Pasažéři (2016)

Nejsem už ve věku, kdy mě každé sci-fi dokáže ohromit jen samotným faktem že se odehrává v budoucnosti nebo ve vesmíru a potom musím sledovat laciné interiéry a mdlé herecké výkony nelogicky se chovajících postav. Nic podobného jsem v Pasažérech nenašel. Tvůrci se vybavili jednou z nejzajímavějších hereček současnosti a k ní přiřadili překvapivě více než solidně hrajícího Pratta. Vše klaplo nad očekávání dobře. Loď pluje rozlehlým osamělým vesmírem za svým cílem a něco začíná být špatně .... Kdyby někde v okolí existoval bar, ve kterém by naléval kořalku Michael Sheen, stal by se ze mě asi alkoholik :) 75%

Paterson (2016)

Jim Jarmusch byl pro mě vždy strávitelnější než Terence Mallick. Pomalý film, který toho nabízí pro milovníky artu vskutku hodně. Pro mě osobně znamená Paterson příjemnou zastávku a na pár okamžiků klidu před příštím hollywoodským konzumem. 50%

Pěsti z kamene (2016)

Tohle se mě líbilo určitě více než nedávný zbytečně nadhodnocený a ufňukaný Bojovník. Sice se zde opět čerpá z Rockyho, Zúřícího Býka a kdoví z čeho ještě, ale vůbec to nevadí, protože Edgar Ramírez má přece jen charisma a záda mu kryje po čase ukázkově hrající De Niro. Ana de Armas navíc dodá nějakou tu odhalenou scénu navíc a i souboje v ringu to úplně neshodily. Ali to sice není, ale i tak 60%.

Ploty (2016)

Jistojistě oscarový kandidát jako blázen z pro mě neznámého důvodu narazil. Životní moudra tryskají všemi směry a Denzel hraje jako o život. Škoda přílišné délky. Film je vlastně taková směsice dialogů většinou dvou postav, které si navzájem vysvětlují své stanoviska. Nemusím tohle nikdy vidět podruhé, ale to rozhodně neznamená že jde o špatný film. Pro milovníky hereckých výkonů určitě povinnost. 65%

Podfukáři 2 (2016)

Zdá se mi to nebo se série snaží budovat si tentokráte svůj kouzelnický vesmír? Takže zde máme Marvel, potom Rychle a Zběsile, blíží se Justice League, Monstra z Universalu to asi taky myslí vážně a teď ještě tihle Kouzelníci. Chápu producenty, když nevíš jak prodat hračky, buduj sérii. No ale naštěstí se tahle Dvojka podobně jako letos hodně jiných zase až tolik nepovedla, takže snad bude klid. Harrelsonovo dvojče je otravné, Radcliffe takový spíše looser a Morgan Freeman s Cainem jsou prostě stále ještě všude. Na závěr bych zmínil parádní scénu s uloupením mikročipu. Několikanásobný závěr se neskutečně vleče a doufám že jsme se viděli naposledy. Tohle už nemá s kouzlením nic společného, tady jen prostě řádí trikaři. 55%

Pod rouškou noci (2016)

Další mafiánskou klasiku se nepovedlo natočit. Affleck poprvé vyloženě režisérsky zklamal a popravdě nepodává kdovíjak přesvědčivý výkon ani před kamerou. Spíše bych řekl že znuděný, jakoby mu studio uložilo, že tenhle film musí natočit a musí si v něm i zahrát. Ať se potom tedy nediví že film neuspěl. Zoe Saldana by se na podobné role měla už vykašlat. Kdysi jí to slušelo určitě více. Závěrečné zúčtování není vůbec špatné, ale přichází na scénu příliš pozdě. Snadno zapomenutelný film. 60%

Pohádky pro Emu (2016)

Obsadit do hlavních rolí téhle vánoční romantiky dva naše nejméně romanticky zdatné herce nepovažuju za zrovna šťastné rozhodnutí. Přitom se zde najdou postavy, kterým se casting trefil na jedničku. Příjemná Anna Polívková nebo naopak pekelně zlá Vilma Cibulková. Aňa se hodí spíše pro nějakou tu mršku a Vetchý ten má přeci svého Jirku Luňáka. Tvůrci se nechali tentokráte nechali inspirovat v zámoří, takže Pohádky pro Emu na mě působí poměrně nečesky. Úplně na škodu to ale není. Když nejsou nápady, je lepší to udělat aspoň kvalitně podle někoho jiného. 65%

Proč právě on? (2016)

Hodnocení 75% zcela mimo mísu. John Hamburg neumí točit nic jiného než průměrné komedie a tahle to jen potvrzuje. Parkur se slepicí nebo multifunkční záchod nejsou špatné komediální nápady, ale neubráním se dojmu že z nich šlo vytěžit mnohem více. Bryan Cranston se do komedie nehodí vůbec. Čekal jsem kvalitu, která se nedostavila. Přitom téma vzbuzovalo nemalo naděje. 55%

Prokletý kšeft (2016)

Překvapivě ani tenhle Cage neznamená návrat do extraligy. Trojice hlavních hrdinů ovšem představuje poměrně zábavné figurky. Nejvíce jsem si užil psychopatického Doga. 30%

Proti vlastní krvi (2016)

Fassy v dalším anglickém nezávisláku. Určitě neubližující záležitost, na kterou ale velice brzo zapomenu. Nejvíce se mě líbil kočovný styl života a věčný boj proti policii. 60%