Bgraphy

4 body

<< předchozí 1 2
    • 18.1.2019  20:55
    Kursk (2018)

Víc dokument samotné události, než drama.

• 19.9.2018  11:10

Pěkná pohádka na večer i pro nefanoušky Predátora, nechybí humor, cvakání, mazlíčci ani doják pro kapesník. Skvělá, SKVĚLÁ dokonalá hudba, natolik stěžejní, že zatají dech. Dialogy mají Touretteův syndrom, spousta sprostých slov, sprostě mluví všichni a pořád. Děj je překombinovaný, zmatený a nepřehledný. Pro pár vtipných hlášek a hudební napětí dávám dvojku. Sledovat to se zavřenýma očima udělám líp. Nic nového nebo překvapivého film nenabídne.

• 2.10.2015  03:19
    Everest (2015)

Možná příliš velké očekávání vystřídalo zklamání. Chybí příběh, emoce, napětí, detaily. Kamera taky slabší. Celé je to takové, jako by to dělali na koleně za nedobrovolný domácí úkol. Velké nedostatky v detailech. Taková škoda. V žádném případě ne drama, natož thriller. To možná tak jedině pokud jde o trailer. Film je slabším dokumentem konkrétní události.

• 2.10.2015  03:12
    Marťan (2015)

Slabší čtyři, nebo lepší tři? Moc se mi líbil herecký projev hlavní postavy, se všemi detaily vč. fyzických proměn. /váha, zuby/, některé nápady mi přišly trochu nelogické, jako proč nepoužít ke komunikaci třeba morseovku, či čemu na monitorech v mapách nejsou značení, která bych předpokládala.... a nebo že si světla od důvtipného trosečníka nevšimne některá z tolika sledujících družic v okolí... Přesto, vynikající zážitek. Vynikající dlouho očekávané Ridleyho sci-fi dobrodružství. Nenápadné role vedlejších postav, však známých dobře ve starších sci-fi žánrech, je také nemalou notou nostalgie. Nechybí klišé, které zbytečně natahuje stopáž. Nechybí zničehonic kvazimacgyver, který se pokouší z pomocí pera vytrhnout velrybě stoličku i trn z paty celé NASA.

• 30.8.2015  21:15
    Nahý oběd (1991)

Knižní předloha - William S. Burroughs (Beat Generation), kniha nese stejný název a byla vydána společně s NOVA EXPRESS.

• 2.7.2015  12:58

Přestože stejně jako v Salvation jsem i tentokrát zcela zmatena už v prvních minutách a celý příběh se mi zamotal a nějak mi nenavazuje, ač se snažím nějak nevím v kterém roce pre/post apokalypsy vlastně sem?! a přestože mi Genisys přišel jako nejslabší a už totální slátanina, že si vůbec nedokážu představit, že ještě bude T6.... i přesto nemůžu jinak než dát 4 hvězdičky pro nadšení navzdory zklamání a radost z I´ll be back od Arnolda :) Nemůžu hodnotit tento film jinak, než jako samostatně, protože je jasné, že taková fantazie, jako byla u I. a II. a dejme tomu ještě III., už není možná. /od seriálu, a Salvation jsem se zcela v příběhu ztratila..../ Přesto každé další pokračování kvituji a hltám a baví i když nenavazuje a mate a je to nesrovnatelné v každém bodě, i přesto, lepší průměr a díky za to. Dobré to bylo a bavilo. Akční zážitek a bomba. Pokud srovnávám s ostatními tak nejslabší z nich. V porovnání se Salvation /monotónní jenom akce, bez napětí a příběhu/ zas zábavnější, víc bavilo. Těžko hodnotit jen přidělením hvězdiček. Pokud stejně nečekáte nic než samá akce, dokonalé efekty a trochu toho Arnolda coby třešničky na termidortu, je Genisys perfektní! Škoda že nemohu říct stejně jako u I. II. III. - které můžu vidět znovu a znovu a nikdy se neomrzí. Seroš, Salvation i tentokrát Genisys je už v přihrádce - dobrého stačí málo - čili jednou mi to stačí a rychle se i zapomene aniž by ve mě zůstalo. Třeba nás všechny na rozdíl od posledních přešlapů příjemně překvapí T6!

• 3.1.2015  14:09
    Tři bratři (2014)

Moc se mě to líbilo, hlavně díky zvučných krátkých slabik říkanek - písniček, moc hezký překlad, podvedené. Jedině co se mi nelíbilo bylo zpracování vlka a SEGRADA, které byť všude vychvalované, mě nezaujalo vůbec, vlk nevypadal jako vlk, vůbec.

• 28.12.2014  21:33

Častokrát opakované téma vymítání démona. Tento démon je hybrid persko-latinské kletby a Jima Morrisona převtělený do pavích oček. Je vymítán knězem, který kouří a pije, ale není anonymním alkoholikem jen anonymním narkomanem, který vzpomíná na drogy a sex, který ho nasměroval. Musí vymýtit zlého démona, aby nesundával Ježíšky z křížů a nevěšel je psům na obojky a na kříže nekřižoval vykuchané kočky. Ale jo, bylo to dost úchylné na to, aby se mi to líbilo a lekačky nebyly vždy okaté. Lepší tři.

• 28.12.2014  17:09
    Equalizer (2014)

Průměrná americká střílečka. Něco jako poslední akční hrdina, který si hraje se zlými padouchy ve svém obchoďáku, kde jim nachystal překvapení podobně jako Kevin když "Sám doma" :). Ruská mafie, zkorumpovaná policie, hodně peněz, zbraní, přiměřeně krve. Utlačované holky najdou statečného rytíře, který když se opravdu nazlobinká, umí udělat veliký bum. Příšerný, opravdu příšerný dabing, neposlouchatelný český dabing s rádoby ruským přízvuke, neštěstí, zkazí celý dojem z filmu. Spíše slabší tři. Tohle se těžko hodnotí. Místy vtíravě líbivé. Zbytečně zdlouhavé. Třetí hvězda jedině za typicky Mauro Fiore kameru, ta na tom celém nejlepší. Hudba taky vynikající. Slabší příběh. Herecké výkony taky a určitě nekoukejte s dabingem.

• 17.11.2014  15:15

Pěkná akce i napětí. I přes předvídatelné a předem očekávané scény se mi trojka líbila zatím asi nejvíc. Byla to zábava. Nejvíc coby "kecal" Antonio, opravdu jsem se bavila. Původní nechuť pro čtení recenzí před filmem vystřídalo nadšení. Super.

• 17.11.2014  15:08

Příjemné ukázky z atrakcí města Las Vegas, nepochopitelné momenty v ději, který bych nazvala nedějem...., popravdě nevím co měl film vlastně říci. Jediný vtipný moment na konci s šátkem, jinak spíš možná parodie? Žánrově ani drama ani komedie.

• 19.8.2014  02:41
    Lucy (2014)

remix všeho, co už tady bylo, slečna je hybrid všech možných komiksových postav, řekla bych celého spektra /nechybí Matrix, 5Element, Catwoman, X-Man, aj...... /. Absolutní mišmaš nesmyslů bez smyslu, cílem možná zaujmout současnou pubertální populaci.

• 19.8.2014  02:33
    Zločin (TV seriál) (2011)

Zpočátku mi to přišlo moc rozvláčné, příliš mnoho postav, hned od pilotu, ničemu nakonec nevadí, napětí nechybí, zpočátku se to nezdálo, ale chytí to a nepustí, první série jedním dechem.

• 19.8.2014  02:28

stylizovaný humor pro náročnějšího diváka, skvělý David Thewlis

• 7.7.2014  20:52

Vnitřní souhlas s hlavní myšlenkou tohoto filmu, že všichni tito tzv. duchovní poradci, věštci, kartáři, numerologové, astrologové aj. já nevím, rádoby rádci, vlastně podvodníci, by těm svým "cancům", kterýmižto oblbují nešťastné davy, měli v prvé řadě věřit sami, zamést si před vlastním prahem jak se říká, než začnou radit druhým ta líbivá, naučená, prázdná a moderní hesla, "všechno od srdíčka".... Btw., Forest Whitaker mne ani pro tentokrát nesklamal. Překvapivé rozuzlení v závěru nutilo k zamyšlení.

• 29.6.2014  02:20

Musím přidat další hvězdu v plný počet. Velice zábavné, parodující, plné jemných niancí vynikajícího humoru. Detaily jsou nejlepší. Dlouhé záběry pné noblesních gegů. Celé stylizováno podobně jako u kupř. Rozpuštěný a vypuštěný, klasiky od Zemana, Vynálezu zkázy, ... podobný zážitek jako u Mazaného Filipa nebo třeba Podivného odpoledne Dr. Zvonka Burkeho.... :) Samá pobuchaná sranda. Roztomilé a shlédnuto někoilkrát a pokaždé úsměvné. Jde cítit poctivá práce, detailní propracovanost a větší finanční investice, která se musím říct, vyplatila. Doporučuji vidět!

• 22.5.2014  00:08
    Největší zlo (TV seriál) (2006)

horší verze Born to kill... (http://www.csfd.cz/film/367911-zrozeni-k-zabijeni/)

• 13.5.2014  16:59

Nemůžu říct, že by vě mě kterákoliv akce vyvolala pocit napětí...., jediné co je zde napínavé je James Newton Howard a jeho zvuk, ten dokáže zvednout adrenalin. Will tady spíš vedlejší role, řekla bych, celé to odskáče ten kluk u pozadí, zbytek dokresleno. Hraní by bylo pro začátek tvrdším oříškem, proto to vyvažuje klukova kvalitní gymnastika. Jako pohádka pro nejmenší, řekněme jo, zdařilé.

• 13.5.2014  12:56

I sochu dojme smrt maleho ditete, kdyz k tomu hraji smycce, rozplace se temer kazdy. Kazdou matku ta predstava rozhodi a nenecha klidnou. Kdyz herecka place - co by matka nad ztracenym synem, svirajici pozustale oblecky po synatorovi.... dojme to. Stezejni bod ve filmu, kdy se rozplacete a rikate si to ne, to ne, jenom to ne... Valka musela byt strasna a takovych osudu a deti, kterym pousteli "sprchu"..., strasne.... Film plny dojemnych symbolu. Na pet hvezdicek to necitim. Prijatelny spad, hudba, ale kdyz srovnam s jinymi stejne tematicky zamerenymi filmy a jejich zpracovanim, ne ze by me to nedojalo z vyse uvedenych duvodu, ale zpracovani jsem videla lepsi, ktere zanechalo hlubsich dojmu, nez tento prumer.

• 7.5.2014  10:58

Harry alias Ginsberg... nechybí Kerouac a jeho spory v manželství, Burroughs, Rimbaud, Veraline.... mladí a plní pocitů, zábavné a plné všeho, heboučká romance, balzámem na duši.... mládí z beat generation, jejich dojmy, vztahy, city, myšení... scénář neopomněl nejmenší detaily. Je tam všechno. Nechybí nikdo a nic. Velmi věrohodné, citlivé, plné emocí. Veliké překvapení!

• 8.4.2014  17:01
    Vetřelci dávnověku (TV seriál) (2009)

Každý z dílů otevírá poutavým způsobem témata, která podněcují k zamyšlení. Velmi inspirující a poutavě podaný /až pohádkově/ dokument plný zajímavých souvislostí....

• 4.4.2014  17:30
    Biutiful (2010)

Citlivě zpracovaný obraz vnitřního rozporu člověka a surového boje ve volbách lidského přístupu, vztahů člověka / člověk, že krev není voda, partnera a partnerky, otce a matky, dětí a rodičovství, hlas krve, kterýžto člověka posune za hranice vlastních možností. Otázky smrti a života zde vnímám jako sekundární, přesto výrazné, dopady nemoci a boj s tím za zdraví .... s uvědoměním, že čas prchá jak mrcha a nikdo ho nemáme na rozdávání, bohužel k uvědomění toho dochází až ... v tomto případě za pět minut dvanáct. Přestože mnohokrát viděné otřelé téma, pro tentokrát velmi citlivě zpracováno a pohled na vnitřní zoufalství mi zvedal tlak, ježil ochlupené porosty a rolovaly se mi smutkem podkolenky....

• 1.4.2014  13:38

Střízlivý, nenáročný film, bez hlubších myšlenek. Příjemné pohlazení, bonbón sladké chuti "ze života" o jednoduchých věcech s prostým (přesto hlubokým - perfecta mundo) dějem. Autismus Sigourney byl velmi věrohodným. A Alan Rickman, tenhle frajer byl už jedině třešničkou na dortu, nejen vynikající herecký výkon, celkově vnímám velmi příjemné rozpoložení pro dojemné pocity z filmu.

• 24.2.2014  20:08
    Narušený život (TV film) (2007)

Téměř nesnesitelný cajdák o velkém ženském problému. Nevěrohodně podané, zmatené....bez akce zato s prostoji s dějem kde se nic neděje....

• 14.2.2014  22:26
    OK 50 (1973)

Počátky ČSA. Detaily prvního letu z Prahy do Bratislavy ČSA, pilotem byl Karel Brabenec s Aero A-14. V dokumentu i ukázky z Mezinárodního sdružení leteckých dopravců (IATA).

• 14.2.2014  22:17

Krátký dokument o šermu...jeho historii a tradicích.

• 12.2.2014  02:42

Jeden z mých nejobl. videoklipů, nikdy se neokouká :)

• 3.2.2014  00:10
    Král smutku (2006)

Příběh o narušeném a zdrogovaném policistovi, který je zároveň mučedník i náboženský fanatik. Podle svých úchylných měřítek odsuzuje ty špatné k trestu smrti, který sám vykoná. Tímto přístupem dodává celému filmu psycho nádech, před každou vraždou si zahulí, aby pak druhý den coby vyšetřovatel hledal její smysl. Rozdvojená osobnost, drogy, ve jménu Boha a ti špatní....musí z kola ven. Celé je to chaotické, s divnými hodnotami a nepochopitelným dějem... bez sebemenšího napětí. Samozřejmě nechybí lovestory mezi psychiatričkou a narušeným.

• 14.1.2014  13:43

Natěšení bylo přespříliš veliké, pochopitelně proto následovalo po zhlédnutí zklamání. Nekonečný film, nekonečný příběh na téma kolik višní, tolik třešní... dokola mišmaš sexu, drog, chlastu a slova fuck... Vůbec jsem nepochopila smysl, ale takových filmů možná ještě bude hodně. Mám pocit, že pocházím z úplné samoty zapadlé vesnice, že tento tříhodinový vzestup a pád ujetých okamžiků z někým vytoužené moderní doby, úskalí kapitalismu v myšlenkách filmu jdou zcela mimo mé chápání. Nezaujalo, nebavilo, nelíbilo, nerozumněla. Je mi líto.

• 14.1.2014  13:41

Karel hraje Karla...a hraje to dobře, nejlepší! Koulí očima, nemeje se, nepřevlíká, mačká šutry a modlí se k nim. Mádl alias punker hraje drsňáka a zkouší revoltu, ale moc se mu to nedá věřit. Aňa ukazuje krizi středního věku, ale tu erotiku umí předvádět i líp třeba v Krásce v nesnázích... Hledá se a hledají se všichni... těžko vyjádřit a pojmout v čem. Čtyři slunce jsou symbolem starých vrátek do zahrady a mají vnuknout nevím co.... Složité myšlenky, složitě vyjádřené, ach ty nešťastné symboly.

<< předchozí 1 2