Shrek (2001)

Zbožňuju tuhle pohádkovoi komedie, která narážkami a odkazy není zas až tak pro děti. To je na ní to nejúžasnější, caparti vidí animovanou prču, my dospěláci bravůrně zvládnuté ftipkování kdy si tvůrci vystřelili z široké škály všeho a všech možných. Top 'hercem' je samozřejmě oslík a jeho prořízlá tlamka a hlavně perfektní zelený zvonec, kdy kýčovitému skvělému životu jen krásným a bohatým byl zatrhnut tipec.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Dlouhy filmy byly vzdy riskem v tom udrzet divaky v sedackach, udrzet zabavu napeti akci jednoduse je umeni natocit dlouhy film ktery nebude nudit. Ac je hobit vychvalovany ocekavany cenami oveceny, ja se nudila. A to poradne. Uz jen to jak se da z mini knizky natocit opet tridilny velkofilm mi vrtalo pred navstevou kina hlavou..neda. At se na me nikdo nezlobi ale vic jak tri hvezdy necemu co se tahne jako zvykacka i pres top efekty a nejnovejsi triky nedam. Dalsi pokracovani az na poslednich deset minut pred koncem bojkotuju

S čerty nejsou žerty (1984)

Tolik hlášek, tolik do pohádky zabalené pravdy, tolik srandy že má bránice trpí s každým shlédnutím tolik "tolik" že kdybych je všechny vypsala ani se sem nevejdou..Tahle pohádka by zasloužila celý orionův pás hvězd a ne jen pět...Protože ať už hodnocení je či není, vymyšlené je dobře :)

SpongeBob v kalhotách (1999) (seriál)

Prostě a jednoduše nemusím tehle typ humoru a asi mu nikdy nepřijdu na chuť. Jediné co alespoň dvě hvězdy, které dávám obhajuje, je veverka. Bez ní v seriálu bych už nejspíš byla nucena utopit televizi..

Jestřábí žena (1985)

Jedna z mála pohádkových příběhů natočenývh ve stylu romantiky s jasně vymezeným dobrem a zlem, ve kterých už od začátku v podstatě víte, že to celé prostě musí dopadnout dobře a přesto je vše natočené tak, že Vás příběh pohltí a se smrtí hlavního záporáka neodoláte vyskočit nebo alespoň vypísknout radostní že vše dobře dopadlo. Tento příběh tak podle mě, všem těm zazvonil zvonec a podobným, medem přeslazeným pohádkám případně slátaninám, zvládá s bravurou natrhnou filmový zadek. Ano, jedna z mála "pohádek" která mě neomrzí ani po sté, už jen proto, že podle ní vzniklo mé neoficiální jméno na které regulérně slyším

Umučení Krista (2004)

Velmi zvláštní, velmi rozporuplný a nikdy se stoprocentní jistotou nepředpověditelný film. Opravdu to tak bylo? Bestiálnost a krvavost hlavně bičovací scény brala dech ale je to, co příběh měl říct? Co si z historie máme vzít? Vždyť Ježíš byl hlavně mesiáš, posel dobra, který se obětoval pro blaho a povstání duševní morálky lidu. Ano, trpěl a film to opravdu velice živě servíruje, nejde ho nelitovat a osobně vydržet neplakat mi šlo do 4té minuty. Ale..Ve filmu je možná až moc znát Gipsovnův zatrvzelý věřící pohled na svět a na víru jako takovou. Opravdu historii naší víry pojal trpitelsky a je velká škoda že nezůstalo alespoň trošička místa pro to takzvané světlo boží.

Olověná vesta (1987)

Syrový nic nenalhávající naprosto odhalující počin o tom jaký to je. Ne jen ve Vietnamu, jaká je válka, lidi a vztahy v ní. Krásná práce s nádechem pravdivé ukázky co hlavně s lidskou duší tahle mašinerie udělá. Kubrik je pan režisér.Rukavičky nechává doma a ke sledování vesty přináší kyblík i když ne z olova, pro diváky kteří mají slabší žaludek. Příběh totiž vtáhne tak že nejde odejít, ale po jeho shlédnutí už šikana nebude jen slovo a válka jen neshoda dvou protihráčů..

Stigmata (1999)

Úžasný, tajemný film při kterém se většinu děje ježí chloupky na krku. Ne snad proto že by díky nálepce horor byl zalitý litry filmové krve, nebo by byl speciálně lekavý, ale pro jeho našlapování v mysterióznu a snoubení pravdy s teoriemi které až hraničí s konspirací, jenž se rozhodně církevní stranně nemusí líbit. Film si zasluhuje pozornost a je jedno jestli je člověk ateista nebo věřící,nevyřčené odpovědi a film naplňující napětí uspokojí obě strany.

Terminátor (1984)

Filmová klasika která jako jedna z mála dokázala udržet nejednoho diváka v napětí a mírných obavách od roku natočení až do osudného čtvrtého srpna roku 1997. Přiznejme si, co kdyby na příběhu bylo trocha pravdy. Zvyšující se počet využívaných "strojů" v našem světě na ne-apokaliptické vizi budoucnosti klidnějším spánek rozhodně nepřidá. Věčná škoda že pan Cameron nešel s předpovědí dál, roky od natočení prvního dílu totiž utekly jako voda a ač se v každém dalším díle den zkázy posouvá, dnes již nebudí shlédnutí filmu takový strach jako prvně vyřčený den zúčtování. První díl přesto bude prvotřídně vyvážený filmový dortík, kde jahůdkou na akčním, stroji okusovaném díle je propracovanost snoubená prvotřídní nadčasovostí speciálních efektů a legendární scéna terminátorovi operace rozbité ruky a oka je ta nejsladší poleva, protože minimálně mě osobně nedala na pár dalších let spát.

Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Sledování tohohle díla pro mě bylo obrovské zklamání a neslo se ve znamení trhání vlasů z hlavy. Jelikož mám ságu v psané podobě nejednou sečtělou, nechápu jak může někdo natočit takový paskvil na základě příběhu, který je tak nabitý a různorodý, že na něj byly popsány stránky jedenácti ne zrovna tenkých knih. Když vyškrtnu to jediné co má seriál a kniha společného- totiž ten nový duch, to netradično- svět zpovědnic a hledače pravdy, zbude mi laciný Herkules a Xena v kabátku kulis které vypadají, jako že je někdo dělal doma na koleni a ne ve studiu za hromady milionů. Scény typu kopec a na něm budova mi v seriálu hnaly slzy do očí. O naprostém doplácání a domotání principu světa ve kterém žije Richard a jeho Kahlan mi pak bez obalu lámala vaz. Příběh v knize je napínavý,bestiální až brutální. Prolévají se zde litry krve, údy lítají nebo jsou spalovány a co zbude je zhýrale nestoudně erotický využito. Děj je nečekaný, obsahuje vážné části, vyšší principy ale i vtípky které vše ve správný čas odlehčí s krásnými detaily- ženami ,jejíž délky vlasů ukazují jejich postavení počínaje, až po Richardovo postupné objevování magie poté co zabije svého otce Darkena Rahla konče. Nechápu smysl a princip paskvilu, který z klenotu příběhů vytvoří opravdu jen holku v bílém a šaška s mečem.. Jednu hvězdu dávám jen ze sentimentality a za Mord-Sithu Deenu. Alespoň díl s ní se povedl.