Black Books (2000) (seriál)

hm, dobrý, suchý humor, miestami to však drhne......preferujem dynamickejšie kusy, ale Black books je kvalitný seriál, lebo je triviálny s triviálnymi postavami ktoré riešia triviálne problémy končiace katastrofou...čože to len pripomína......mám za sebou 1. sériu, uvidím, čo spravia so mnou ďalšie.....po Blood a Hello Sun musím dvihnúť, bola to neskutočná britská prča

Po čem ženy touží (2000)

Jedna z mála duchaplných romantických komédií. Dá sa pozerať opakovane, čo je ešte vzácnejšie. Výborné 90.roky.

Vřískot 3 (2000)

Vreskot 3 nemá výrazné chyby, len proste zostarol. Tie prekvapenia a facky od reality už nie sú čerstvé a dych nevyrazia. Avšak morbídna zábava stále platí, a to je pravá podstata Vreskotov.

Krása na zabití (1999)

V čase nakrútenia to bol originálny snímok, ale predsa sa na ňom podpísal čas. Teraz sú už mnohé vtipy predvídateľné a stratili tú hodnotu šoku ako vtedy. Ale zahrané to bolo výborne, americké mesto bolo vykreslené nemilosrdne, estetika bola mega-gýč ultra 3000. Treba vidieť, netreba čakať ohňostroje......

Notting Hill (1999)

je to veľmi príjemné a kvalitne urobené, chvíľami ujeté, chvíľami dojemné, chvíľami aj uveriteľné....... pre mňa jeden z mála znesiteľných romantických filmov......

Pelíšky (1999)

je to asi všetko dokopy okrem sci-fi, každá emócia si nájde miesto, hlášky sa už zapísali do vedomia Čechov aj Slovákov......nič vo filme nie je nasilu........všetko sa prosto deje......dve hodiny skanzenu, ktorý nielen pobaví, ale aj dojme najsprávnejším spôsobom

Záhada Blair Witch (1999)

hm, môj prvý reálny horor (žiadne že hororová komédia, triler či čo)....nuž, všetky tri hviezdy sú za originalitu a zrejme na tú dobu hrôzostrašnosť.....ale opäť sa utvrdzujem v tom, že naša generácia (18-25) čo vyrástla na reality show, ktoré sú hrôzy par exellence si povie: čo tam po nejakých bosorkách.....a ešte si neodpustím jedno:opäť sa preukázala ,,nekonečná" inteligencia američanov (myslím tým postáv, nie tvorcov)

Zborovňa (1999) (seriál)

toto je dielko nadčasové, herci super a dokonca je v tom dačo typicky slovenské, čo nie je trápne

Zelená míle (1999)

ohromné podobenstvo o dobre a zle, bez akéhokoľvek blbého moralizovania, zato s extra dávkou naozajstnej človečiny.....perfektne vykreslené postavy, atmosféra dusného južanského leta v 30.rokoch 20.storočia.........toto je echtovný magický realizmus USA autorov ,,se vším všudy". Bolo by vhodné púšťať toto stredoškolákom, aby sa v nich neusádzal radikalizmus a ľuďom na kurzoch ovládania hnevu a mladým nádejným manažérom, aby si uvedomili, čo je to moc