Pod kontrolou (2008)

Velice zdařilý film.Nic instantního.Temné tajemství tu spí u blbejch na dvorku. Pro některé diváky může působit jako sebepoškozování.

Zabít tiše (2012)

Těžké tento film odsoudit a poslat do nepodarkových pekel, Pitt přežil,což zkazilo konec. Dvojka mentálů byla odvárkem bří.Coenů.No,v tomto filmu se naplnila poezie.Erekce ranní přechází v sraní.Ale postava zabijáka na smlouvu o dílo to vynahrazovala.

Muž ve stínu (2010)

Jsme přece civilizovaní.Nechceme povykovat o své lepře.

Až do města Aš (2012)

Film ,který navazuje na filmy obyčejných lidí.Říkám tomu sociální noir.V současné inflaci vizuálních hodokvasů velké potěšení.&.Koho dnes zajímají šičky z továrny.

Kůže (1981)

Syrový mistrovský pohled na válku podle Malaparteho románu.Mastroianni ve svém herectví opět nedostižitelný.

Každý den odvahu (1964)

Šéfredaktor LN B. napsal o francouzském filmu Láska,že takové filmy by u nás vznikaly,kdyby žil Evald Schorm.Film jsem viděl jako dychtivý mladík,který ničemu nerozuměl a před týdnem na DVD.Panu B. dávám za pravdu.

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Jakubisko v nejlepší formě,trochu poetika Sto roků samoty jako ve všech jeho filmech.Geniální hudba Jiřího Bulise.

Láska (2012)

Jean-Louis a Emma neuvěřitelní,ale z vyůstění filmu jsem rozpačitý.To ale je osobní téma.

Nůž ve vodě (1962)

Melancholický film s vynikajícím jazzíkem Krysztofa Komedy,dávající tušit Polanského potenciál.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Udržet po léta takovou laťku, učinit hrdinou tuctového policejního důstojníka,vlastně typického středostavovského suchara-klobouk dolů.Líbezný anglický venkov plný zlých,nepřejících,chamtivých a vraždychtivých postav.Vždy je mi líto stále zaměstnaného koronera, který již ohledal desítky mrtvol,a určitě jej často tahali od oběda.