Riddick (2013)

Riddick, ó sympatický drsňák! Nebýt toho, že se celý film odehrává na jednom místě, možná by si to zasloužilo více obdivu. Proč je jméno Dahlová tolik oblíbené pro ženskou na vesmírné lodi? Čtenáři Starcraftu jistě ví. Ovšem toho něco-jako-pejska jste nemuseli nechat umřít, vy bestie!

Magi: The Labyrinth Of Magic (2012) (seriál)

K tomuhle jsem se dostal přes sequel vycházející v této sezóně, což byl jeden z 5 nejlépe hodnocených kousků na MyAnimeListu. Nakonec jsem byl spokojen. Bylo tam sice dost přehrocených ubrečených momentů, ale to už tolik nevnímám. Byl jsem rád, že se tam něco dělo, i když to občas mohlo být jen bezhlavé rubání se mezi stejnými nepřáteli. Docela jsem si vzpomněl na Fairy Tail. Mraky magie, také se občas objeví 10 nových postav , aby jich jako nebylo málo. ;)

Květy války (2011)

Pěkný zážitek a rozhodně jedno z nejlepších děl s Balem v hlavní roli! To, jak se z ožraly a Indiana Jonese vyváleného v mouce stal kněz, to prostě dojímá. Ještě bych rád věděl, co se stalo s těmi "společnicemi".

Fighter (2010)

Sakra, takovou mámu bych fakt ale potkat nechtěl. Narodit se jako jeden z devíti potomků, asi bych se zcvokl. Bale byl opravdu výtečný. Je vidět, že hrát roli "skoroblázna" se mu velice daří. V podstatě docela Rocky, no. Jednou v ringu, pak se řeší probémy v rodině.

Equilibrium (2002)

V příběhu je očividně dost úplných nesmyslů, ale akcička decentní (když samozřejmě pominu absurditu některých přestřelek, kdy si pan klerik jde středem chodby jako boss a žádný z 50 samopalů si do něj ani nevystřelí). Jako bych v tom úplně viděl Vendettu, kde jsou všichni sotva z dvaceti procent tak rychlí jako hlavní hrdina. ;)

Hunter x Hunter (2011) (seriál)

Co se "nikdy nekončících" shōnenů typu Naruto, Bleach, atp. týče, Hunter x Hunter je pro mě něčím, co bych vyjádřil jako kombinaci toho nejlepšího z nich, zveličeno dalšími kreativními nápady. Nejsou tu žádné zbytečné fillery, občas se sice objevila nějaká rekapitulace, ale odhadoval bych to v průměru tak na jednu epizodu za 20-40 dalších. Další věcí je fakt, že HxH 2011 je remake původního HxH. To má svoje plusy i mínusy. V kategorii remaků ale rozhodně špička. Není tu snad nic, čím by se povedlo zprznit původní nádech a aktuální rozlišení obrazu to jen zlepšuje. Nerad koukám na nekvalitní video, pokud nemusím, takže tohle rozhodně cením.

Katy Perry: Roar (2013) (hudební videoklip)

Snad nikdy jsem necítil takové dilema při hodnocení hudebního klipu. Ono se mi to na jednu stranu líbí, na druhou vlastně ani ne. Docela unáhlený byl přechod od části, kde vystrašená Katy běží džunglí, když v tom si najednou uvědomí, že je boss. Nemůžeme ovšem ve čtyřminutovém klipu hledat dokonalý příběh. Rozhodně je to lepší než její Hot'n'Cold.

Tonari no kaibucu-kun (2013)

Ze začátku jsem tomuto seriálu dával veliké naděje. Měl jsem rád všechny charaktery, dokonce i přes jejich neoriginalitu. Člověk by ale čekal, že se něco začne dít... Že se snad děj někam dohrabe. Ono ale né. Hlavní hrdinka si prostě postaví hlavu, seřve všechny okolo a na konci dějství stojí jedno velké "WTF". Myslel jsem si, že OVA by snad ještě mohla stát za to. Mýlil jsem se.

Šigurui (2007) (seriál) odpad!

Šel jsem do toho s tím, že hodnocení tohoto seriálu nebylo úplně nejlepší (nehledím teď na hodnocení ČSFD). Říkal jsem si "No co, temnota mi nevadí, krev vůbec ne, prostředí téhle éry se mi vlastně líbí, ...". To, co jsem ale viděl, mě velice zarazilo. Pokud má anime 12 dílů a po 4 dílech se vlastně nezmění vůbec nic, neustále se jen skáče od dějství do dějství a žádná postava jako by ani neměla jméno, začínám zvažovat, jestli to stojí za můj čas. Nenazývám tenhle styl prezentace děje nějakým uměním, to rozhodně ne. Jen nějaká splácanina náhodných animací pro mě není nic, co bych ocenil.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Vzít jednu knihu a udělat z ní 3 filmy, to se vidí snad už jen dneska, kdy je všechno o tom, kolik to vynese peněz. Sice se tam pořád jen chodí a chodí, ale má to svoje vtipné pasáže a scénky. Každopádně od dalšího filmu bych chtěl rozhodně víc, než tohle. S nějakým Pánem Prstenů bych to vůbec nesrovnával.