Minority Report (2002)

Výtečná akční sci-fi, kde mi nevadil ani Cruise, na kterého jsem až na pár vyjímek (Magnolie, Collateral) alergický. Místy možná trošku přehrával, ale jinak se se svou rolí popral skvěle. Hudba Johna Williamse je skvělá, ačkoliv já mám víc než jeho orchestrální hudbu rád Powellovu elektronickou roztěkanost. Co se týče konce, je sice sladký, ale já vlastně nemám rád špatné konce. Každopádně mě osobně film nadchnul mnohem víc než maximálně přeceňovaný Blade Runner, který mě málem unudil k smrti a hloubku jsem v něm taky nenašel.

Collateral (2004)

Docela chytrý a výtečně zpracovaný thriller. Co se týče konce: aby byl "typicky hollywoodský", jak tvrdíte, muselo by vybuchnout metro. Já si ničeho takového nevšiml. K DVD: fajn výbava, v českých titulcích jedna roztomilá chybička: "Roger!" (do vysílačky) neznamená "Tady Roger!" To mi připomnělo slavnou osobní omluvu generála Attorneyho ze Skály... To Marius: Myslím, že zrovna tohle slečnu prokurátorku už moc netrápilo.

Svět zítřka (2004)

Vizuální stránka Světu zítřka je něco, co mi ve filmu dosud chybělo. Takový nádherný zážitek se jen tak nevidí (byl jsem okouzlen mnohem víc, než všemi díly Matrixu dohromady, to celé na druhou) - ovšem nejlepší vizuální efekt byl podle mě takový ten mlžný opar kolem Pollyiných vlasů, něco obdobného bylo naposledy tuším kolem Bergmanové v Casablance. O příběhu nemá cenu diskutovat, o ten tu ale naštěstí nejde. Gwyneth Paltrow je moje hodně oblíbená herečka, Jude Law je sympaťák a Angelina Jolie je výtečná v obou svých scénách;oD. Ale bez legrace: když nebudete čekat nic extra super hlubokého, velice dobře se pobavíte. Druhá možnost ovšem je, že (pokud budete čekat něco víc) si řeknete, k čemu to všechno vlastně je. Mně se to ale nestalo. 4,5* se zaokrouhluje nahoru!

Snowboarďáci (2004)

K filmu jsem přistupoval nezaujatě, protože na jedné straně byly vesměs špatné kritiky a na druhé straně ohlasy z mého okolí. Během úvodních titulků, které se tvářily velice slušně (Langmajer! Geislerová! Tomicová! Freimanová! Vondráčková! Seidlová!), ve mně vyvstala naděje, že by na těch nadšených reakcích mých spolužáků mohlo něco být. Pak ale jeden ze dvou neherců v hlavních rolích (nevím který) promluvil a všechny mé naděje tím pohřbil. Nevím, co řekl, ale působilo to, jako by to četl z papíru, který mu někdo držel před očima. O herectví se nedalo mluvit. Ale co bylo mnohem horší, ve snímku vyloženě hrála jen Veronika Freimanová (a hrála dobře!), dokonce ani pan Langmajer se nesnažil zakrýt papírovost scénáře a moje oblíbená divadelní herečka Pavla Tomicová hrála naprostou figurku. Většina fórů je dost nevtipná, ale některé scénky ujdou. Dan Bárta odvedl dobrou práci na On my head, ale zbytek soundtracku vesměs nestojí za moc. Jedna melodie je naprosto nestydatě opraná z výtečného motivu Tomoyasa Hoteiho z Tarantinova Kill Bill a u snímku tohoto typu se to nedá ani náhodou označit za citaci. Báru Seidlovou i Lucku Vondráčkovou mám moc rád, takže jsem byl vděčný za jejich způsob opouštění sauny, ale to bylo tak všechno. Ne že bych se nezasmál a ta jedna hvězdička je hlavně za to, že je o vtipnější než Kameňák a spol., ale jestli se chcete královsky pobavit u teenagerovské komedie, pusťte si Sexbombu od vedle. Je vtipnější, lépe zahraná a hraje v ní Elisha;oD. A NEHÁZEJTE NÁS PUBERŤÁKY DO JEDNOHO PYTLE! MNĚ JE PATNÁCT A MÉ REAKCE NA VĚTŠINU FÓRKŮ JSTE SNAD VYTUŠILI Z TOHOTO KOMNTÁŘE! Děkuji za pozornost.

Slunce, seno a pár facek (1989) odpad!

Nejlepším fórkem na téhle "komedii" bylo prohození kazet, což vlastně není ani moc vtipné. Tak jak to, že se ještě nesmějete? A ke komentáři od pjotra 78 (jestli to tak neskloňujete, tak pardon): přirovnávat Trošku k Allenovi je naprosto šílené.

Amadeus (1984)

Nádherný film, u kterého jsem se tři hodiny výjimečně bavil. Co se týče hereckých výkonů, dostal mě strhující Abraham v roli Salieriho a Jones coby Josef II., zatímco kreace semotného Amadea mi přišla poněkud přehnaná. A ohledně výtek k fiktivnosti příběhu: není to jedno? Důležitá je kvalita filmu. A tenhle je z těch nejlepších. Pane Jiří K.: Váš názor vám neberu, ale co kdybyste hodnotil film až poté, co uvidíte i zbylých osm devítin filmu?

On je žena! (2005) (seriál) odpad!

Už proto, že Tootsie je jedna z mých nejoblíbenějších komedií, nemůžu jinak.

Kožené slunce (2002) (TV film)

Průměrné, okoukané, nezajímavé, nudné.

Utopím si ho sám (1989) (TV film)

Film jsem bohužel ještě neviděl, takže nehodnotím, ale četl jsem scénář Zdeňka Svěráka, který je jedním slovem brilantní.

Noc na Karlštejně (1973)

Muzikály mám až na malé vyjímky moc rád. Noc na Karlštejně není mezi vyjímkami. Co ještě potřebujete? Skvělí herci zpívají skvělé písničky. A pokud by to na vás ještě nezabíralo, pokuste se zjistit, která je hezčí: Kolářová, nebo Brejchová? Tedy u mě vede o kousek Brejchová...