Noční běžec (2015)

Trocha výchovy, trocha sentimentu, trocha schizofrénie a veľa mŕtvych.

Mládí (2015)

Keď prišla Veľká nádhera, neočakával som nič a našiel som niečo pre mňa vtedy kultové. Teraz pribudli ambície zo strany režiséra a (nielen moje) očakávania a nemohlo to (u mňa) dopadnúť inak. Ale možno to fakt chce zmenu štýlu.

Taxi Teherán (2015)

"Dobre ste to na mňa zahrali, pán Panahí". Načo špekulovať a štylizovať, keď k zaujímavému a pestrému filmu stačí tak málo.

Import/Export (2007)

Od začiatku som hľadal prefíkaný zámer režiséra otráviť diváka, ale podozrenia sa nepotvrdili. Možno naša kinosála bola skôr výnimkou, ale depresiou netrpela, ovládala ju obstojná zábava v postmodernom duchu s hlbokým ponaučením ako bonus.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Konečne jeden problémový americký triller, s precízne vykreslenými charaktermi a strhujúcim konfliktom. Dvojité finále, rozmýšľam, či bola pôsobivejšia scéna v haciende alebo s plačúcim dievčatkom.

Klub rváčů (1999)

Na mňa to pôsobilo (resp. od istej časti začalo pôsobiť) ako komplikovaná maniera, ktorá vo mne okrem znepokojujúceho zobrazenia disociačnej poruchy a nemenej znepokojujúcich Bobových kôz nezanechala žiadne dojmy.

Očima fotografky (2015)

Myslím, že frázu pani fotografky "ako mŕtvemu kabát" som pochopil a osobne som sa k zmyslu a významu tohto filmu dostával tiež veľmi ťažko. Celkový ohlas však hovorí jednoznačne.

Koza (2015)

Poctivá slovenská chlórovaná filmová voda. "Anti- Rocky" s minimalistickým neherectvom, za ktoré dávam aj ja hviezdičku dolu a "anti- Miagi" so svojským balkánskym šarmom, čo bol na iný spôsob žolík aj v nórskych Kraftidioten. A epický záver v štýle "absolútne nič".

Sinister 2 (2015)

U nás plné kino v podstate detí, ktoré sa prišli zabávať, čo podčiarkovalo desivú atmosféru. Nemám žiadne kvalitatívne nároky a nevšímam si detaily, keď ma horor vtiahne. A aj ten dobrý koniec bol vzhľadom na ilúziu všemohúcnosti zla v tých ostatných snímkoch fajn a pritom bol úplne logický.

Spící agent (2015)

Takéto americké rozprávky silno môžem. Bez skrytej snahy manipulovať s divákom (alebo som ju min. neprekukol), P. S:: Kto sa v distribúcii nudil s tým slovenským názvom?