Temný rytíř (2008)

To je prostě tak legendární Nolanova tvorba, že si to prostě jeden musí pustit několikrát, aby ocenil úplně všechno. Já tam prostě nenašel nic, co bych vytknul. Žádná scénka tam není navíc. Brucova interakce s Luciem i Alfredem je prostě perfektní a záporák Joker? Toho bych si dal klidně ještě jednou! To, že 20. nejlepší film žebříčku ČSFD je o komiksovém hrdinovi, něco znamená.

Psycho-Pass - Season 2 (2014) (série)

Před sledováním tohoto anime se určitě připravte na opětovnou tunu keců o tom, co je morálně správné a geniální Akane, která dokáže uhádnout, že 302 je jen kousek přes 300.

Sword Art Online - Season 2 (2014) (série)

Pro mě, jakožto fanouška první série, je tohle ohromným zklamaním. Začalo to výměnou sečných zbraní za střelné, pak se vyskytly trapnosti typu Kirito hrající za ženský avatar a aby toho nebylo málo, honí se celou dobu za nějakým idiotem v masce. Připadá mi to jako trapný pokus vézt se na slávě první série. Po 12. epizodě ukončuji sledování tohoto anime. Co jsem viděl, mi stačilo.

Zankjó no Terror (2014) (seriál)

Takže se nám vylíhlo mládě Death Note... Stále jsem toho názoru, že na tento žánr je prostě potřeba více než jedna sezóna (10-14 dílů). To ať si nechají pro školní romance, kde se vesměs nic neděje. Rozjezd byl perfektní. Za první 3 epizody bych dal 10/10 a ani se dál nerozmýšlel. Problém ale nastává, když chce z tohohle nápadu někdo udělat smysluplný a plynulý příběh. Skoro mi to přišlo, jako kdyby z velkolepého rozjezdu si autor najednou uvědomil, že se nachází ve slepé uličce. Závěr jako takový se mi líbil velice, ovšem přišel opravdu příliš brzy. I přes tuto kritiku ale hodnotím pozitivně, jelikož jsem se ani trochu nenudil a to málo, co jsme dostali, bylo nabité.

Tokio ghoul - Season 1 (2014) (série)

Všichni jsme chtěli vývoj charakteru, ovšem dostalo se nám ubrečeného idiota, který pořád mluví o tom, jak se za každou cenu musí stát silnějším, ovšem dělá pro to kulové a místo toho si jen sedí ve své kavárně s kafíčkem u pusy. Jako u všech těhle (pod)průměrných sezónních záležitostí, po prvních pár dílech si člověk uvědomí, že to ztrácí ten prvotní nádech a jde to do kytek.

Hunter x Hunter: Poslední mise (2013)

Začal bych tím, že TV sérii HxH 2011 hodnotím 5/5 naprosto bez hlubších úvah. Tento film byl ovšem, i proti předchozímu, docela zklamání. Na rozdíl od seriálu bylo dění dost nesofistikované. Mnohem radši bych byl za řešení nějaké záhady. Místo toho jsme dostali přepadení jistými záporáky a celou hodinu a půl snahy zastavit je.

Freezing - Vibration (2013) (série)

Úplně mi nesedla první série. Rozhodně neměla nijak sofistikovaný příběh a jediné, co mi přišlo, že nabízí, byla kamera mířící pod sukně a odhalená poprsí. I tak jsem ale dal ještě druhé sérii šanci a můžu říct, že to dopadlo lépe, než jsem předpokládal. Příběh dvojky už mě jakž takž zaujal. Žádná extra věda, ale koukat se na to dalo.

Gokukoku no Brynhildr (2014) (seriál)

V první polovině docela našláplý kousek, tj. do doby, kdy tam nebylo nesmyslně mnoho postav řešící naprosté kraviny. Opravdu tohle anime mělo moji plnou pozornost. Pak už to šlo ale docela do háje kvůli naprosto nevhodným perverzním vsuvkám a uspěchanosti závěru.

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Ono snad ani není potřeba dlouze obhajovat, proč jsem zvolil odpad a ne nic jiného. Však to celé muselo být natočeno s plným vědomím všech, že to bude propadák. Pochybuji, že někomu zářily očíčka nadšením a s myšlenkou "Tak, tohle bude pecka!"