Avengers: Infinity War (2018)

MEGA SPOILER Najväčším problémom Marvelu je to, čo tu je vidieť v plnej paráde: keď všetky tie postavy umierajú, je Vám to úplne jedno. Sú to iba ploché charaktery ku ktorým si divák nevie vytvoriť vzťah. A oni umierajú a s Vami to ani nehne. A aj keď najviac prepracovanou postavou z univerza akú filmári spravili je Thanos, je stále len slabý odvar toho, ako boli prepracované hoci aj postavy v random seriáloch z 90tych rokov. Čiže Marvel síce všetko hraje na veľkolepé príbehy a spletité osudy, ale jeho jedinou kvalitou je to, že keď si do kina sadnete po ťažkom týždni v práci, dokonale sa zabavíte aj bez toho, aby ste museli premýšľať. Na 2 hodiny jednoducho prestanete riešiť veci a pozeráte sa na handsome postavičky ako si mlátia do huby a sem-tam predstierajú, že dokážu aj niečo viac. PS: asi všetci nadávajú že keby Star-Lord nebol masterfuck, stiahli by mu tú rukavicu. Ale nezabúdajme na to čo povedal Dr. Strange - bola to jediná možnosť. Myslím, že do toho šiel s vedomím toho, že Thanos svoj zámer dosiahne.

Sicario 2: Soldado (2018)

Väčšina ľudí tento film asi zatratí, čo som si všimol aj pri východe z kina. Ale kašlite na nich, lebo nič lepšieho sa už dlho nenatočilo!

Babie leto (2013) odpad!

Neviem či som niečomu niekedy už dal hodnotenie odpad. Ale toto je fakt najhorší film aký som kedy videl. O to smutnejšie je jeho osadenie do môjho najobľúbenejšieho mesta.

Kurt Cobain: Montage of Heck (2015)

Mám veľmi rád hudobné dokumenty, ale toto ma nechytilo. Chýbali mi výpovede napr. Grohla, alebo ich skorších členov (pokiaľ viem, vystriedalo sa tam veľa muzikantov), Kim Gordon, ktorá s ním mala zvláštny priateľský vzťah, alebo nejakých iných ľudí, ktorí im pomohli ako kapele a pod. Úprimne, keď má niečo cez 2 hodiny a objavia sa v tom asi štyria ľudia, tak to je veľmi málo. Pritom materiálu by bolo dosť. Ale v princípe ak sa pozrieme na to, že celý rad Kurtových priateľov vystúpil proti dokumentu a označil takmer všetky jeho podstatné momenty za vymyslené lži, niet sa čomu čudovať. + keby sa vystrihli všetky tie animované zábery na napísané vety, mohlo to mať o hodinu menej a obsah by bol rovnaký. Na to koľko informácií tento dokument ponúka, je naozaj zbytočne rozťahaný a miestami nudný! Je naozaj iba o Cobainovi ako osobe, keby si to pozrel niekto kto ho nepozná, tak by si z neho myslel že Nirvana bola iba taká obyčajná skupina v ktorej náhodou hral. Čo je dobré a veľmi to vítam. Ak si chce niekto prejsť históriu kapely, nech si prečíta Wikipédiu. Tiež je tu mnoho iných fajn vecí, ale je tu pár nedostatkov vyskytujúcich sa v tak masívnom množstve, že tomu neviem dať viac ako 3* a aj tými si nie som istý.

Zazie v metru (1960)

Paríž 60tych rokov a najväčšia feťáčina akú som kedy videl. Slovami sa to ani nedá opísať. Prvý film ktorý je lepší ako kniha. Skvelá vec. Francúzska kinematografia bola stále niekde úplne inde.

Mé soukromé Idaho (1991)

Chápem že to je rozporuplný film, ale pre mňa to bola neuveriteľná mágia od začiatku do konca. Magickejší než Kráľ rybár.

Atlas mraků (2012)

Film so skvelou výpravou a fascinujúcou vizuálnou stránkou, aká tu nebola už naozaj dlho. Je to akoby sa najlepšie videohry a rozprávky vašej mysle pretavili do filmu. Film so super hudbou a spájaním poetiky a brutality. Film dostatočne dlhý na to, aby ste už v polovici vedeli ako skončia príbehy hlavných postáv. Príbehy, ktoré sú v podstate z polovice značne nudné aj vo finálnom spojení. Film bez jediného nepredvídateľného zvratu. Takmer trojhodinový film bez posolstva. Všetko sme videli, počuli a čítali už mnohokrát. Film so skvelými postavami, z ktorých si ani jednu nezamilujete, nestotožníte sa s ňou, nezasmejete sa ani nevyroníte slzu. Až tu som pochopil, čo to je plochá postava. Vizuál a audio úžasné, obsah úbohý. V tomto type filmov omnoho lepšie než Piaty element.

Lovci hlav (2011)

Ono to nie je zlý film. Ale ak človek čítal knihu, tak mu trochu bude vadiť snaha režiséra sprístupniť ho mladším divákom. Režisér sa totiž, v porovnaní s inými adaptáciami kníh, až chvályhodne držal deja. Kvôli dĺžke to skôr skracoval ako menil. Ale v určitých prípadoch vypustil rôzne morbídnosti a nechutnosti, ktoré knihe dodávali strašne silný rozmer. Tu to chýba a z niečoho čo mohol byť pomaly survival sa stala tak nejak takmer komédia. Ale viem si predstaviť, že na človeka čo to nečítal tie scény budú mať nepoškvrnený účinok v plnej sile, a nebude mu tam nič chýbať. Ako v knihe, aj tu mi ale vadí mnoho náhod a až pedantne naplánovaných udalostí, kde je to tak nejak veľmi hladké, bez špiny a smradu. Tomu hrdinovi to jednoducho až príliš vychádza. Každopádne zmena charakteru sa vždy ráta a herecké obsadenie je totálne vynikajúce. Škoda len toho, že Clas Greve tu vôbec nemal šancu naplno rozvinúť svoj charakter a rozohrať hru dvoch silných jedincov... no a škoda že tu nebol prevedený knižný dejový zvrat s Lotte... ale ináč nemám výhrady. Aj kamera je fajn, akurát hudba je taká tá... európskofilmová. Nevie chytiť za gule a vytriasť z človeka dušu. V tom má americká produkcia obrovský náskok. Každopádne film je to dobrý a ak sa Vám páčil, povinne si prečítajte knihu.

Traffic Crossing Leeds Bridge (1888)

Ako tu chcete hodnotiť kinematografiu, ktorá v tom čase ešte ako taká nejestvovala? Len si skúste predstaviť, ako ste nikdy v živote nič nevideli, a zrazu toto. Puf.