Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Kto vie, o čom je komixová predloha, tak vie, že v dnešnej dobe by -doslovné stvárnenie-  po prvé nefungovalo a po druhé bolo vnímané ako podpora konšpiračného hnoja. Už filmová jednotka bola bledomodrá verzia komixu a výrazne -zjemnená- . Posledný film už je jednoducho všetkými nohami...chápadlami...v 21. storočí. A to nie je nutne zlé. Film nemá žiadnu závažnú chybu, nudný nebol ani na sekundu. Páčil sa mi konečne dostatok rôznych ufóncov s rôznymi črtami aj osobnosťami. Akurát mohli tvorcovia šetriť hyper-modernými špeciálnymi efektmi.

Pekelná kuchyně (2019)

Bolo to dobre zahrané a tak morbídne, že to zakrylo určité chyby.

Podfukářky (2019)

Vyvetralo mi to mozog. U mňa dobré.

Rodiče na tahu (2019)

Super čierny humor a trefa do zbohatlíkov amerického predmestia....dokonca aj Baldwin bol sympatický.

Shazam! (2019)

Na detský film to bolo naozaj dobré.

Teroristka (2019)

Ale, ale ale. Čierna komédia, dá sa povedať typicky česká......a zrazu sa neriadime heslom : sranda musí být i když fotra věšejí.... Prečo ? Lebo seniorka so zbraňou je poburujúca ? Dôchodkyne a ženy nesmú nikdy robiť násilie lebo ? Lebo Freud mal pravdu ? Hm, film, na pohľad nič nesľubujúci, napokon nemá chybu....možno si ho pozriem ešte raz...a budem hľadať tú agitku či čo to tam má ideologicky zavadzať. Ďakujem tron za nové filmové slovíčko hixploitation, zíde sa do budúcnosti.

Trhlina (2019)

Niektoré momenty boli groteskné, nie strašidelné a to je chyba. Ono Karika aj Bebjak majú ,,svoj štýl´´ - a ten buď pôsobí umelecky, alebo rušivo - ale to je skôr odlišný vkus ako chyba.....bolo by fajn rozlišovať výhrady ako mimo osobného vkusu a naozajstné chyby, ktoré kazia dojem, nepatria do žánru rušia estetiku apod.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Má to kvalitu 90.rokov...ale je to ľúbivé amedzi tými cynickými verziami komixoviek táto vytŕča a to nakoniec ani nevadí.

Zaklínač (2019) (seriál)

500. komentár padol na seriál, ktorý si ho proste zaslúži. Tak dobrá náhrada za Tróny a tak zosúladená východoeurópska predloha s typickým anglickým herectvom hlavných postáv - množstvo krvi a sarkazmu 1:1. Super estetika, otravná chytľavá hudba, príšery potešili - ona je slovanská mytológia super-bohatá na rôzne stvory a konečne ich niekto dobre použil.

Ženská na vrcholu (2019)

Prečo? Prečo s tými istými hercami, v Tatrách, hoci aj s podobným príbehom z toho neurobia aspoň priemernú sladkú mierne humornú romancu? Ten scenár písali tri osoby? Absolvovali aspoň rýchlokurz? Vedeli o sebe navzájom? To písali systémom jedna repika jedna, druhá druhá.....Naposledy.....prečo?