• Hudební

Strážce duší (2005) (seriál)

Největší záhadou tohoto seriálu o záhadách je ta, proč se tak strašně nepovedl.

Bruce Springsteen & the E Street Band: Live in Barcelona (2003) (koncert)

Je poněkud ošidné hodnotit na filmovém serveru záznam koncertu, ale když se na to podívám komplexně - seděl jsem více než dvě hodiny před obrazovkou? Seděl. Bavil jsem se skvěle? Bavil. Cítil jsem chvílemi husí kůži na zátylku? Cítil. Nudil jsem se? Nenudil. Měl jsem po shlédnutí pocit dobře prožité půtřetí hodiny? Měl. Tak kolik hvězdiček, když ne pět?

Toulavá kamera (2003) (pořad)

Těch pět hvězdiček není ani tak za uměleckou hodnotu jednotlivých reportáží, nýbrž především za to, že tento pořad existuje a dokonce, že STÁLE existuje (neboť naše ČT s oblibou ruší dobré pořady, zatímco ty přežité leckdy nechávat přežívat i svou fyzickou smrt) a že ještě nikoho z moudrých nenapadlo přesunout jeho premiérové vysílání třeba na středeční odpoledne od 14.30 a pak se divit, že sledovanost rapidně poklesla.

Bruce Springsteen: The Complete Video Anthology 1978-2000 (2001) (video kompilace)

Líbí se mi ty reakce od ber.zerk, crazy town, nap.alm, thugz a dalších. Ale tož ano, asi jim to nic neříká, nicméně většině nás ostatních to naopak cosi říká. Takže asi tak - 5!

Pra pra pra (2000) (seriál) odpad!

Nevtipné.

Šumná města (1995) (seriál)

Když se daří, tak se daří. A tenhle seriál se podařil výjimečně. Jestli opravdu existuje něco jako zlatý fond ČT, pak šumňáky bych zařadil do platinového.

Bruce Springsteen: Video Anthology 1978-1988 (1989) (video kompilace)

Nu, těžko hodnotit sbírku klipů stejně jako film, ale na druhé straně - nemožno hodnotit TUTO sbírku klipů jinak než plným počtem bodů.

Vražední ptáci (1987) odpad!

Ano, chápu, že horor je žánr, v němž jde hlavně o vyvolání mrazení v zádech a nějaká ta logika příběhu, stavba vyprávění ,zákony dramatu nebo dokonce doteky něčeho jako umění mohou jít stranou. Ale toto???? To snad opravdu ne!

S tebou mě baví svět (1982)

Tento film mě v době svého vzniku příliš nepobavil. A zatímco v případě mnoha starších filmů obrousil "smirek nostalgie a sentimentu" hrany mého tehdejšího negtivního hodnocení, v případě této komedie se tak nestalo a mně se zdá, že s postupem času tento snímek trošku troškovatí.