Mimořádná událost (2022)

Všechno tam je. Všechno ze schémat pravýho hollywoodskýho katastrofickýho filmu! Absolutně boží!!!

Hrubý střih (2022)

Jak málo stačí pro dokonalý příběh; devět lidí, dvě místnosti a jedny sakra velký nůžky. A skvělej scénář!

Vlasy (1979)

Po letech jsem se na to kouknul a přidal hvězdičku. Forman, Ondříček... Dokonalé. Opravdu nesnáším muzikály (kromě MoulinRouge), ale tohle je přece jenom něco!

Show Bennyho Hilla (1969) (seriál)

Bennyho jsem měl radši než Mr.Beana. Tak hlavně asi kvůli těm múzám (polonahým) , kterýma se obklopoval.

Zloději kol (1948)

Ten film mi jako dítěti odhalil neskutečné potěšení a rozkoš. Do té doby jsem neznal smažený sýr, kterým se malý Enzo cpe, a já jsem pak ukecal matku a zašli na něj do restaurace... Samozřejmě, že i film samotný je skvělý. Ryzí nepřibarvená filmařina.

René (2008)

To, jak je (bez pointy, vlastně bez čehokoliv) v roce 2008 čas utnutý, vlastně dělá dokument zbytečný. Film je tak marný a zbytečný jako samotný René a jeho život. Kdyby nebyl, nikomu chybět nebude.

Il Boemo (2022)

Nejdřív Arvéd, teď Il Boemo.... Navrací se víra v český film. Nezbývá, než to vyjádřit slovem juchuchůůůů

Na nože: Glass Onion (2022)

Jednička to není, ale taky super. Je na sociálku, že oba "Na nože" miluje hlavně moje devítiletá dcera?

Nejvyšší nabídka (2013)

Neznal jsem a  i když romantické filmy nevyhledávám,  jsem mile překvapen. Kamera, světla, střih, muzika, dabing.... všechno to tak nějak zacvaklo dohromady.

The Florida Project (2017)

Jednoznačně pět hvězd. A za závěrečnou scénu Brooklynn Prince bych dal klíďo ještě jednu. Takhle barevně vylíčit beznaděj dětí -rukojmích svých rodičů....