak by mohla 40 000tisícová armáda přemoci 20ti násobnou přesilu. Silně uvažuji že shlédnu i nesestříhanou originální verzi. Návrat na domácí půdu režisérovi jednoznačně prospěl.

Dar (2009)

Omlouvám se všem, kterým se film moc líbil, mě totiž ničím nepřesvědčil. Postavy se chovají i přes ztrátu Bennetta místy dost podivně. Každá samozřejmě truchlí po svém. Ale třeba Susan Sarandon je tak zralá do ústavu. Pro mé potřeby je Dar dosti malým filmem, u kterého jsem jen prozkoumal zda-li mě tyhle rodinné dramata dokáží zaujmout. Zjistil jsem že nedokáží.