• Krátkometrážní

Prokletý ostrov (2010)

Vynikající film.....DiCaprio a Ruffalo odvedli výbornou práci a na své role zvládli bravurně. Co mě ale totálně dostalo je celková zápletka filmu. Takový konec by mě nenapadl ani ve snu. Film je hodně náročný na vnímání a porozumění. Je sice pravda, že když jsem se na film díval po druhé, všiml jsem si jistých náznaků...takže pozornému divákovi může být konec jasný. Shutter Island se pro mě stal silným filmařským zážitkem. ..(100%)

Requiem za sen (2000)

Po "Trainspottingu" jsem se rozhodl, že se podívám na podobný film s drogovou tématikou..Hodně depresivní snímek. Po shlédnutí jsem neměl ani sílu napsat komentář..byla to síla. Celý příběh je podtržen dokonalou a originální filmařinou, od režie, přes kameru (smršť rychlého střihu u požívání drog), hudbu..(tu považuji za VRCHOL filmové hudby) až k úžasným hercům, kterým vévodí Jared Leto a Jennifer Connely. Ze začátku působí tak nějak nemastně, neslaně, a postupně vtáhne do děje a při úplném závěru člověku rozhodně zrychlí tep. Šťastné konce zde nečekejte. ..(100%)

Nezlomný (2014)

Tak nakonec velmi milé překvapení. No a co, že to zrežírovala AJ...Povedlo se jí to! :-) Celkové hodnocení tady nechápu. Jsem velký fanda těhle vyjimečných osobností, kteří dokážou překonat takové těžkosti. Krásně barevný příběh podle skutečné události. Pěkně jsem se zžil s hlavní postavou a prošel si jeho nelehký osud... Nadprůměrný a vyjímečný film, tečka. ..(100%) P.S: V závěrečných titulkách Coldplay potěšil :-)

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Takto má vypadat moderní akční film. Praktické efekty bez zbytečného digihnusu, zajímavé lokace, humor, kvalitní záporák a samozřejmě bezchybný Cruise. Možná by se našlo pár scén, kde to bylo klišé až moc.. ale celkově jsem z toho dobrý dojem :-) Nejvíc se mi líbila kamera při motocyklové honičce. A akce pod vodou byla dechberoucí..Jako letní blockbuster určitě zabodoval a máme se u šestky na co těšit. ..(95%)

Prometheus (2012)

Takový prequel Vetřelce...proč ne :-) Vizuálně zajímavé, dobře natočené..Takové lepší sci-fi místy připomínající vetřelce. Má to menší napětí...spíše nudnější film. ..(55%)

Kung Fury (2015)

!!! Škoda, že to nebyl celovečerák..opravdu. Bavil jsem se dost až do konce. A ta hudba (y)...panebože!! :)) Suprová akční retro podívaná. ..(100%)

Vetřelec (1979)

Jeden z nejlepších filmů sci-fi, který se stal jedním z fenoménů fantastických filmů vůbec. Dobré herecké výkony, výborná režie, perfektní vymakané interiéry. Strach, hrůza a napětí nás doprovází celým filmem:-). ..(100%)

Poslední samuraj (2003)

Posledního samuraje považuji za jeden z nejlepších historických filmů vůbec. Příběh (včetně úžasných bojových scén) je plný emocí a krásy "dávné" kultury. Slovo ČEST má zde svou pravou podstatu a svůj význam. Můj oblíbenec Tom Cruise je zde naprosto perfektní a v nejlepší formě :-). Nádherné exteriéry, pěkná kamera..působivá hudba. Byl jsem z toho filmu hodně nadšený. ..(100%)!

Osvícení (1980)

Osvícení je pravý horor. Krev se tu neobjevuje tak často..za to atmosférou, děsivou hudbou a napětím film rozhodně nešetří. "All work and no play makes..Jack a dull boy"....Pro mně nejlepší scéna filmu. Nicholson to zahrál velmi přesvědčivě. Šílený se mi zdál už od začátku. :-D Malý Denny a jeho "REDRUM"..no mě naskakovala husí kůže. Vynikajicí film, rozhodně hororová klasika. ..(100%)

Po přečtení spalte (2008)

I když máte ve filmu velkou řádku hvězd, tak to nemusí vždy znamenat úspěch...toto je toho vzácným příkladem, kdy vám vznikne hlopoučký film stojící jen na trapném žvatlání a stále větším zamotávání děje. Film je prosáklý tak moc černým humorem až to moc hezký není, já se smál jen u výstupu Brada Pitta.. jinak u ostatních jsem hlasitě zíval. Prostě bych čekal u bratrů Coenů víc. Nicméně zápletka je vymyšlená na druhou stranu docela dobře (postupné zapojování lidí do děje). Nic víc, nic míň. ..(55%)