Kundun (1997)

Čo dodať.Prenádherne natočený film s hlbokou myšlienkou o jednom národe a o človeku,ktorý sa nikdy nevráti do vlasti.Čínska podobnosť s Veľkým bratom (USA)je do oči bijúca!

Gravitace (2013)

Na príbeh v tejto hodinu a pol trvajúcej akcii veľmi nieje čas.Keď na chvíľu ustala,tak som bol rád,že som sa aspoň nadýchol.Naozaj strhujúce.Veľa záberov,pri ktorých budete uhýbať hlavou a pre mňa nezabudnuteľný záber na Sandru ktorá je akoby v polohe plodu v tom Sojuze,na chvíľu v bezpečí.Pre mňa určite jeden s filmov roku.Zákaz prehrávania na malom monitore a bez špičkového zvuku!

Životní šance (2011)

Na tie francúzske komédie sa tak dobre pozerá...

47 róninů (2013)

Nepotrebujem vidieť tony krvi aby sa mi toto fantasy páčilo.Dôvody prečo sa mi film páčil sú vcelku prehľadné bojové scény,fakt pekná výprava,skvelá hudba a krásna záporáčka a ešte možnosť sa precvičiť sa v japonskej angličtine(vďaka za titulky).Keby sa niektoré scény nechali trochu doznieť(napr.Oishiho lúčenie so ženou),bolo by lepšie ale zase je to celkom svižná jazda ktorej k dokonalosti chýba dosť,ale nie pre mňa.Nebojím sa dať medzi 4 až 5*

Kupec benátský (2004)

Predlohu som čuduj sa svete nečítal,ale toto dielo ma uchvátilo.Spôsob rozprávania,výkony hereckej elity,krásne očarujúca hudba(pieseň na konci filmu som si prehrával dookola),pekné zábery kamery ma nútia dať vysoké hodnotenie.

Bílý Elephant (2011)

Solídne Béčko,len by ma zaujímalo,prečo som dal 3 a Bangkok Dangerous 1.Asi to bude kôli Baconovi a miernej averzii na Gagea.

Jezero smrti (2008)

A nemajte radi deti.Naozaj o chlp lepší ako priemerný thriller s luxusným obsadením a dobrou hudbou.Tu je to iné iba v tom,že násilnosti sa dopúšťajú deti.

Chlap na roztrhání (2012)

Tak športová komédia v ktorej sa hraje s loptou asi tak trikrát a zasmiatia môžete spočítať na jednej ruke.Takýchto filmov je dosť,ale vďaka sympatickým hercom sa to dá zniesť.Hudba celkom potešila a aj rozkošná Uma Thurman.Priemer ***

Profesionál (1981)

Čo k tomu napísať.Podľa všetkého jeden z najlepších Belmondových filmov,aj keď pre mňa je obľúbenejší Muž z Acapulca.Aj keď ústredná melodia je naozaj geniálna,keď ju počujete bezmála 20 minút v kuse,trošku omrzí,ale na konci sadne perfektne.Film má atmosféru a keď sa na scéne objaví DePeirac,tak človeka fakt zamrazí.Niektoré scény,teda iba jedna na začiatku vyvoláva mierny úškrn na tvári(kývajúci sa krompáč v chrbte),ale nie film ako taký.Belmondo hraje fakt dobre,ale komediálnejšia poloha mu sedí viac podľa mňa,čo dokázal aj v tomto filme.Nikto sa nevie tak elegantne hádzať o zem ako on.Samostatná kapitola je Belmondo a krásne ženy.V tomto ho asi máloktorý herec prekoná.