• Fantasy
  • Krátkometrážní

Mrtví a neklidní (2013)

Tento film mi odporučila kamarátka so slovami: "remake Twilightu, iba miesto upíra sa dočkáš zombieka". A čo ja na to? Kam sa na toto Twilight hrabe! Vtipné, milé, romantické, napínavé a s krásnym koncom. Teresa Palmer je skvelá herečka a aj náš zombie sa svojej role zhostil priam božsky. Nemôžem inak, než odporučiť.

Poslední píseň (2010)

Film od ktorého som nečakala nič a dostala som veľa (nerátam tie hektolitre sĺz, ktoré si vybral). Romantický príbeh o láske v každej podobe s koncom, ktorý nemilosrdne zatne do živého. Naozaj som čakala všeličo, ale to čo nám bolo predostreté sa mi teda rozhodne páčilo. Emócie, ktoré vo mne film vyvolal doznievali ešte nejaký čas a jednoznačne odporúčam knižnú verziu. Ani snáď nemusím vravieť, že majster svojho remesla N. Sparks už znova dokázal, že jeho talent je neslýchaný.

Kruh 2 (2005)

Po neskutočne úžasnej jednotke, prišla dvojka, ktorá ma nechala vyprahnutú sedieť na sedačke a diviť sa. A nad čím som sa divila? Ako sa im podarilo to tak pokašlať?! Ani Naomi, ktorá hrá ako vždy perfektne tento film nezachránila. Samara už nebola tým strašiakom, ako v jednotke a skôr mi to celé pripadalo komické. Ale ako milovník jednotky dávam aspoň 3* i keď sú na pováženie.

Kruh (2002)

Prvý horor, ktorý som kedy videla. A že som sa nasledujúcich sedem dní bála byť v jednej miestnosti s televízorom ani nehovorím. Atmosféra, ktorá graduje a hrá sa s divákom dostane do varu každého. Vynikajúcou voľbou bola aj perfektná Naomi Watts, ktorá film vyniesla ešte o jeden level vyššie.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Prečo aj ja nemám kamaráta ako je Red? Otázka, ktorá mi behala počas sledovania po rozume. A odteraz, keď mi niekto položí otázku, ktorý film je môj najobľúbenejší, jednoznačne bude moja odpoveď znieť: "Vykúpenie z väznice Shawshank." Na konci filmu som doslova onemela a odniesli to tri balíky vreckoviek. Toto je jednoznačne film, ktorý má atmosféru, príbeh, postavy so silným charakterom a krásny, prekvapivý a dokonalý záver. Odporúčam naozaj každému.

Zelená míle (1999)

M.C. Duncan, Darabont a King = dokonalá kombinácia. Väzenská dráma, ktorá Vás chytí za srdce a prinúti Vás zamyslieť sa nad útrapami života. Nejednu moju slzu si tento film vybral a ešte dlho po vzhliadnutí vo mne doznievali všetky tie sakramentsky (ne)príjemné pocity. A čo ma trápilo najviac bolo: "prečo len ten John musel takto skončiť?" Film, na ktorý naozaj nikdy nezabudnem.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

1. séria: 90% 2. séria: 85% 3. séria: 80% 4. séria: 70% 5. séria: 40% 6. séria: 10% 7. séria (blok A): 10%

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Seriál o ktorom som počúvala litánie celé týždne. A keď som sa konečne odhodlala si tento skvost pustiť, pochopila som prečo. Dokonalá, čarovná atmosféra s úžasnými príbehmi, ktoré sú pretkané tým najjemnejším spôsobom. A aj tak im do seba vždy všetko zapadne. Jednoducho povedané, seriál, ktorý v sebe nesie toľko čara je rozhodne mojou šálkou kávy.

Sinister (2012)

Sinister funguje presne tak, ako má. A poviem Vám, skutočne som sa nikdy pri pozeraní žiadneho hororu doslova nemodlila, nech je pre boha v tom filme deň a nech tie postavy vedú nejaké dialógy. Podľa môjho názoru, je toto jeden z najlepších hororov poslednej doby a vynikajúco sa hrá s divákom. Príšernú atmosféru, ktorú navodzuje ešte viac podčiarkuje soundtrack, ktorý by som si určite nikdy nevypočula. Môžem len odporučiť.

Stmívání (2008) odpad!

Tak ako aj ostatní, tak aj ja som sa odhodlala na pozretie si tohto "veľdiela" a moje pocity sú veľmi zmiešané. Prostredie v akom sa príbeh odohráva je myslím dosť dobrým podkladom na vytvorenie niečoho úžasného. Upršané a večne zamračené mestečko, kde slnko vyjde sotva. Už od začiatku na mňa film pôsobil ako nízkorozpočtová, nezávislá teenegerská kravina, ktorej okrem upišťaných 13 ročných pubertiačok nepríde na chuť takmer nikto. Nesmierne mi prekážalo vystupovanie Roberta Pattinsona. Po celý čas mi prišiel, akoby bol v nesmiernych kŕčoch a len ledva zo seba dral slová. Žiadnou výhrou nebola ani jednotvárna Kristen Stewart. Poviem vám, že najviac trápna mi prišla časť, keď Edward zachránil Bellu pred rútiacim sa autom. S touto myšlienkou sa mohla režisérka pohrať viac a spraviť z toho niečo oveľa akčnejšie. Nedokážem ani prísť na chuť všetkým tým presladeným rečičkám a scénam kde si Bella a Edward sľubujú večnú lásku a bla bla bla...tak isto tie tzv. "triky" ktoré boli vo filme použité mi prišli akoby ich vymýšľalo 10 ročné decko. Jednoducho povedané, tento film snáď nemohol dopadnúť horšie.