• Hudební

Ledová smrt (2006)

Název tohoto filmu se ke mně dostal ve slovenštině a bez diakritiky. Takže: Ladova smrt :-) O smrti Josefa Lady se tady nehovoří, což je škoda, protože pak by to mohl být možná o něco zajímavější film.

UFO - nejlepší důkazy (2006) (seriál)

Takže: "Vlády nám lžou, vědci jsou hloupí zkostnatělí byrokrati (obzvláště Carl Sagan) a ten, kdo vidí v oranžovém fleku na fotografii jenom oranžový flek, nemá fantazii a vůbec je to blbec!" O tomhle se v onom seriálu hovoří tři hodiny pořád dokola, až nějak nakonec nezbyl čas nejen na ty "nejlepší" ale vlastně vůbec na žádné důkazy. Nu, zůstávám skeptikem.

Strážce duší (2005) (seriál)

Největší záhadou tohoto seriálu o záhadách je ta, proč se tak strašně nepovedl.

Vražední ptáci (1987) odpad!

Ano, chápu, že horor je žánr, v němž jde hlavně o vyvolání mrazení v zádech a nějaká ta logika příběhu, stavba vyprávění ,zákony dramatu nebo dokonce doteky něčeho jako umění mohou jít stranou. Ale toto???? To snad opravdu ne!

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Tak trochu nadhodnocený seriál s velmi kvalitním hereckým obsazením, ale jehož scénář se zase až tak moc neliší od těch dnešních nastavovaných kaší. Zkrátka je to taky kaše, ale nenastavovaná.

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Pět hvězd - samozřejmě z nostalgie. Herecké výkony rychlošípáků totiž byly dost otřesné, sololitovo-hobrovo-překližková výprava vyžadovala od diváka značnou míru fantazie a zároveň tolerance...a přesto - jako devítiletý hoch jsem se v den vysílání seriálu budil o hodinu dřív, nemoha dospat vzrušení, že dnes TO bude! Teď už bych se nebudil, ale přesto se na seriál podívám vždycky rád. Tak proč ne pět hvězdiček?

Pra pra pra (2000) (seriál) odpad!

Nevtipné.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Skvělá adaptace Neffovy pentalogie - respektive jejích prvních dvou dílů. Přesné vystižení atmosféry knihy a velice dobré herecké obsazení, jako by se postavy z knížky přímo vylouply.

Šumná města (1995) (seriál)

Když se daří, tak se daří. A tenhle seriál se podařil výjimečně. Jestli opravdu existuje něco jako zlatý fond ČT, pak šumňáky bych zařadil do platinového.

Toulavá kamera (2003) (pořad)

Těch pět hvězdiček není ani tak za uměleckou hodnotu jednotlivých reportáží, nýbrž především za to, že tento pořad existuje a dokonce, že STÁLE existuje (neboť naše ČT s oblibou ruší dobré pořady, zatímco ty přežité leckdy nechávat přežívat i svou fyzickou smrt) a že ještě nikoho z moudrých nenapadlo přesunout jeho premiérové vysílání třeba na středeční odpoledne od 14.30 a pak se divit, že sledovanost rapidně poklesla.