Divočina (2014)

Jakobych to znala, připadalo mi to povědomé (vyjma teda promiskuity, ta mě míjí). ;) Dnes se bojím máločeho a života si vážím.

Hotel Bagdad (1987)

Film, který mi přivodil neodolatelnou chuť na kafe. Mám ráda tyto absurdní komorní vyprávěnky, kde hrajou roli i obyčejné věci. :) Pohlazení po duši, odzbrojující filmová píseň. Jelikož tam péro na klobouku má své místo, vzpomněla jsem si na říkanku, která se s atmosférou filmu náhodou ztotožňuje: Česká lidová: Skákal pes přes oves, přes zelenou louku. Šel za ním myslivec, péro na klobouku. Pejsku náš, co děláš, žes tak vesel stále? Řek' bych vám, nevím sám. Hop! a skákal dále. (Čtyři hvězdy + jedna za filmový song).

Jupiter vychází (2015)

Je jej.. jak zaznělo ve filmu: ve vesmíru se to točí okolo zisku. Tento film má být zřejmě taky kasový. Přihlouplý brak v nablýskaném obalu, přijde mi, jakoby si Wachovští provětrali peněženky, takové to marnotratné vyhození si z kopýtka. Jak je jim předimenzování v kompozici filmů obvykle vlastní, tady to soupeřilo s pojmem přeplácanost. Tohle se z mého pohledu nepovedlo a je škoda, že zajímavé téma, které si Wachowští vybrali, nedokázali před očima diváka kvalitně proměnit. Nicméně na jejich tvorbu nezanevírám a zůstávám jejich fanda. :) Uvidíme, co příště. Jednou za čas je třeba sejít dolů, ať je od čeho se zase odrazit. P.S. obsazení M. Kunis mi taky nesedlo, hodí se do jiných filmů.

Absolvent (1967)

Na csfd nadhodnocené (možná celkově všude nadhodnocené). Dokonce i hudba Simon & G. při svém opakování se vyznívá monotónně. Malé plus za myšlenku, že má jít člověk za hlasem svého srdce, rozum nerozum. Jen moje srdcovka to ale nebude.

Whiplash (2014)

„Našlapaná“ sonda do duše ambiciozního hráče na bicí :). Vzpomněla jsem si na svá středoškolská léta. Není divu, že jsem si chtěla splnit svůj dětský sen a do bicích taky dva roky chodila :) je to skvělý nástroj. A není divu, že jsem paličky odložila. Vyžaduje to trénink a trénink. --Potom obecně je tento filmek sonda do světa muziky. Je kumšt, když muzikanti umí, co dělají a dělají, co umí. --Kromě obsahu a režie mě na tomto filmu taky moc zaujala kamera. Menší mínus uděluji té soutěživosti a stresu, přijde mi, že se bez toho muzika obejde.

Hacker (2015)

Docela dost rumu a čokolády v jedné pralince. Pětihvězdičkový začátek s nadějnou vyhlídkou, půl filmu procházky dolů z kopce a nečekaný hackerský útok režiséra, který si pohrál se smysly diváka až do konce. Hudba jako obvykle podmanivá. Naproti tomu zbytečně moc nepravděpodobností. Za připomínku může stát taky vyjádření Martina 'Poma', který před zahájením promítaní předpověděl, že s Heat / Nelítostným soubojem nasadil Michael Mann laťku vysoko.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Ta situace, jak soupeří Mr. Yoda s R2 o svítilnu a mlátí ji přitom hůlkou: rozchechtalo mě to. :) Star wars mě unesly a už nepustily. Tvůrce je géniální blázen.

Miluj souseda svého (2014)

Mám totožný názor s POMO a tak u mě film získal jen dvě hvězdičky. -> Nákup laciné holky dětské postýlky: "chtěla bych nějakou krásnou a levnou". Kino se směje. Vtipná parafráze přechází i na samotné zhodnocení filmu. Škoda, Bill je klasik. Asiže jsem se nemohla ubránit porovnání s jinými klasikami, třeba Lepší už to nebude, Cena za něžnost nebo Pán velryb (kde figurují podivínští senioři, co mají svůj svět a je na tom položen scénář).