Payback: Straight Up (2006)

Odplata je skvělej Gibsonův film a já vůbec nerozumím tomu proč někdo staví tuto verzi bez Kristoffersona, s horší hudbou a Gibsona bez hlášek výše než původní dílo. Samozřejmě Straight Up se dá bez úhony přežít, ale těch fatálních odlišností není zase až tolik, úvod (asi minuta) začíná jinak a závěr (10 minut) je zcela jiných a Gibson se tedy mnohem méně usmívá a je za bručouna. Nemám důvod si tuto verzi nechávat. 80%

Winchester '73 (1950)

Tento starší western se mě líbil určitě více než Stopaři nebo V pravé poledne. Děj se neustále žene kupředu a například úvodní i závěrečný souboj dvou mužů zcela jistě patří podle mě k vrcholům té doby. James Stewart možná trošku méně výrazný než bych očekával, ale zato zde má proti sobě zcela jasně daného protivníka, což mě ve Stopařích jaksi chybělo ke spokojenosti. Winchestrovka je mimochodem krásná zbraň. 70%

Výjimeční (2019)

Nejsem z kamene a za volbu tématu tentokráte musím něco navíc přihodit, přestože mě film většinu času zase až tak moc neseděl. S blížícím se koncem ovšem ty správné emoce přece jen přicházejí. Film s podobným poselstvím je dobré čas od času vidět, aby se divák přesvědčil o tom, že na světě je spousta lidí, kteří chtějí nezištně pomáhat. Druhá projekce určitě časem hodnocení ještě zvedne. 70%

Noc husí kůže (1986)

Doporučení Mr. Hlada z odborného Moviezone nelhalo. Perfektní zábava, která volně navazuje na Jacksonovy a Raimiho pytloviny, které míchá se žánrem teenage movie. Překvapivě mě tohle velmi sedlo a celou dobu jsem se skvěle bavil a užíval si ty správné osmdesátky. Jedinou velkou výtku vidím v hlavní roli, která bohužel byla svěřena hrozně nesympatickému dřevu. 75%

Hořící Mississippi (1988)

Takhle točit na americkém Jihu umí snad jen Alan Parker. Rasismus ve státě Mississippi pěkně přehledně. Gene Hackman skvělý takovým tím svým jedinečným způsobem. 80%

Když Harry potkal Sally (1989)

Přestože si člověk říká u každé romantiky, že je otázkou času kdy se do sebe ti dva zamilují, tady to nebude vůbec tak jednoznačné. Meg Ryan je totiž hrozná netykavka. Billy Crystal se hrozně moc zapotí s jejím dobýváním, které vlastně po většinu času ani dobývání není. Rob Reiner umí tyto dialogově přemýšlivé filmy prodat jako málokdo. Zkrátka jsou filmy, které vám o životě řeknou trošku víc. 75%

Bandolero! (1968)

Kdysi mě tahle výprava od šibenice k bandoleros bavila více. Dean Martin mě tady přišel celý jakýsik nateklý. James Stewart všechno nezachrání. Tento western bohužel poměrně zestárnul. To špičkování mezi dvěma bratry o srdce krásné Raquel už není jaksi ono. 70%

Podporujte svého šerifa! (1968)

Nenucená komedie z westernového městečka, kterou v dnešní době není možné natočit, protože by se jí v kinech nikdo nesmál. Přestože se doba mění a salvy smíchu se u nás v obyváku během sledování nekonaly, musím přiznat že jsem se několikrát velmi příjemně pousmál a to rozhodně není málo. Příjemná, vlastně parodie, na westerny. Hlavně tedy to vězení bez mříží. 75%

Půlnoční běh (1988)

Martin Brest je neprávem přehlížený režisér, který má v 80. letech na svědomí hlavně prvního Policajta z Beverly Hills. Robert De Niro už v té době přemýšlel že by zkusil nějakou komediální změnu a tak slovo dalo slovo. Do party vzali Grodina a vydali se z jednoho pobřeží k druhému. Nejvíce mě pobavilo zabavování bankovek. Ten nápad byl jednoduše skvělý. A mimochodem hudbu má na svědomí Danny Elfman. Půlnoční běh je trošku neprávem zapadlá záležitost. 75%

Dva papežové (2019)

V týdnu kdy si člověk dává horory a mlátičky je třeba taky na chvilku jen tak popřemýšlet o smyslu našeho bytí a nenapadá mě nikdo moc povolanější než jeho svátost papež. Netflix zase jednou zabodoval a vytasil se se vskutku hodnotným dílem, které obrovsky stojí na fenomenálních výkonech Hopkinse a Pryce. Čekal jsem malinko lepší podívanou, ale zklamaný určitě nejsem, spoustu krásných myšlenek mě Dva papežové poskytli a věřím že nejenom mě. 70%