Michael Clayton (2007)

U některých filmů si přeju, aby neskončily. Blížící se závěr je tím jediným nesympatickým momentem, kterého si v průběhu sledování všimnu.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Tento filmek jsem si pustila včera před spaním. V noci se mi zdál sen, jak se procházím kanadským lesem a kolem medvědi. Najednou jako mávnutím proutku jsem se ocitla v jakémsi ruském lese. Byla v něm osada. Jeden ze stromů jsme zdobili a k tomu nacvičovali divadelní představení na téma Mrazík. Byla jsem za Nasťu, ale nemohla si vzpomenout, co mám říct Mrazíkovi, protože tím divadlo mělo začít. Pořád jsem se všech ptala: co mám říct Mrazíkovi? Co mám říct Mrazíkovi? Přeplavala jsem jezero tam a zpět, abych se zeptala lidí i na druhém břehu. V tom jsem se probudila mumlajíc si něco pod nos. Výstižnější komentář k tomuto filmu nemohl ani vzniknout. :)) Nereálné dobrodružství pro pobavení ve stylu: je třeba se občas zasnít. :)

Adamova jablka (2005)

Bylo to záživné pokoukání a jako bonus ve mně pocity pak ještě uzrály, podobně jako ty jabka. :) I když ty tam teda zrály proklatě.

V Bruggách (2008)

Pecka, originální skvělost. Nenapadá mě moc slov, to se musí prostě vidět.

Osvícení (1980)

Úchvatná a kvalitní filmařina. Brilantně zpracované zpodobnění fungování lidského podvědomí, ať už ve zvrácené podobě šílenství, nebo v zajímavé podobě šestého smyslu a intuice.

Grandhotel Budapešť (2014)

Takové ujetiny já ráda, me gusta. Fungovalo to skvěle, včetně hudebního podkreslení. Kvalitní jednohubka, která ale nějaký hlubší dojem nepřinese. Speedy vyprávěnka na pohodový večer.

Klub poslední naděje (2013)

Po Philadelphii další silný a poutavý film s danou tematikou. Matthew McConaughey i Jared Leto - soška zasloužená.

Vyfič! (2009)

Hovínka na entou.

Pí a jeho život (2012)

Je fakt, že to zprvu trochu zavánělo náboženskou agitací a že se ve filmu o bohu mluví častěji. Předpokládám, že to ubralo hodnocení většiny. Všimla jsem si, že má plný počet hvězd od málokoho, přitom je to nádherná epopej. Myšlenka, ztvárnění, dobrodružství. Boha objasňuje v závěru filmu protagonista (ten dospělý), jak se ptá spisovatele, který ze dvou příběhů by si vybral on. Vybral si ten zajímavější, i když je možná neuvěřitelný.. a tak že to chodí i s bohem. Pěkně to sedlo a dalo filmu smysl. Jsem ateista, ale ve volném překladu to znamenalo, že Pí přežil proto, že v něco věřil.. i když se nakonec ukázalo, že byla ta story nejspíš výplodem jeho fantazírování. Byla nebo nebyla? Autor ponechal na divákovi (a jeho víře). Důmyslné. Tipuju si, že to nebylo uplně pochopené (ku škodě těch, kteří to vzdali- protože pochopení umocnilo filmový zážitek). Jinak Malarkey- dobrý komentář, pod který bych se taky podepsala.