Durarara!! (2010) (seriál)

Po prvních epizodách jsem měl problém pochopit, o co vlastně jde. Připadalo mi, že hlavní postavy jsou všichni, ale nevěděl jsem že je něco spojuje. Jak příběh pokračoval, tak začal dávat i více smysl. I když je příběh vyprávěn netradičně z mnoha pohledů, autoři si s tím dokázali poradit, takže ve výsledku vše do sebe perfektně zapadá a dává smysl.

Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Čekal jsem od toho béčkový ecchi horor. Nakonec mně to mile překvapilo. Příběh trošku kolísal, ale o silné momenty nebylo nouze. Stále mi to lepší než takový Resident Evil. Klidně bych uvítal více těchto seriálů a ani nemusí být ecchi.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Když od toho očekáváte první Avengers, tak to máte mít. Změnili příběh, ale prakticky je to furt Avengers 1. Vadí to? Mně tedy ne.

Moje love story! (2015) (seriál)

První epizoda shlédnuta a zatím si nemohu stěžovat. Samozřejmě, jako každá první epizoda u anime je to hlavně o představování postav. Takeo je sympaťák, Sunakawa je podle většiny diváků gay a Yamato je tady ta kawaii. Uvidíme jak se to dál bude vyvíjet.

Želvy Ninja (2012) (seriál)

Když už někdo chce udělat nové pokračování/remake něčeho legendárního, tak nějak takhle by to mělo vypadat.

Evangelion šin gekidžóban: Q (2012)

Nevím jestli je to jen mnou, ale já se už od 2. filmu začal ztrácet v ději. Spousta věcí se tam říkala jako kdybychom to měli vědět automaticky a já byl celkově dost zmatený. A ještě ten timeskip tomu dal korunku. Po stránce příběhové a zpracování skvělé, ale i tak se mi těžko hledala hlava a pata.

Golden Time (2013) (seriál)

První pozitivum je, že jim netrvá 500 epizod než zjistí, že se milují. U většiny těch romatických komedií trvá věčnost než se vyznají, takže tohle mě vážně potěšilo. Po polovině se to vážně začne točit v kruhu, ale jeho minulé já příběh celkem dobře oživuje, jinak by to byla tuctová romantika. Lituju jen že není nejěká OVA, aby se vědělo jak to s nima bylo dál.

Kill La Kill (2013) (seriál)

Z prvního pohledu to vypadá jako tuctové akční anime s polonahýma holkama, ale Kill la Kill je to, co jsem řekl jen ne tuctové. A kupodivu i celkem hluboké. Příběh je takový podivný, ale neurazí a dokonce i pobaví. Postavy jsou zajímavé a nápady co se tady objevily se jen tak nevidí - organizace Nuda pláž? Co to sakra je. Pokud bych to měl k něčemu přirovnat, Kill la Kill je skutečně hodně podobné jako Gurren Lagann. A to se mi něm líbí.

Trinity Seven (2014) (seriál)

Musím se všema souhlasit. Ze začátku to vypadalo zajímavě a i potenciál to mělo, ale pak to upadlo do stereotypu a nudy. Jediný co musím pochválit je hlavní hrdina, který je celkem sympatický a nebojí se cokoliv říct.

Tengen toppa Gurren Lagann (2007) (seriál)

Na tohle jsem narazil, když jsem neměl na co koukat. Všiml jsem si v jednom žebříčku, že to patří mezi nejvíce oblíbené anime. Pustil jsem si to bez nějakého velkého očekávání. Vždyť je to mecha anime. No a to jsem viděl mi vyrazilo dech. Takové strašné brečící momenty. To jsem od scifi se super roboty vážně nečekal. Souboje úžasné a hlavně ta hudba je jedna báseň. Potom co skončí první arc je anime o trochu horší, ale stejně je to super. MINI SPOILER: Jediné co mi opravdu vadilo byl ten závěr, který byl tak smutný až mi ukápla nějaká ta slza.