Pomsta mrtvého muže (2013)

Dobrá krimi. Ale jsem trochu zklamaný. Oplev je velmi zručný režisér a obsazené je to perfektně. Přijde mi však, že scénář místy trochu drhne a co mě nejvíc mrzí je, že vedlejší postavy jsou málo prokreslené. Například postava Dominica Coopera je vlastně zajímavá jenom tím, že jí hraje Dominic Cooper, protože o ní nic nevím. A podobně je to u dalších postav. Škoda, mohlo to být o dost lepší. Takhle mi to zůstane v hlavě jen jako fajn a neotřelá revenge-kriminálka.

Solomon Kane (2009)

Pecka jako hovado. Nejpoctivější řezničina za poslední léta. Drsný, nekompromisní, špinavý a krvavý film s ještě drsnějším a nekompromisnějším hrdinou. Bassett servíruje skvělou akci, úžasný temný vizuál, boží triky a ultraikonické scény (oblékání pláště nikdy nevypadalo tak dobře), to všechno podmáznuté libovou Badeltovou hudbou. Kdyby se točilo víc takových filmů, na světě by bylo mnohem lépe.

Úhel pohledu (2008)

Travis málem králem. Fakt ta opakující se událost z pohledu různých, díky čemuž se sestavuje mozaika, mě bavila. Jenže pak se děj začíná hýbat kupředu a zjistíte, že je to scénáristický blábol. Navíc, jakmile dáte úhel pohledu teroristů je jasné, že film ztratí mysterióznost. Díky bohu za tu bournovskou zběsilou režii. Travis z toho dělá mnohem větší adrenalin než to ve skutečnosti je. Herci super. Bevadná, strhující a poměrně dravá akční jednohubka, na kterou se rád jednou za čas podívám.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Ano, je to strašně překombinované a trochu roztahané, ale já jít pod čtyři hvězdy nemůžu. Protože já tuhle partu kolem pana Oceana zbožňuju, miluju tu Soderberghovu režii a miluju Holmesův soundtrack. Čistokrevná, odlehčená, nezávazná zábava, to pro mě tenhle sequel představuje.

Jen Bůh odpouští (2013)

Je příjemné vidět, když má režisér vše pevně v rukou a vše je přesně na svém místě, k tomu omamný neonoirový vizuál a omamný soundtrack. Jak si ale vybudovat nějaké sympatie k postavám, které se chovají, tak jak se chovají, jak v sobě probudit nějaké emoce, když postavy žádně emoce neprojevují, jak se nechat strhnout dějem, když je tak plochý, a jak se vůbec stavět k filmu u kterého ani nevím jestli byl příběh skutečný nebo abstraktní (myslím, že abstraktní nebyl, ale jak si potom vysvětlit jednání postav a jejich neemocionalitu, jestli ale abstraktní byl tak bych potřeboval výklad). Nakonec musím prohlásit, že se mi OGF líbilo. Nejsem si však jistý proč. Asi jen protože mě baví Refnova režie.

Sezóna zabíjení (2013)

Což o to De Niro s Travoltou jsou fajn (i když ten Travoltův přízvuk není úplně příjemný), Youngův soundtrack není špatný a prvních zhruba 30 docela ušlo, i přes to, že válečné flashbacky vypadají jak balkánský videoshit s Van Dammem, Seagalem nebo Lundgrenem. Ale pak to jde definitivně do kopru. Mark Steven Johnson není dobrý režisér a příběh vypráví dost unyle a scénář je hodně tupý. Killing Season je ne moc zábavný a špatně natočený film, který by chtěl být jako první Rambo a ani zdaleka na to nemá.

30 dní dlouhá noc (2007)

Vítejte ve světě, kde upíři jsou načesaní elagáni s držkou od krve, zubama jak piraňa a očima stejně černým jako zbytky jejich duše. Slade je frajer a 30 Days of Night je snímek stejně šťavnatý jako průměrný obyvatel Barrow, který neklopítne a dokáže si do konce držet napětí a dravost. Stejně tak atmosféra je tak temná a hustá, že abyste ji nakrájeli museli byste si od Hartnetta půjčit sekeru. K tomu vynikající herci, povedené gore a bezva vizuál. Prostě lahůdka.

Neříkej ani slovo (2001)

Málem čtyři. Fakt dobře natočený thriller s pečlivě vystavěným napětím. Jen ke konci už začíná ztrácet dech a začíná být klišoidní, což mě nakonec dovedlo k rozhodnutí dát jen tři hvězdy. Jinak Douglas je herec neselhávající, Sean Bean jako padouch potěšil a Brittany Murphy výborná. V rámci filmů s tématem "Unesli jsme ti dceru/ženu/někoho jiného tobě drahého/kombinaci zmíněných, dělej co řeknu." se jedná o dost nadprůměrný kousek.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Jedním slovem: Yeeaah. Pacific Rim není dokonalý, dalo by se mu vytýkat hromada věcí (a vytýká), ale místy jsem měl chuť tam vpálit plný počet. Nakonec nevpálím. část filmu je opravdu dost ukecaná a finále není dost silné. Jinak ale fajn herci, vynikající režie, mohutná akce a ultimátní destrukce v nádherném a propracovaném kabátku. Když budu parafrázovat jednu postavu z filmu: 131 minutes of awesome.

Poslední vládce větru (2010)

Shyamalana mám opravdu rád, dokonce i Happening mě dost bavilo, ale tohle je fakt megafail. Shyamalan si sice pohlídal vizuál a triky, ale co s tím, když je to mizerně napsané od děje, přes dialogy až po postavy. Navíc herci jsou hodně špatní (zvlášť hlavní trio Ringer-Peltz-Rathbone je štavnatý kiks), jediné stravitelná postava je princ Zuko, protože Dev Patel je docela sympaťák, i přes to, že hystericky přehrává. A epický dobrodružný fantasy blockbuster, který má jen pět lokací vypadá dost divně sám o sobě. Jo a jen tak btw: choreografie ovládání živlů vypadá strašně směšně.