• Krátkometrážní

Země policajtů (1997)

Příjemné překvapení. Pokud snesete Slye v charakterní roli, tak už vás čeká jen perfektní obsazení všech vedlejších rolí a jistá Mangoldova režie, která sice nedosahuje řekněme Scorseseovských kvalit, ale atmosférou k nim nemá daleko.

Clear Blue (2010)

Zvláštní film o chlapci, který pracuje jako plavčík v bazénu a začne se tam koupat s jednou starou paní. Je to hezké a pointa, byť snadno předvídatelná, funguje jak má. I přes to se člověk neubrání nechtěnému smíchu, když vidí toho kluka se starou paní ve vodě. Celkový dojem je pak trochu někde jinde, než jaký možná byl původní záměr.

Nani (2011)

Velmi dobře natočený příběh o vztahu malého chlapce a staré paní. Jen teda už když to takto píši, tak mám dojem, že takových příběhů jsem vlastně viděl spoustu.

Secret Number, The (2012)

Zajímavý nápad s chybějícím číslem ukončí pointa jak ze 12. opic. Jestli to je studentský snímek tak technicky i celkovým zpracováním je to super, ale nemohu se zbavit dojmu, že něco podobného už jsem viděl v jiných obměnách už dříve.

Killing Joke, The (2011)

Film je zajímavou úvahou nad tím, jak se dá pracovat s atmosférou filmu. Tvůrci si vystačili s několika archetypy, které jsou tak šikovně poskládané, že není potřeba spřádat smysluplnější děj. Křehká osamělá dívka v červených šatičkách v prorezavělé industriální oblasti. Červený balónek. Klaun jako nositel zla. A všechno to funguje tak jak má - vyvolává strach a další emoce, byť je to "pouze" aditivně poslepované jedno k druhému.

Pérák (2013) (studentský film)

Nejdřív jsem si myslel, že se příběh odvine trochu jiným směrem - sledovat starého Péráka, který musí opět natáhnout kostým a srovnat pouliční gang, který mu pod oknem sprejuje neslušnosti, bylo fajn. Ale to se nestalo a děj se stočil jinam. Z Péráka tu člověk nakonec moc nevidí. Nejsem si pak zcela jistý, jestli divák, který o Pérákovi nikdy neslyšel, pochopí, o čem film vlastně je. Protože nebýt názvu, asi bych s tím měl sám problém, a to jsem o Pérákovi už ledasco načetl. Na druhou stranu je tu fajn vykreslená atmosféra a některé momenty mají až hororový nádech, což se nepovede ani u leckterého celovečerního počinu.

Čínský zvěrokruh (2012)

To je těžké. Sledujete to, a je vám naprosto jasné, že Jackie už na to prostě nemá a třetí Armour of god je neuvěřitelná pitomost. Jako celek to nedává smysl, digitální efekty jsou až trapné a celé je to neuvěřitelně naivní. A pak se ke konci Jackie popere na gauči a ten pocit, který jste měli u Drunken mastera, Mistrova syna nebo Police story se vrátí. Najednou to tam zase je. A pak ta bitva ve vzduchu...takže jsem chtěl dát jednu hvězdičku jako infantilní jedničce, ale nakonec dám s přimhouřenýma očima a ze sentimentu 3. Ale jestli chcete vidět něco dokonalého, pusťte si Armour of god 2.

Wallander (2008) (seriál)

Pomalé tempo, stárnoucí detektiv, všechno se hroutí a deprese klepe na dveře. Skutečně možná TEN nejlepší seriál. Kenneth Branagh.

Luther (2010) (seriál)

Naprosto dokonalé jsou až epizody 5 a 6 první seasony. Před tím je to jen hodně dobrá detektivka. Ale kvůli těm dvěma dílům to stojí za to. A vlastně už i ten 4. díl měl hodně hutné momenty. Takže nečíst tu euforická přirovnání k Sherlockovi a Wallenderovi, asi bych jedno napsal taky :) (po shlédnutí třetí sezóny si nemohu odpustit poznámku - Milan Knižák jako hlavní znásilňovač ??!!)