• Thriller

Hra na utrpení (2008)

Nejvíce se mi líbil ten příběh s tím klaunem, to mně opravdu mrazilo, dodnes, když je tma, tak se bojím, že ho najdu sedět doma v křesle :-) Ovšem škoda, že se fil nenesl celý v takovém duchu. Více okamžiků, kdy bych měla husí kůži už tam bohužel nebylo, ale zkouknout se to rozhodně dalo. A ten šílený smích toho psychouše....

Slunce, seno a pár facek (1989)

Na tuto trilogii můžu koukat stále (což se o některých novějších komediích říct nedá) a vždycky mně to pobaví. A ty některé hlášky používám dodnes :-)

Jeden hot a druhý čehý (1978)

Tak Louis de Funes snad nemůže nikdy zklamat. U tohoto jsem se nasmála hodně. Tento film patří k mým nejoblíbenějším s Funesem. Ovšem kdyby měl být můj manžel pan Guillaume, to bych asi nedala :-)

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Tak po zkouknutí celé ságy hodnotím kladně. Tady nejde o bůhví jak složitou zápletku. Je to prostě o velké lásce. Herci byli vybráni a namaskováni úžasně, ať už bledí upíři se svýma neustále se měnícíma očima, tak i vlkodlaci. Točeno v krásném prostředí, efekty podařené. Takové na odpočinek, když u filmu nechcete nějak moc přemýšlet.

Would You Rather (2012)

Parádní psychofilm. Rozhodně bych nechtěla být v kůži těchto soutěžících. Sice máte vždy na výběr, ale ať už se rozhodnete jakkoli, vždy to někoho bude hodně bolet. A ten konec, ten mně opravdu dostal.

Carrie (2013)

Na tenhle film jsem byla hodně zvědavá, jelikož jsem četla knižní předlohu od Stephena Kinga a musím říct, že mně nezklamal (jak to tak někdy bývá, když nějdříve čtete a pak koukáte). Hlavní představitelka svou roli zvládla úžasně.

Grinch (2000)

Tento film je pro mně srdcovka již od mého dětství a nemůžu ho nehodnotit, jak jinak než kladně. O žádných Vánocích si ho nenechám ujít. Jim Carrey a jeho nenapodobitelné grimasy nemají konkurenci. I po zábavné stránce je tento kousek parádní. Prostě na mně dýchne úžasnou vánoční atmosféru. (I když Grinch je na začátku hodně proti Vánocům).

Sinister (2012)

Opět film z mého oblíbeného soudku mysteriózních hororů. Miluju, když mám u těchto filmu husí kůži a tomuhle kousku se to rozhodně podařilo. Několikrát jsem se opravdu pořádně lekla. Úžasné prostřední, úžasný Ethan Hawk. Další z mých nejoblíbenějších. Za mně 5 hvězd.

Mama (2013)

Tento film jsem rozhodně chtěla vidět a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Po celou dobu jsem děj doslova hltala. Jessica Chastain tady skutečně excelovala. Konec byl skvělý, jako celý film, i když trošku, aspoň pro mně, smutný. Tomuhle dávám rozhodně 5 hvězdiček.

Smrt přichází v bílém (2003)

Tento film jsem chtěla vidět, jelikož spadá do mé oblíbené kategorie (horor a ještě k tomu duchařinka). Po zkouknutí se rozhodně zařadil mezi mé nejoblíbenější. Má úžasnou ponurou atmosféru, kdy nevíte, co, kdy, či odkud na Vás něco vyskočí. Úplně jsem se ponořila do děje. Konec taky mile překvapil. A vtipné hlášky, které tento film rovněž obsahoval, pobavily. Tomuhle počinu jsem se nebála dát 5 hvězd a za sebe určitě doporučuju.