romulus777

romulus777

Movies and Love forever

1 2 následující >>
    • 21.3.2013  10:34

Bez preháňania Absolútny Top medzi vojnovými filmami.Aj dnes,s odstupom času ma mrazí pri spomienke na "vyloďovaciu"scénu z úvodu filmu.Myslím,že toto by muselo posadiť do sedadla aj priameho účastníka bojov.Ja som si v tej chvíli uvedomil,aké strašné to tam muselo byť a bezvýhradne som uveril,že presne tak sa to tam muselo odohrať.Spojenci ako splašené prepelice pod nemeckými guľometmi.No sila.Nie nadarmo sa generálovi Erwinovi Rommelovi,ktorý naplánoval obranu pláži v Normandii vravelo Púštna líška. Jasné,že americkému pátosu a hrdinstvu sa len ťažko dalo v snímke vyhnút,ale co už?Tí padlí si trochu úcty určite zaslúžia. Škoda len ,že sa Mr.Steven nepozrel aj do nemeckých zákopov,resp.bunkrov.Vidieť tú paniku,keď im tie "prepelice" prerástli cez hlavu by bolo určite jedinečné divadlo.Každopádne na hodnote filmu to neubralo,takže hodnotenie je jasné - plný zásah:-)Kiežby sa takýchto diel točilo viacej

• 21.3.2013  09:45
    Méďa (2012)

Taký malý milý filmík,ktorý neuráža a vari aj poteší.Pre M.Wahlberga nezvyčajná poloha,ale vôbec nie zlá.Ak máte depku a potrebujete zahnať spleen,je to pre Vás správny tip.

• 21.3.2013  09:38
    Sinister (2012)

Tak teraz naozaj neviem.Dopozeral som tento film a premýšľam,kde sa pri ňom vzalo to na horory neštandardne vysoké hodnotenie.Asi som už vycvičený z desiatok videných filmov tohoto žánru,ale ten efekt vyľakania sa u mňa akosi nezafungoval. (Mŕtve deti videné v halde iných hororov ma nedesili).Celý námet mi príde ako vyslovene nepredstaviteľný.Aby nejaký pisálek dobrovoľne presťahoval celú svoju rodinu do domu,kde sa stal hromadný masaker???ale ktohovie?každý máme úchylku iného typu :-)v Amerike je everything possible. My bežní Európania by sme asi púšťali bobky.Väčšina filmu je temná,ale to beriem.veď je to horor.No poviem Vám,ak by mne behali po povale domu hady a škorpióny,zorganizoval by som inú brigádu a urobil veeeeeľkú očistnú kúru.2 hviezdičky sú tak akurát. Ach jaaaj,s nostalgiou spomínam na filmiky typu The Others,resp.Ring...to som sa tak krááásne bááááál:-). Tak či tak,treba vidieť a urobiť si vlastný názor.Možno nájdete niečo,čo som Ja nepostrehol:-)

• 21.3.2013  08:56
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Určite to mnohí poznáte ....začnete pozerať nejaký seriál.Pozriete si zopár častí a potom sa s tým nedá prestať-chronická závislosť :-)V mojom prípade to bolo tak,že som až neskôr zistil,že nejaký Walking Dead už beží.Asi to bude spôsobené tým,že namiesto serálov uprednostním väčšinou celovečerné snímky.Ale toto bola iná kapusta.Kedže zbožnujem filmy s apokalyptickou a zombie tematikou,predstavuje tento filmársky počin pre mňa dokonalé skĺbenie týchto subžánrov.Ja viem,poviete si : "len počkaj na ďalšie série" :-) Z mnohých Vašich názorov je mi jasné,že niektoré epizódy,resp.celá séria sú slabšie.Ale v ktorom seriáli také nie sú ??? Pre mňa je veľkým pozitívom fakt,že sa tvorcovia nesústredili na bezduché likvidovanie mozgov nakazených "walkerov".Príbeh skupinky hrdinov,ktorí sa musia dennodenne pretĺkať krajinou poznačenou beznádejou a nasiaknutú krvou a bojovať o to najzákladnejšie Vás zasiahne a už nepustí.Určite by sa tvorcom dali vytknúť mnohé nedostatky,ale ako som už spomenul,podstatný je príbeh.Hercké obsadenie je dobre zvolené.Vyzdvihol by som azda "kušostrelca"-N.Reedus-a. Ak by som mal tú možnosť zasiahnuť do scenára,určite by som tých úbohých "kusáčov" naučil prispôsobiť sa okolnostiam,tzn.vylepšil ich primitívne motorické,resp.rozumové schopnosti(aj keď s praženicou namiesto mozgu to asi ide ťažko,že?).Zopár učenlivých kreatúr by dej jednoznačne spestrilo.A to všetko preto,že ich zabíjanie mi už niekedy pripadá ako jednoduchá detská hra :-)a to je na škodu,lebo sa vytráca to prepotrebné dramatično. Celkovo ale tento seriál hodnotím najvyšším hodnotením.

• 21.3.2013  08:12

Od tohto filmu som nečakal nič mimoriadne a možno práve preto som nebol sklamaný,ba práve naopak.Plne súhlasím s názorom,že výber Kyr-y Sedgwick nebol práve najšťastnejší.Vyslovene mi tam prekážala.Tie veeeeľké vyplašené oči už na začiatku filmu :-).Myslím,že keby sa tam zjavila napr.taká Sandra Bullock,bol by tento snímok pre mňa ľahšie stráviteľlný.Ale kedže som realista,viem,že Sandra by sa v takomto "nízkorozpočťáku" asi len sotva mohla zjaviť.Ale dosť o hereckom obsadení...K samotnému filmu asi toľko : Príjemná vymietačská jazda so slušne gradujúcou atmoškou.jednoducho povedané : Videl som už oveľa horšie horory,ktoré mali o poznanie lepšie hodnotenia..film určite stojí za pozretie....a na záver ešte jedna poznámočka : Záber z magnetickej rezonancie s rozkošným ksichtíkom bubáka bol dooosť dobrý :-) Filmu Zdar a Hororu zvlášť.

1 2 následující >>