Líbáš jako Bůh (2009)

Nesmyslně jsem odkládal chvíli podívat se na tuto velmi příjemnou a trefnou komedie o nevěře, asi předsudky. Moc se mi líbilo herecké souznění všech postav, kdy nebyl nikdo přímo osočován jako ten špatný a vzájemně se všichni doplňovali ve svých humorných projevech. Příběh příjemně plynul, nezadrhával se a já jako divák jsem se do něj nechal bez okolků a plně vtáhnout, jo český humor. Ale tak to v životě nechodí.

Síly temna (2006)

Síly temna, pro mě síla, i když to vypadlo na béčkový film. Čekal jsem spoustu mrtvol a krve od mladých upírů a oni to čarodějové. Konečně trochu změna oproti nekonečnému upířímu šílenství. Nic proti němu, ale když se vloudí podobný nadpřirozený film mezi upíří ságy, tak to beru jako trochu koření do života. Příběh taky dobrý. Jen mi zde chybělo více postav v pozadí, např. v nemocnici mohly lítat sestry, asi malý rozpočet.

Hezké vstávání (2010)

Poslední dobou se mi zdá, že Harrison Ford dostává role samých nerudných, zapšklých, ale zajímavých bohémů. Je to trochu změna, každopádně se posunul trochu jiným směrem a ten směr mě baví. Tato komedie nebyla zas až tak k popukání, jenže rozhodně jsem se u ní nenudil. Šlo o boj dvou hlavních hrdinů a ten byl napínavý a nelítostný. Hádejte kdo vyhrál? :-)

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Nevím, jak by tato série filmů vypadala bez Johnnyho Deppa, ale naštěstí bez něj nejsou. Během natáčení Depp navštívil i školu, aby potěšil tamní děti v úboru Jacka Sparrowa.Řekl bych, že je to herec, který zachází za hranice všedních dnů. Tito piráti měli opět spád a správný drive i přes výměnu některých hlavních hrdinů, ovšem jen na jejich škodu.

S tebou mě baví svět (1982)

Tento film mi přirostl k srdci tak pevně, že se na něj pokaždé, když jej uvádí nějaká televize moc těším. Určitě v tom hraje roli i to, jek jsem se svými kamarády a rodinami prožíval naše zimní dovolené na odlehlé samotě v Rejdicích na pomezí Jizerských a Krkonošských hor. Film má strhující příběh, který Vás vtáhne, hvězdné obsazení a humor celým filmem bez odporu ladně proplouvá. Myslím, že spoustu lidí si zde najde nějakou tu situaci se kterou se může ztotožnit.

Thor (2011)

Protože mám rád fantasy a sci-fi, světy které si může člověk jen představovat, musím tento film pochválit. Dostali jsme se ke germánským bohům tak, jak si je vypravovali ve svých mytologiích seveřané. Vládce Ódin a jeho synové jsou zastoupení skvělými výkony herců, prostředí filmu je doladěno do detailů, film je napínavý, dramatický se špetkou humoru. PS: trochu jiné pojetí Asgarďanů než u Hvězdné brány.

Sirotčinec (2007)

Pokud se jedná o mě a Španělskou tvorbu musím říci „nic moc, spíš nic“, ale toto drama mě zaujalo. Málokdy mám husí kůži, tady jsem ji měl tolikrát, že to ani nespočítám. Prostředí bylo hororové, kamera mě překvapila – byla výborná a hlavní hrdinkou jsem se nechal vtáhnou do děje bez sebemenšího odporu, impozantní Belé Rueda.

I Love You Phillip Morris (2009)

Pokud je film inspirován skutečností, tak to je většinou zajímavá zápletka. V tomto případě se spíše jedná o zápletku neuvěřitelnou. Výkony obou hlavních postav musím prohlásit za vrcholový výkon a celkem by mně zajímala jejich reakce po přečtení scénáře. Pánům smekám klobouk. Jim Carrey umí využít svůj talent a umí se prodat, film se mi moc líbil.

Vetřelci (1986)

Vždycky mi běhá mráz po zádech, když se kouknu na jakoukoli část Vetřelců. Myslím si, že mají velice dobrý příběh a dokonalé filmové zpracování. Když jsem je viděl poprvé, a to už bylo dávno, nevěřil jsem tomu, jak se dá něco takového natočit. Pro mě je to má filmová klasika s neuvěřitelnou Sigourney Weaver

Futurama (1999) (seriál)

Někdy trochu přisprostlé, jako Simpsonovi, ale řekl bych, že je to už předčí. Rozhodně nedoporučuji malým dětem, ale pokud jste v pubertě, tak jako já (jsem v ní už dlouho), je to ideální zábava místo večerníčku.