VenomSK

okres Púchov

<< předchozí 1 2
    • 19.6.2018  20:06
    Den 12. mann (2017)

Úžasný film, jedným slovom....toľko ľudského utrpenia hlavnej postavy vo vyše dvoch hodinách, to tu snáď nebolo od Umučenia Krista. Musím sa priznať, že chvíľami mi až bolo nepríjemné sa dívať na to trápenie a povedal som si, že asi by bolo pre neho lepšie si prehnať guľkou hlavu ale on sa vždy "postavil a šiel", pretože keby to vzdal, smrť a obeta jeho spolubojovníkov by vyšla nazmar. Meyers ako veľiteľ gestapa bez chyby ako mnohí poznamenali, posadnutý svojou dokonalosťou a ctižiadosťou.

• 14.1.2018  22:03

Snímok, z ktorého si niečo odnesiete alebo naopak, vôbec nič. Odkrytie kariet Sekalom o jeho činnosti počas vojny v Španielsku v rozhovore s kováčom osobne považujem za asi najpôsobivejší moment filmu a určité nahliadnutie a odraz samotnej skazenosti človeka pred sebou samým. Jeden z naj filmov z medzinárdonej produkcie.

• 14.1.2018  21:56

Kúzlo Obecnej školy to asi nemá ale vytvorilo to, aspoň u mňa, akúsi mytológiu okolo starých svárov "Vlka" a jeho rodiny alebo aj nie všetko je hneď ako sa zdá alebo niekto povie ale má možno aj hlbší význam z posolstvom dobra za cenu menšieho zla. Pre mňa jednoznačne Kaiser z jeho antihrdinskou postavou, ktorá pre mňa ťahala film až do konca.

• 17.7.2016  12:55
    Václav (2007)

FIlm z prostredia zaostalej dedinky krásne podkresľuje podmanivá hudba, ktorá aspoň mňa donútila zamyslieť sa nad osudom Vaška, ktorý si okrem svojho psychického hendikepu nesie zo sebou aj trpké spomienky na zradu svojho otca, ktorý mu veľmi chýba a preto si ho domýšľa vo svojich najtajnejších túžbach. Veľmi dobrý film.

• 7.6.2016  18:53

Na filme mi možno vadila tá spomínaná neprehľadnosť pri úvodnom útoku na ambasádu ale tento snímok je rozhodne prepracovaný kvalitný príbeh o skupine tajných operatívcov, ktorí aj napriek nástrahám byrokracie vedia čo treba urobiť a čo je správne. Samozrejme, miestami glorifikovanie Ameriky a všetkej čo k tomu patrí sa dá asi od takéhoto snímku čakať ale len som sa nad tým pousmial a užíval si stopáž filmu, pri ktorej mi jeho nepriemerná dĺžka vôbec nevadila.

• 26.2.2016  22:16

Ako zarytý fanúšik admantiového "Rosomáka" musím dať plnú paľbu aj keď mi trošku vadilo, že pri koncepte, kedy sa chlapíkovi vysúvajú čepeľe s rúk nepotečie ani kvapka krvi ale na druhej strane beriem komiksové poňatie a prístupnosť publika. Pre mňa je Logan jeden z naj antihrdinov, ktorý pre hlášku nechodí ďaľeko a problémy nerieši rozhodne v rukavičkách.

• 26.2.2016  22:07

Šedivý priemer, "filmy" akých sa dnes natočí kopa, porovnateľné so Siedmym synom...viac menej nuda, žiadne inovácie či nápady, dnes pozriete a zajtra zabudnete, čo ste pozerali. Čakal som viac ale to je už dnes viac menej zvykom, resp. zlozvykom.

• 20.2.2016  16:50

Ak niekto trpí nechutenstvom, po pozretí tohoto klenotu ho to určite prejde...legendárne jedlové scény, ktoré nikdy nezostarnú :)

• 20.2.2016  16:44

Skvelá herná séria Medal of Honor akoby prevedená zčasti na veľké plátno. Miloval som určité scény, ktoré boli práve porovnateľné s niekorými so spomínanej hry, vytvorilo to ako keby môj osobný kult...francúzske bojiská, sniperi, zrúcané mestečká, tanky, tajné misie...to je ono. Vždy keď si pozriem tento perfektný vojnový snímok, nevyhnem sa ani nostalgickému zahraniu "Medaily cti" a zatlačím slzu do oka. Staré zlaté časy. PS: Viem, že dejovo a scenáristicky malo Uphamovo počínanie zmysel...na konci filmu sa z neho stane muž....ale popravde, strašne ma jeho zbabelosť iritovala a vždy keď si tento film pozriem, znovu. Melisha mal na svedomí len a len on.

• 20.2.2016  16:38

Ako už bolo povedané, na jednotku sa nechytá ale práve po jednotke jednoznačne najlepší diel. Hudba bola super a atmosferická a celková zápletka tiež ušla plus sem tam nejaká hláška sa tiež našla. "Co to máte s nohou? Byla to nehoda?" :)

• 13.2.2016  20:39

Začiatok dosť rozťahaný ale vôbec nie nudný, naopak, myslím si, že dobrý film musí mať solídny úvod a vybudovanie zápletky. Kto si ale počká, čaká ho finálne rošambo - doslova. Zdegenerovaných zmetkov vám nebude ani trochu ľúto a na 100-pro platí: "If it moves, kill it!"

• 13.2.2016  08:05

"Áaale hele, rybička-nerybička, my se sem ženem jako blázni, abys dědek měl radost, člověče a von si lítá po lesích!" Len jedna z mnohých megahlášok v tomto naozaj dobrom filme bezchybne znázorňujúcom malomestkú mentalitu.

• 4.2.2016  14:36
    Kmotr (1972)

Naozaj ponuka, ktorú nemožno odmietnuť.

• 9.1.2016  20:57
    Spirit (2008)

Strašná krávovina, po zapnutí filmu som mal dojem či sa dívam naozaj na film alebo na nejaký dokument o halucináciach hercov...nevydržal som ani 20 minút...

• 19.10.2015  17:53
    Vetřelci (1986)

Opäť jeden z filmov, ku ktorým sa veľmi rád vraciam a nie len preto, že je to právoplatný kult a rýdza klasika. Toho, čoho sa nám nedostalo v perfekntom prvom diele, čiže akcie, je tu toľko, že by si z nej mnohé dnešné filmy mohli brať príklad a k tomu neustále hláškujúci Bill Paxton, to ma neomrzí nikdy :) Ach, prečo sa nedá dnes na plátne dokázať to, čo v 80. a 90. rokoch minulého storočia, akási hluchá doba, česť výnimkám tu platí ako nikdy. "Vasquezová, už si tě někdy spletli s chlapem?" "Ne! A tebe?" :)

• 19.10.2015  13:33

Toto pokračovanie sa mi páčilo asi o tretinu viacej ako T3: Vzbura strojov, ktorá mi príde tak nejak sterilná s až priveľmi rýchlym spádom. Salvation jednoznačne ťahá namiesto Johna Connora Marcus Wright, čo je trošku "škoda", nakoľko je mi Worthington omnoho viacej sympatický Bale. Na sérii Terminátor ma najviac zaujíma a imponuje mi práve rôznorodosť typov jednotlivých T-čok a Marcusov Hybrid bol podľa mňa dosť vymakaný a cyborg ako má naozaj byť. Plus povinnosti ako Aerial - Hunter Killer a T - 600 naozaj potešili.

• 25.9.2015  19:41

Skrátka a jednoducho, dobrý spine-rip nemôže byť nikdy na škodu! :)

• 20.9.2015  20:47

Príjemná a neopozeraná rozprávka, možno aj preto, že ju nereprízujú tak často ako iné...najviac sa mi páčili scény, v ktorých elegantne a vtipne prechytračil Honza rôznych lenivcov, lakomcov a mudrlatnov. Z toho best asi sekerková polievka + ťažba dreva a výprask, hľadanie "pokladu" na ceste a zaběhlí velbloudi..."No tak kolik? No tak morde kolik jich ten podroužek vlastně měl? " :D

• 19.9.2015  22:15

Pozerané, možno ako mnohí, viac menej z donútenia kvôli kamarátke...aj to bývalej...ale teda tento výraz som ešte pri filme nepoužil ale: Nevermore! Na podobné úchylky našťastie nie som a nie je tam takmer ani nič z filmárskeho umenia, možno pre čerstvo zaľúbených pubertiakov alebo adolescentov, ktorí si myslia že našli lásku svojho života a pozretie tohoto fetiš snímku ich v tom, pre ich smolu, utvrdí.

• 31.8.2015  23:35

Pre mňa vcelku podarený snímok, najmä s veľmi podmanivou a krásnou titulnou skladbou, resp. melódiou. Film som videl pred mnohými rokmi prvý krát, kedy som mu ešte dobre nerozumel ale už vtedy na mňa zapôsobil svojou výpravou a príbehom. Le Bihan sa do roly dobre hodil a aj keď tam trošku rezonovalo to Maniho kung fu, myslím že nad tým by sa dali privrieť oči. Bojové scény hlavne v podaní hlavného hrdinu sú pomerne brutálne ale rozhodne to filmu neškodí, aby som bol úprimný, pri prvom vzhliadnutí filmu pred spomínaným dlhým časom som mal otovrené ústa že čo si to rytier de Fronsac dovoľuje.

• 31.8.2015  20:59
    Pupendo (2003)

Skvelý nostalgický film, spolu s Pelíškami jednotka v "žánri", ktorý si opäť kedykoľvek rád pozriem. Podobné flmy patria medzi moje slabosti a Bolek Polívka v takýchto vie chodiť...keď som film videl prvý krát, pri skriňovej scéne som sa váľal od smiechu :)

• 31.8.2015  20:10
    Město 44 (2014)

Ako mnohí predo mnou už trefne spomenuli, jednalo by sa o nadpriemerný vojnový film od našich severných susedov zo SKVELOU napätou atmosférou nebyť tých nezmyselných psycho - halucinogénnych scén či čo to vlastne malo znamenať, nehorázny rušivý účinok na priebeh filmu, bez toho by to bolo minimálne za 4*.

• 7.6.2015  21:23
    Rambo III (1988)

Jednoznačne najslabší diel série, už s fakt naozaj prehnanými scénami, kde sa zostreľujú vrtuľníky lukmi, ktoré len podporili vtípky o Rambovej nepremožiteľnosti a nesmrteľnosti. Ale ako fanúšik kultu dávam aspoň za 3-stars.

• 29.5.2015  23:27

Surová, neobalená a pre mňa super atmosferická jazda, 80-te roky na vás dýchnu a nepustia. Al Pacino spolu s Godfatherom v najlepších filmových roliach svojho pestrého hereckého života. Ani jednu minútu filmu som sa nenudil a s napätím čakal čo sa odohrá v tej ďaľšej. Milujem filmy podobného žárnu ale "zjazvená tvár" je len jedna.

• 28.5.2015  17:33

Už o niečo lepšie grády ako v predchádzajúcom diele, hlavne lovecká sezóna a krst lode s následným večierkom ma dostali a samozrejme, krížnik Koťomkin po 20-te musí byť, bez toho by to nebolo ono :)

• 28.5.2015  17:28
    Fantozzi (1975)

Ako mnohí napísali, diely Maléry sú tiež u mňa jednička ale toto pôsobí ako príjemný rozbeh. Najlepšie scény asi futbalový zápas, kempovanie a ujde aj japonská reštaurácia s národným zvykom v hode tanierom s prirodzeným výkrikom :)

• 12.5.2015  19:50
    Drákula (1992)

Kedže priamo v knihe nie je úplne uvedené ako sa valašský knieža stal "princom temnoty", veľmi som uvítal úvod filmu, vcelku interesantný nápad. Snímok samozrejme, ako už je to u sfilmovaných románov zvykom, ubieha oproti knihe oveľa svižnejšie, prijal by som možno o čosi dlhšiu stopáž. Pre mňa ale nutnosť, nakoľko som román prečítal nespočet krát, ale čo sa patrične vyobrazilo v mojich nočných morách v detskom veku boli fotky zo snímky F.W. Murnaua - Nosferatu, ktoré boli ilustračnou súčasťou spomínanej knihy. Skrátka, iniciácia ako sa patrí a láska na celý (ne)život.

• 12.5.2015  19:40
    Terminátor (1984)

Tak zaklopať na recepciu ako Arnie vie len málokto, povinné "čítanie"...Já se vrátím!

• 12.5.2015  19:25

Spolu s Arniem v prvom diele, Predátorovi a Komandom tento klenot patril, patrí a bude patriť medzi veci na ktorých som bol "odkojený" ako začínajúci filmový fanúšik, kedy to bola spolu so susedom otázka prežitia to nahrať na staré dobré VHS-ky ktoré sa potom prehrávali stále a stále až do zblbnutia :) Mali sme svoje scény, ktoré sme prenášali do nášho každodenného života, napr. dverová scéna z jednotky: Sára Connorová? Ano. Prásk. Skvelý poctivý sci-fi film so všetkým čo k tomu patrí, old school, právom kult, ktorého zadováženie na disku bolo zase už v dnešnej dobe otázkou cti. PS: Nikdy sme sa nevedeli dohodnúť a večne sme sa hádali či má alebo nemá T-1000 čip a ak áno, tak kde :)

• 8.5.2015  15:24

"Kto sa smrti bojí, umiera každý deň!" Z mojho pohľadu asi najlepšie sfilmovaná podoba o slávnom slovenskom diverzantovi. Charizmatickému Františkovi Kuchtovi padla rola skvele, takto som si vždy Jánošíka predstavoval, len škoda že jeho sláva netrvala dlho, mohol byť ešte skvelým hercom a zároveň lekárom.

<< předchozí 1 2