B gata H kei (2010) (seriál)

Tohle je naprosto suprové oddechové anime. I přes nadrženost hlavní hrdinky, která myslí na sex více než průměrný kluk, seriál čiší samou "romantikou". Vtipy jsou mírně erotické (asi takové co dělá každý ve věku 15-18 let), ale i tak jsou skvělé. Jedinou nevýhodou je fakt, že aby jste zjistili závěr, musíte si přečíst ještě pár kapitol mangy. Ale to je opravdu malá cena za hromadu vtipů a šílených scének.

Clannad - After Story (2008) (série)

Páni, koukat na první sérii bylo pro mě utrpením. Byla strašně nudná a kromě pár srdceryvným scén se tam nic nedělo. Byla to spíše komedie. Ale teď jako kdybychom obrátili skoro o 180 stupňů. Spousta romantiky, spousta života. Prostě skvělý seriál ze života 2 lidí. Jak spolu překonávají problémy, jak spolu žijí. Nečekal jsem takovou změnu oproti originálu. Tohle mě bavilo, protože to bylo více lidské. V každém díle se stalo něco zajímavého, něco srdceryvhého. Nebál bych se říct, že můžete 1. sérii přeskočit. Tam se nic neděje a rovnou přeskočit na tohle. Tohle je prostě masterpiece a příběh je i uvěřitelný. Pokud chcete něco, kde by můžete vybrečet potoky slz, tak tohle je ono.

Sedm smrtelných hříchů (2014) (seriál)

Po druhé episodě mě to prozazím chytlo, uvidíme jak se to bude dále vyvíjet.

O dívce, která proskočila časem (2006)

Menší motivace pro ty, co se bojí filmů o cestování časem: Cestování časem je jenom prostředek, nikoliv předmět příběhu. Nemusíte si tedy bát nějakých prolínaní časových linií apod. Spíše je to o životě jedné dívky, její první lásky a další eskapády. Ale je to pěkné a v některých momentech i vtipné, ale i smutné. Jako obvykle můžete čekat širokou paletu emocí, kterou umí natočit jen Mamoru Hosoda.

Vlčí děti (2012)

Ve své podstatě je nejdůležitější jen začátek a konec. Uprostřed je to jen taková ta omáčka jak žijí apod. Neříkám, že je to nuda (taky kdo by nechtěl vědět jak žijí vlčí děti že?), ale jediné, co jsi z toho podstatné odnesete je, jaký je příčina závěru filmu. Nechci spoilerovat. Postavy toho celkově moc nenamluví, ale na druhou stranu jsou nádherné scenérie ze všedního života. Na rok vydání je zde použita zajímavá animace, která snaží spíše působit realisticky než aby Vás šokovala miliony barev. Jako celek je film úžasný na takové ty chvilky, kdy se chcete odpočinout od denního shonu nebo od akčních filmů

Black Lagoon (2006) (seriál)

Seriál sám o sobě je na 5*, ale důvod proč dávám "jen" 4 je ten, že mi tam chybí nějaký příběh. Celý příběh je spojen jednotlivýma postavama a to je celé. Anime je jinak úžasné, ale pro mě je značná nevýhoda absence pořádného příběhu.

Steins;Gate (2011) (seriál)

Pomalejší začátek, ale o to efektivnější závěr. Pokud dáváte v průběhu seriálu pozor a nemáte inteligenci houpacího koně, tak by jste měli všem termínům a časovým posunům rozumět bez problémů. Postavy jsou skvělé, hlavně sám hlavní hrdina Okarin (Okabe), který si hraje na rádoby šíleného vědce. Vcelku se seriál snaží vyhíbat nelogičnostem i když možná, že to trochu přehnal zásahem z budoucnosti, ale já mám rád dobré konce, tak jsem rád, že to dobře dopadne.

Šigacu wa kimi no uso (2014) (seriál)

Musím říct, že to je jeden z mála seriálu, kde zatím čiší emoce z každé epizody. Uběhlo zatím jen pár epizod, ale během každé z nich Vás bude hřát takový ten pocit u srdce. A nejen z napětí jak to s nima dopadne, ale také z romantiky a kvůli problémům hlavního hrdiny. Jsem skutečně zvědav jak se příběh bude dál vyvíjet a nebál bych se říct, že minimálně pro mě je Shigatsu wa kimi no uso nejlepší anime podzimní sezóny. Možná že i nejlepší romantika roku.

Kiseidžú: Sei no kakuricu (2014) (seriál)

Vkládám do toho velké naděje. První i druhá episoda se zatím drží silně předlohy, která je velmi povedená.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Takový promarněný potenciál. Film měl velmi slušnou předlohu, ale aspoň že dopadl lépe než většina filmů podle PC her. Vždy je tu šance něco zlepšit, ale tohle mi přišlo, že prakticky vůbec nevyužili možností, které měli. A těch že bylo.