Sound City (2013)

Grohl: Prečo to nie je stále také ľahké? McCartney: Je. Skvelý dokument. Určený viac hudobnému publiku, ale odporúčam aj laikom, aby si uvedomili mnohé podstatné veci.

The Doors (1991)

Must see, aj keď ich nepočúvate. Úplne super, až na tie chobotiny s Indiánom.

Leon (1994)

Vynikajúce. Pol filmu som si myslel, že sa to odohráva v Paríži. Presviedčalo ma o tom všetko. Jean Reno, účes Natalie, byty a omietka na stenách.. až som zrazu padol na zadok keď som v polke filmu videl Central Park. Ale potom som si prečítal zaujímavosti, a pochopil som že to fakt bolo FR. Ale teraz k filmu. Léon je vynikajúci film. Natalie, ktorá bola už v 11stich krásavica s neuveriteľným talentom, a Jean, ktorý ma nikdy veľmi nezaujal, ma tu absolútne prevalcoval. Lepšieho nájomného vraha som ešte nevidel. A čo potom Gary? Ach, aká škoda že nedostal viac priestoru. Rovnaké chvály môžem sypať aj na kameru, strih, hudbu či réžiu. Tento film nemá jeden slabý, zbytočný moment kedy by Vám myšlienky utiekli niekam inam. Už len zájsť po 2 krabice mlieka a začať pozerať.

Frasier (1993) (seriál)

Tak a je to tam. Prvý seriál v živote, ktorý som videl celý. Všetkých 262 častí. A neľutujem. Väčšina seriálov je po pár sériách nepozerateľná. Ale Frasier žije vlastným životom, je to vlastný organizmus s nenapodobiteľnou atmosférou. Chcel by som žiť v jeho svete, pozerať sa na Space Needle, piť skvelú kávičku v Nervosse so stenou z neomietnutých tehál, prežívať všetko to. Frasier je tak dokonale prepracovaný, ako sa to dá vidieť iba u niečoho takého čo sa točilo vyše 11 rokov. Tento seriál mi dal krásnu víziu sveta. Tam sa budem utiekať stále keď mi bude na tomto reálnom ťažko. "Sherry, Niles?"

Sherlock (2010) (seriál)

Výborný seriál. Sherlockov je veľa preveľa. Je až zaujímavé, že sa niekto stále snaží. O čo viac potom človeka poteší, ak sa niečo ozaj vydarí. Osobne musím povedať, že Benedict Cumberbatch mi najprv veľmi nesadol. Prvých 20 minút som to neladilo, ale potom sa mi to zladilo tak skvelo, že si ani neviem predstaviť nejakého iného herca v roli Sherlocka. Benedict je absolútne originálny, nevyzerá ako žiaden iný herec, a hrá z duše. Ostatné postavy ho výborne dopĺňajú, alebo niekedy aj predbiehajú(Freeman). Tento seriál má všetko, čo má správna kriminálka mať. Problémom je, že niektoré veci by mať nemusel, a niektorých by mohlo byť viac. Napríklad mohlo by tu byť menej idealizovania, menej šťastných koncov a menej akože humorných scén. Mohlo by tu byť viac Londýna, ktorý tvorí dokonalú kulisu, mohlo by tu byť viac logiky(neviem, ja osobne som dosť často vedel dopredu odhadnúť čo sa stane). A ešte zopár tých kontroverzností. Napríklad raz Sherlock nie je schopný ubrániť sa, inokedy je svižný ako ninja. Sú to také detaily ktoré kazia dojem z inak výborného seriálu, a bránia mi dať plný počet. Možno ma presvedčí ďalšia séria(ak bude). Je tu aj veľa pekných vecí. Je tu mnoho odkazov na Doylovo dielo, na staršie spracovania, a celkovo si autori dali námahu a napríklad Sherlockove aj Watsonove internetové stránky skutočne existujú. A dokonca je to dobré čítanie. Páči sa mi aj kvalita miesto kvantity. Dnes nevídaný krok. Klobúk dole. Každému fanušíkovi Holmesa tento seriál vrelo odporúčam. Bude ho milovať. A stačí aby ďalšia séria bola iba o trošilililinku lepšia aby som tam vcapil 5 hviezdičiek!

Innocence of Bin Laden (2012) (amatérský film)

Strašný film. Akože, nechápem prečo sa kvôli tomuto moslimovia tak búria. Tento "film" je trápny, zle natočený, zle nadabovaný, bez pointy. Áno, polovica vecí je urážlivá, ale polovica je pravda. Ale aj tak. Osobne som kresťan, a myslím že o Ježišovi sa už natočili stokrát horšie veci väčšieho kalibru, a nikto ešte nezabil veľvyslanca ani nič.

Hvězdné války podle Turka (1982)

Tento film je absolútne hrozný, ale zároveň neprekonateľne príťažlivý. Je to oslava voľnej ruky vo filmárčine, kde si môžte spraviť čo chcete, aj zmiešať zábery zo Star Wars so zvučkou z Indiana Jonesa. 5 hviezdičiek za rozšírenie myslenia jednotlivca :D :D

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Výborné. Nemôžem sa ubrániť, ale pripomína mi to Edgara Allana Poea a jeho príbeh Vražda na ulici Morgue. Hlavný hrdina tu používa identické myšlienkové postupy. Ale nie je to ani vykradnuté ani nič, aj nový Sherlock sa tomu dosť podobá a pritom je originálny. 12 Angry Men je veľmi pekný film, krásny príklad toho, ako sa viac-menej v jednej miestnosti dá natočiť skvelá dráma. Vytvárať zápletku iba dialógmi, vytvárať atmosféru potom a tvárami hercov, vytvárať pocit že Vám je rovnako horúco ako hercom, že sa osviežujete aj Vy, keď si oplachnú tvár vodou z umývadla... to je umenie. Celý tento film je umenie. Dokonca aj remeselne je to veľmi kvalitne natočené. Rád by som zvolal, že Fonda to hral skvelo, ale nemôžem. Každý jeden to hral tak dobre, že ťažko niekoho označiť za najlepšieho. Tento film má neskutočnú filmársku hodnotu. Odporúčam každému, kto hľadá kvalitný film.

Avatar (2009)

Och toľký hype.....a taká katastrofa. Čo vlastne priniesol Avatar? Absolútne nič, všetko sme tu videli už mnohokrát, dokonca aj lepšie, ani len príbeh nestál za veľa. To je raz tak, keď je rozpočet 400 miliónov dolárov, a z toho 180 miliónov ide na marketing. Krásny príklad, keď Vás týždne a mesiace obhadzujú reklamou a skvelými recenziami kúpených recenzentov... a potom sa vykľuje Avatar a Vám sa chce zvracať. Absolútne podpriemerný film. Nič v ňom nevyniká, nič ho nevyťahuje hore, nič mu nebuduje hodnotu.

Gebrian versus (2012) (pořad)

S Adamom Gebrianom v mnohých ohľadoch nesúhlasím, v mnohých zasa áno. Je to dosť kontroverzná osobnosť, ale robiť niečo také sa bez dávky kontroverznosti ani nedá. Chápem že ho mnohí neznášajú, ale musíme uznať že je to šikovný človek, ktorý vie čo robí. A robí to veľmi dobre. Ba dokonca by som chcel, aby takých ľudí bolo v každom štáte aspoň 1 na jedno mesto. To by sa nám žilo úplne inak. Gebrian versus je veľmi kvalitný seriál, ktorý síce v samotnom filmárskom remesle trochu pokrivkáva, ale jeho posolstvo to ďaleko vyvažuje. V piatich minútach sa povie to, čo nikto nemal guráž povedať v priebehu navrhovania a výstavby samotných objektov. V piatich minútach sa poukáže na chyby a prešľapy, ktoré sa ticho znášali niekedy aj roky. Za 5 minút je to viac osvety ako keby človek čítal nejakú odbornú literatúru. Najlepšie sa učí ak to vidíte naživo. Určite je len a len dobré že vzniklo niečo, čo nabáda ľudí uvažovať nad priestorom kde žijú. Čo ich nabáda byť aktívny ak prebieha nejaká výstavba, najmä za ich daňové peniaze, ktorá má veľký dopad na ich okolie. Adam Gebrian toto robil celé roky, vo forme blogu, prednášok, a všeličoho iného, ale teraz si myslím, že konečne našiel formát ktorý prináša ovocie vo veľkom, pretože okrem odbornej verejnosti sa tieto myšlienky dostávajú aj do povedomia laikov. A to je práve ten najdôležitejší prínos celej relácie. Veľa šťastia Adam!