Dolores Claiborneová (1995)

Skvostne nakrútený a zahraný film.Ani neviem,dostala za to Batesova oscara?

Osm hrozných (2015)

Tak 3 a pol hviezdy.Také Tarantinovské uhovorené so skvelou kamerou,tradične vynikajúcimi hercami a božským Morriconem.Vďaka Quentin,že si tam zase nenapchal ten rap.

Muž na laně (2015)

Silvestri,3D a je to príliš dobré na dve hviezdy...

Upír Nosferatu (1922)

Videl verziu s nie originálnou hudbou akú som nikde nenašiel.Takéto verzie by mali zakázať!Nehovorím,že bola až veľmi zlá,ale bola dosť psycho a asi mi dosť pokazila dojem z tohto originálneho nemého filmu.Ešte uvidím,keď pozriem ešte niekedy raz.Do tej doby 3*

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Z kina som odchádzal dojatý,že som videl pokračovanie vesmírnej ságy,ktorej VHSka sa za mojich detských čias pretáčala na mojom videu donekonečna,ale aj trochu sklamaný.Nové Hviezdne Vojny sú technicky skvelo a s chuťou nakrútené,no chýba tam ten wow moment,ktorým Vás film úplne dostane a to je spolu s niektorými dialógmi najväčší problém.Ale sú to Star Wars a takto budú aj hodnotené,5* bude len tak lietať.Mne ostáva len tešiť sa na najväčší klad filmu Daisy Ridley a to,kam sa posunie ďalšia časť trilógie.Hodnotenie možno časom prehodnotím.Takže milý priatelia,nech Vás sila sprevádza...

Bílá velryba (1956)

Keby som videl Bielu veľrybu ako malý chlapec,tak by som bez rozmýšľania dal plný počet.Preto už napríklad nechcem vidieť Cestu do praveku,lebo hodnotenie by som znížil.Čo sa tohto filmu týka,tak určite mi v hlave ostanú preslovy Wellesa a Pecka,ktorého kapitán Achab je tak trochu v každom z nás.Na svoju dobu nadpriemerný kúsok.

Nejdelší jízda (2015)

Po prvých minútach som si hovoril do čoho som sa to zase navrtal,ale vytrval som a potom ma ten filmík jednoducho dostal.Hlavní hrdinovia oboch príbehov hrajú slušne, Britt-ka je veľmi pohľadná,ale herecky priemerná,zatiaľ.A starý pardál Hawkeye potešil.Celkový dojem z filmu je dobrý a priznám sa,že aj dáka ta slza spadla.Asi starnem :-)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Čakal som takú naháňačkovú blbinu a aj som ju dostal,ale tie dve hoďky boli tak neskutočne našlapané,že ten adrenalín sa preniesol aj na mňa a priznám sa,že potom sa mi stopáž málila.Najviac ma rozosmial ten afektovaný gitarista,ktorý reagoval na rev motorov a prisahanie na chrom.

Jurský svět (2015)

Kupodivu Jurský svet fungoval a udržal ma celú stopáž napätého a aj nostalgická slzička padla.Neviem prečo som nový Jurskáč odkladal tak dlho.To iba ja som videl zopár odkazov na Predátora?

Přichází Satan! (1976)

Kedže som videl najprv verziu z roku 2006,tak ma tento Omen nemohol ničím prekvapiť.Obidva majú porovnateľnú atmosféru,rovnako znepokojujúcu hudbu aj vcelku slušné herecké výkony.No tento má predsa len Gregoryho Pecka.Aj kvôli tomu a aj za originálnosť dávam 5*