Divá Bára (1949)

Vizuálně, hudebně i herecky podmanivý snímek - ve filmografii Vladimíra Čecha kvalitou až překvapí.

Páté kolo u vozu (1957)

Zdenka Baldová a Vlasta Fabianová v hlavních rolích rozkošné komedie o vykořisťované babičce. Baldová hraje svůj vysoký standard, zatímco Fabianová odhaluje další polohu svého širokého rejstříku a v roli emancipované novinářky si nezadá s Katharine Hepburnovou v jejích filmem se Spencerem Tracym. Škoda, že v tomto filmu rovnocenného hereckého partnera postrádala - Miloš Nedbal jím nebyl ani zdaleka. Přesto pobaví - a potěší také několik nečekaných satirických šlehů: "Buďte veřejně činná, a zapomenete na své vlastní problémy. Staňte se funkcionářkou, a nebudete myslet na nic... důležitého!"

Svatý rok (1976)

Brilantní dialogy, Jean Gabin, božská Danielle Darrieux, a ty hlášky... "Odpusťte, velebný pane, asi jsem se nechala unést."

Vzpurní svědkové (1983) (TV film)

Tradičně výtečný Lukavský v roli vyšetřovatele, solidně obsazené vedlejší role, zkušená režisérka Sadková - a naprosto tupá detektivní zápletka. Jako výplň nicméně slušné.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Chápeme-li seriál jako obraz dob minulých tak, jak si jej vypravěč utvořil podle vyprávění rodičů, lze snadno ohlédnout od značné barvotiskovitosti výtvarné stylizace i značné černobílosti postav - ba co více, v téhle optice se mohou jevit jako záměr. Je-li tomu tak, nevím, každopádně byl pro mě první díl krásně sledovatelný a slušně zábavný.

Můj báječný rozvod (2008) (divadelní záznam)

Milé, vtipné, nepodbízivé. A nádherně zahrané.

Koncert na konci léta (1979)

Film s prazvláštní atmosférou, spoustou nádherné hudby a řadou výtečných herců. Vinklář v hlavní roli je naprosto famózní, stejně jako Jana Hlaváčková coby jeho žena, Jana Hlaváčová v roli hraběnky atd. - a zejména poslední (a výtečně provedená) role Bohouška Záhorského, který zemřel čtyři dny po premiéře.

Tři kroky od těla (1934)

Další ze zapomenutých klenotů pamětnické éry... Skvělá zábava!

Vrah jsi ty! (2003) (TV film)

Výtečně obsazená i napsaná detektivka.

Kudy kam? (1956)

Především z povedeného obsazení ústřední čtveřice těží tato jinak dost tradičně zpracovaná komedie. Marvan se Sovákem hrají spíše svůj solidní standard - jejich partnerky však měly v této době o velké role nouze, takže Gollové neodolatelná putička i Kačírkové moderní žena jsou příjemně "neokoukané." Škoda slabého scénáře, který všichni čtyři doslova zachraňují - zejména Kačírková úžasně uhrála i chvíle, ve kterých jí scénář předepisoval kalendářová moudra ("Jeden člověk samotný je vlastně člověka jen půl..." - !!!) či ve kterých se její postava nechovala tak docela uvěřitelně.